Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szükséges a szoptatás?...

Meddig szükséges a szoptatás? Baj, ha néha tápszert is kap? Vagy egyszerűbb, ha átállunk arra teljesen?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk. Imádjuk, meg tényleg nem vele van gond. De nagyon kimerítenek az éjszakai ébrenlétek (2-3 alkalommal ébred). Főleg, hogy a születése előtt 8-10 órákat alhattam, most meg örülök, ha sikerül egyben 3-4 órát...

Ez nem jó nekem sem, neki sem, a páromnak sem, mivel estére borzasztóan hisztis leszek és kb. félek az éjszakától, hogy vajon mikor kell felkelnem megint. Mondta ő is, az anyukám is, anyósom is, hogy ne csináljam ezt, elég, hogy 2 hetes koráig kapott anyatejet, álljunk át a tápszerre. Eleinte nem akartam, de most pár napja esténként tápszert kap és azóta megváltozott minden. Átvette a férjem az esti fürdetés-etetés-altatás rutint teljesen, és mivel alvás előtt tápszert kap este, nem ébred éjszaka. Csak hajnal 5-6 körül, de akkor a férjem megeteti és alszik a baba 9-ig simán.

Sokkal jobban érzem magam, nem vagyok nyűgös, fáradt, jut időm másra is. De közben valahol bűntudatom is van, hogy tápszert adunk neki... Vagy ne legyen?

Bevallom, hogy nekem sokkal szimpatikusabb a tápszerezés, a szoptatást csak egy "szükséges kellemetlenségnek" érzem, egyáltalán nem szeretem.


2017. okt. 19. 08:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/128 anonim ***** válasza:
67%

Van tejed es inkabb elapasztod - mert ezzel napok alatt elapad-, minthogy megadd neki a legjobbat amit adhatsz.

Meddig szukseges szoptatni ?! Ez komoly kerdes ? 6 honapi vagy 1 evig az a legjobb!

Kivanom, hogy tapszer mellett is keljen orankent minimum 2 eves koraig !

2017. okt. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/128 A kérdező kommentje:

"akkor legalább hajnali 5kor kelnél fel megszoptatni, hiszen van mivel!"

De éppen ez az, hogy a hajnali ébredésektől készültem ki teljesen, voltam kialvatlan. A férjem amúgy is ébred 5-fél 6 körül (magától, már vagy 15 éve), nem teher neki megetetni a babát. Aki utána minden gond nélkül alszik reggel 9-ig (mint pl. ma, most kezd ébredezni). A tej mellett erről álmodni sem mertem, kész káosz volt minden.



Utolsó, a legjobb szerintem egy boldog, kiegyensúlyozott anyuka, aki nem zombiként járkál otthon és nem sírógörcs mellett gondol a szoptatásra!

2017. okt. 19. 09:22
 13/128 anonim ***** válasza:
74%
Persze, felnő tápszeren is, de az anyatej sokkal jobb neki legalább féléves koráig. Az, hogy a gyerekhez fel kell kelni éjszaka, tudható volt előre, később is lesz ilyen, ha fogzik vagy beteg lesz, akármit adsz neki. Valószínűleg kevés neki a tejed, ha a tápszerrel végigalussza az éjszakát, cicivel meg nem, inkább a tápszerrel hozzátáplálást javasolnám, nem a teljes átállást. Ha nincs rendszeresen kiürítve a melled, hamar el fog apadni a tejed, arra pedig még szüksége van a babádnak.
2017. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/128 anonim ***** válasza:
88%
Fejd le a tejet és akkor az apja is meg tudja etetni.
2017. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/128 anonim ***** válasza:
69%

De nem megy abba a csokevenybe az agyad helyett, hogy ezutan IS kelni fog ejjel, mert a gyerekek ilyenek ? Jobb ha hozzaszoktatid magad !


Gondolom a Stokke babakocsi megvan, nembaj az a lenyeg, nem az, hogy a legjobb taplalekot kapja!

2017. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/128 anonim ***** válasza:
64%
14- es, te ebbol kinezed, hogy majd fej ?
2017. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/128 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező! Én elhiszem, hogy szeretsz aludni, de a babás időszak nem arról szól, hogy nyolc órát egyben alszol. Átérzem, hogy nagy sokk, a legalapvetőbb szüksékleteidef, mint az evés meg az alvás hozzá igazítani. Én a helyedben felkelnék hajnalban megszoptatni, és inkább nappal pihennék vele, amikor alszik. Hidd el, lesz rosszabb is. Amikor jön a mozgásfejlődési ugrás, a szeparációs szorongás, meg a fogzás simán kelhet fél óránként is egy éjszaka. És akkor nem fog egy kis kajától visszaaludni. Inkább ruházzatok be egy jó kávéfőzőbe meg egy szupi alapozóba.

29N egy 8 hónapos és egy három éves kisfiú anyukája

2017. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/128 A kérdező kommentje:

Annyi tejem nincs, hogy fejjek belőle.


64%-os, menj már innen, baromi idegesítő a sértegetésed, meg az okoskodásod.

2017. okt. 19. 09:29
 19/128 anonim ***** válasza:
75%

Basszus, még csak 3 hetes! mi lesz veled, ha fogzik? mi lesz, ha szeparációs szorong, és pont nem lesz jó az apa?

ha hajnalban nehezedre esik felkelni, akkor szoptasd este és kapjon tápszert hajlanban, ha már fejni nem vagy képes (azért nincs tej, mert nem adsz neki! ha adnál, lenne elég, hiszen eddig is volt, amíg bele nem süllyedtél az önsajnálatba, te szegény, kialvatlan anyuka).

2017. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/128 anonim ***** válasza:
77%

5-os vagyok. Elhiszem, hogy nehez kelni, meg nyug. Esetleg kompromisszumkent ejszakara tapszer, nappal szoptatas?

Amiket leirok, probald kicsit "hatrebb lepve" kezelni, nem gyozkodesbol fogom leirni.


Nem irod, hogy ismerned a szoptatas elonyeit, pedig erdemes tudnod roluk, nem veletlenul folyik mindenhonnan, viszont ha ez neked lelki teher, es nemcsak az ejszakai ebredesekrol van szo, akkor erdemes lehet errol beszelgetned valakivel, mert az sem jo a gyereknek meg neked sem szerintem, ha minden szoptatasnal rosszul erzed magad.


Most nem irnam le az anyatej es a tapszer kozotti kulonbsegeket, mert nem ez volt a kerdesed, csak a sajat, es negy baratnom meg egy ismerosom tapasztalatat osztanam meg, amirol en tudni akarnek, ha ilyen dilemma elott allnek, mint te:

A tehentejben levo tejfeherje sok babanal valt ki allergias reakciot, ami lehet, hogy csak soka derul ki. Lehet, hogy most par hetig, honapig jol alszik, semmk tunet, csak esetleg neha pottyos lesz az arca, vagy higabb a kaki, kesobb elkezdhet. sokszor megfazni, de lehet, hogy egy ideig semmifele tunet nincs, es csak kesobb lesznek hormonproblemai, vagy egyszercsak besokall a szervezete, es onnantol asztmatikus tunetek, felsoleguti betegsegek kovetik egymast, vagy a sulygyarapodasa leall, szerencsesebb esetben csak pattanasos lesz az arca, vagy ekcemas a bore. Nem riogatasbol irom, hanem tapasztalatbol. A negy baratnom es ismerosom meg koztem az a kulonbseg, hogy nekem van valasztasom, mert en meg szoptatok, donthettem ugy, hogy nem fogyasztok tejtermeket, ok meg szenvednek a tapszerekkel valo kiserletezgetessel, amiket nem fogad el a gyerek, vagy azokra is erzekeny, hiaba van bennuk tobbszorosen lebontva a feherje, vagy szojaalapuak, mert vagy azokra is erzekeny, vagy olyan az izuk, hogy meg se isszak.


Ezeket nem szoktak elmondani, reklamozni, azota mar utanaolvastam a tejfeheerjeerzekeny gyerekem kapcsan. A fentiek sokszorosan fontosak lehetnek, ha a csaladodban, vagy nalad vagy a parodnal elofordul barmilyenfajta allergia (nemcsak etelre, hanem akar parlagfure), vagy ha etelerzekenyseg van valamelyikotoknel (gluten, laktoz, tej), illetve a hormonproblemak felmerultek.


Az is fontos lehet, ha szivbeteg, cukorbeteg, vagy rakos volt/van a kozvetlen csaladban, akkor tudd, hogy minel tovabb szoptatod, annal inkabb vedve vagy te is meg a babad is ezekkel a betegsegekkel szemben. Nekem pl. nem mindegy, hogyha legalabb 2 evig szoptatom, 50%-kal kisebb az eselyem a mellrakra, es ha megis kialakul, nagyobb esellyel jovok rendbe, mint akik nem szoptattak. En pl. korabban ezt sem tudtam. Mert csak mobdjak, hogy szoptass, de el semmo djak sokszor, hogy miert.


Ezeket erdemes lehet atgondolnod. Szerintem a megfelelo informaciok birtokaban jobban lehet felelos dontest hozni. Erdemes tullatni azon, hogy ki es mit tanacsol nektek, mert aztan nem nekik kell vegigcsinalni a hetkoznapokat a gyerekkel, es szembesulni egy adott dontes kovetkezmenyeivel, hanem neked. Szoval enreszemrol nemertek egyet sem azokkal, akikkel leszurnak teged, hogymindenaron szoptass, mert nincsenek benne a te helyzetedben, sem azokkal, akik azt gondoljak, hogy siman tapszerezz, jo az az anyatej helyett, mert neked vanra lehetoseged, hogy szoptass. Egy masik baratnom utobbiert kuzd most.

2017. okt. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!