Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek az igény...

Mi a véleményetek az igény szerinti mellre tételről?

Figyelt kérdés

Hát nem tudom, nekem ez nagyon nem normális dolog.

Mivel a babának kellene egy napirend (kivétel ez alól a növekedési ugrás persze). Meg szerintem nagyon zavaró az ha a baba nem is az evés miatt kéredzkedik mellre hanem csak nyammogni.

Na ez nálam egyáltalán nem jön be. Erre van a cumi nem? Én nem szoptatok, hanem cumisüvegből kapja a tejet. Nem bírnám elviselni ha több óra hosszáig a mellemen lenne így sokkal tervezhetőbb nap.

Ez az én véleményem gondolom sokan önzőnek tartanak de nem izgat.

Ne az én megnyilvánulásomat véleményezzétek, hanem kíváncsi vagyok a saját véleményetekre a TÉMÁVAL kapcsolatban. Köszönöm



2019. júl. 29. 22:52
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
23%

Majd?

Tehát még meg sem született, de már trollkodsz?

Tudod mi a szar a cumisüveges (anyatejes) táplálásban?

Hogy nagyon keveseknek működik.

Teljesen más inger a fejés és más a szoptatás. Sokaknál még a leadó se indul be géppel (kétfázisúval sem), nemhogy mennyiséget fejjenek.

Az utálatosnak vélt komfortszopi pedig egyfajta "előrendelés" a gyerek részéről. Ezzel tudja a testeddel tudatni, hogy kell még tej. Így szaporít.

2019. aug. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
16%

Ha még nincs gyereked, akkor beszélgessünk inkább erről ha már van, és tele vagy hormonokkal. Amik mind mind arra ösztönöznek hogy ha kell akkor óránként is mellre tedd. A komfort szopi egy szuper dolog de ezekszerint még halvány lila gőzöd sincs az egészről.


A fiam koraszülött volt, fejtem neki a tejet. Naponta egyszer probalkozhatott szopival. A géppel annyit értem el, hogy hiába volt elektromos úgy kellett kipreselnem magamból a tejet. 3 héttel később már apadni is kezdett. Egyszerűen nem tudta azt a hatásfokot elérni amire egy normál súlyú, erős baba képes. Így apádasnak indult. És mikor hazajöttünk akár egy órát is hagytam komfortszopizni. Részben mert nekünk nem hogy aranyóránk nem volt, de még kontaktunk is alig. A tejem már visszahozhatatlan volt de nagyon szerettem ezeket az órákat, amíg hajlandó volt próbálkozni. Persze hamar beállt a cumizavar. Szóval nekünk nagyon kevés jutott ebből a csodából. Irigylek minden anyát aki akár pár hónapra is képes kizárólagosan anyatejesen táplálni. És lenézek mindenkit aki pusztán kényelmi szempontból választ mást. Ismétlem: kényelmi. Az iszsz továbbra sem jelenti azt hogy ha kell, ha nem dugdosom a szájába a mellem.


Mindezt csak azért meséltem el mert hasonlóan gondolkoztam mint te. Aztán belövelt a tej, és megszállták a hormonok az agyam. Ha tehettem volna egész nap magamon tartom és végül vért izzadtam hogy egy kicsit legyen még tejem. Szóval nem a levegőbe beszélek. Tudod milyen megsemmisítő érzés mikor a gyerek már 120 ml-t eszik, de te már csak 5 ml tejet tudsz lefejni? Tudod milyen érzés amikor végre oda adod azt a pici tejet és rendesen felcsillan a baba szeme? Mert pontosan tudja, hogy ez anyatej, méghozzá a saját anyjáé (kutatások bizonyítják, hogy bizony ezt is tudják)

Kívánom hogy se neked se másnak ne kelljen ezt atelni.

2019. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
18%
Ne haragudj utolsó de te milyen jogon is nézel le bárkit? Komolyan az ilyentől a hideg ráz. Akkor van jogod lenézni valakit, ha elted az életét és te az ő cipőjében másképp cselekednél. Sot igazabol akkor sem. Lenézel valakit mert kényelmi szempont miatt nem szoptat... Hát anyám nálad van baj azért. Én nem hogy nem nézem le de még csak nem is érdekel. Mivel a saját babámmal és testemmel foglalkozom. Imádom az ítélkező anyákat.pont a magad fajta miatt lépnek ki sokan baba-mama csoportokból. Csak mondom.
2019. aug. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
21%
Én pl. nem ítélkezem, tőlem adjátok üvegből, de akkor a kérdező se tegye. Hogy a szoptatás ellenszenves, meg a komfortszoptatástól tehenek lennék... Köszönjük szépen. Pedig nem, a komfortszoptatás nem azt jelenti normális esetben, hogy a gyerek egész nap a csöcsömön lóg, és egyébként meg TUDOM tőle végezni a tevékenységeimet, ott van a nap többi órája, és nem érzem azt, hogy legyen már vége, mert szeretem csinálni. Ennyi. Értem azt is, aki utálja, aki idegenkedik tőle, rendben van, nem vagyunk egyformák, de ne szóljuk már le azt sem, aki szereti szoptatni a babáját és nem érzi egy rossz dolognak... Amúgy az én babám cumizik is (pl. utcán nyilván nem a mellemet rántom elő), de emellett lefekvés előtt néha észreveszem, hogy komfortszopizik- hát na bumm, nem fogom kivenni a szájából, hogy elég legyen fiam, mostmár beraklak aludni... Egész napos mellem lógás amiről te beszélsz sosem fordult elő, maximum a születése utáni napokban, de kell is akkor szaporítani a tejet, akkor más teendő még úgysincs...
2019. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
21%
23 látom betaláltam...Ne izgulj miattam senki nem lép ki baba-mama csoportból, mert nem vagyok tagja egynek sem. Nem is szokásom osztani az észt ezügyben de a kérdező a kezdeti kérdéséhez képest kezdett átmenni valami másba, és így bizony én is megosztottam a véleményem. Amit tartok is, aki pusztán kényelmi szempontból nem szoptat anélkül, hogy valaha próbálta volna annak nem való gyerek. Az már más tészta ha próbálta de nem ment, nem volt elég teje. Egyszerűen nem tudtak összehangolódni. Rossz szopási technika miatt sebes mellbimbó. Ezeket vagy hasonlókat ha valaki átélte és úgy hagyta abba az előtt megemelem a nem létező kalapom, mert megpróbálta, de nem volt szerencséjük. De azért nem szoptatni egy csecsemőt, mert csak? Hát..
2019. aug. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
Aki nem akar szoptatni annak nem való gyerek? Ne nevettess már..az anyatej cumisüvegből is anyatej, ugyanúgy lehet simogatni, foglalkozni vele közben. Testi közelséget biztosítani. Nem tudom mi ebben olyan fura, hogy valaki nem akarja mindenáron mellre tenni a gyereket. Nekem nagyon érzékenyek a melleim, terhesség előtt is azok voltak valószínűleg nem is menne a dolog. És igen nem akarok és nem is tudnék egész nap szoptatásból állni. Mellette még ezer dolog van pl.haztartas vezetes
2019. aug. 3. 12:06
 27/53 anonim ***** válasza:
31%

Bár engem nem érdekel, hogy hogy eteted a gyerekedet, mert a te dolgod, de mégis mit vártál a kérdés kiírásával, Kérdező?

Az átlag anyuka szeretné szoptatni a babáját. Te nem, mert neked ellenszenves, vagy mittudomén, oké. De most a kérdés kiírásával önigazolást keresel, hogy ugye milyen rossz a szoptatás? Lehet, hogy lesz egy-két ember aki így gondolkodik, mint te, de azon miért kell fennakadni, hogy a többség a szoptatást preferálja? (hozzáteszem azért, mert ez a természetes. etetheted üvegből, de azért azt be kell látnod hogy amit te csinálsz az a "normáltól eltérő", és nem a szoptatás..ettől még baj nincs vele, tök mindegy hogy etetsz, csak fogadd el, hogy az emberek 90%-a nem osztja a véleményed.)

Ja, és amúgy a szoptatós anyák nem csinálják meg a házimunkát, mit gondolsz? Ne nevettess már.


És amúgy én nem ítélkezem, de igen, az elismerésre méltó, ha valaki minden nehézség ellenére próbálkozik a szoptatással. Ha valaki meg sem próbálja, az nem baj, csak tök mindegy.

Ahogy az is fura, ha valaki önként a császárt választja minden orvosi indok nélkül. Néhányan szeretik a dolgok könnyebbik oldalát választani, és igen, ez azért a gyerekvállalásnál elég érdekes dolog, mert rengeteg dologban nem opció a könnyebbet választani, és akkor ott mit fogtok csinálni? Nem lenne egyszerűbb már a kezdetektől küzdeni és megerőltetni magunkat, szembenézni a félelmekkel és a fájdalommal? De nekem aztán tök mindegy, nyilván így is felnőnek a gyerekek...

De tényleg amúgy a kérdés kiírásával mit vártál?

2019. aug. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
31%

Ja igen, és tudom, hogy csak a véleményedet írtad le, de szerintem akkor legyen véleményed dolgokról, ha tudsz is bármit pl. az igény szerinti szoptatásról vagy a komfortszopásról.

Amíg az ismereteid a nullához konvergálnak, addig ne igen alkoss véleményt..

2019. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
31%
Arról nem is beszélve, hogy ha fejed a tejet, akkor pont dupla annyi időbe fog telni minden, fejsz + etetsz külön, magyarán pont feleannyi időd lesz a házimunkádra :D de mondjál csak még ilyen bámulatos marhaságokat. Vagy gondolkozz.
2019. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
20%
Az utolsónak igaza van. Nevetséges vagy, Kérdező. :/
2019. aug. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!