Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem onzoseg egyetlen gyereket...

Nem onzoseg egyetlen gyereket szulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nekem is 1 van, de tok sokat gondolkodok rajta, hogy teso nelkul felnoni nem jo. Nincs kivel jatszania (gyerekkel ertem, otthon) nincs kivel megosztania a dolgait, felnott koraban nincs egy biztos pont az eleteben, ha en esetleg mar nem leszek stb stb.

Nekem fiu tesom van de el se tudom kepzelni a gyerekkorom nelkule, rengeteget jatszottunk egyutt...

Akik szinten fiatalok, anyagilag beleferne meg egy baba, ti milyen okbol nem vallaltok megis egy masodikat? Szol barmi az egy gyerek mellett, a pl 2 helyett? (Megegyszer leirom, ahol eletkorilag, es anyagilag is beleferne.)


2021. jan. 18. 02:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
100%
Egyik közeli ismerősöm majdnem ott maradt a szülőszobában, egy hajszálon múlt, hogy meg tudták menteni. Neki annyira traumatikus élmény volt ezért a szülés, hogy nem vállalja be megint, ezért nem lesz még egy gyerek.
2021. jan. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az az önzőség, ha valaki "kistesót" akar. Nem a gyerekednek kéne szülni játékot. Rosszul vagyok ettől a hozzáállástól. Inkább legyen egy gyerek, akit önmagáért vállaltak.
2021. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is, egyetértek a 12essel, azért, mert tesót akarsz, nevetséges szülni, ez vállalhatatlan.. Viszont én még egyszer át akarom élni az anyaságot, látni felnőni valakit, nevelni, szeretni, mostanában 7 éves gyerekkel érzem azt, hogy jobb lenne, ha ketten lennének, de mivel nincs párkapcsolatom, félre tudom tenni ezt a dolgot. Szerencsére időm van.. Ha a gyerekem profitál a tesó dologból(amit kétlek, szerintem többet veszít majd, mint nyer vele) az jó, ha meg nem.. hát ez van, én két gyereket szeretnék felnevelni, ezzel együtt kell élnie.
2021. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Rengeteg dolog miatt alakulhat úgy, hogy nincs több gyermek. Vannak például olyan munkák, amelyek nem viselik el, hogy a nő évekre kivonja magát a forgalomból. Önzőség, mert fontos a munkája? Valaki biztos azt mondaná, hogy igen, de ha ez a nő mondjuk gyógyszerkutató? Vagy van egy örökölt családi vállalkozása, amit a szülei évtizedek alatt építettek fel és nem szeretné veszni hagyni? Esetleg orvos, és mivel helyettesek nem potyognak az égből, így a betegei, munkatársai miatt sem szeretne otthon maradni a szükségesnél? Magyarul a társadalmunk számára hasznos munkát végez? Lehetne sorolni. Vannak, akik úgy érzik, hogy nem tudják kellőképpen megosztani a figyelmüket és attól félnek, hogy a testvér miatt súlyosan háttérbe szorulna a nagyobbik. Vagy mi van azokkal az esetekkel, ahol megszületik egy beteg, fogyatékos gyermek? Kárhoztatnád a kistestvérét arra, hogy egy életre felelősséget kelljen éreznie a bátya/nővére iránt? Hogy minden egyes nap minden egyes perce a nagyobbik gyerekről szóljon, mindenki ő hozzá alkalmazkodjon? Meg egyáltalán miért kell automatikusan önzőnek lenni, ha valaki azt mondja, egyszerűen nem akar több gyermeket? Annyi sok szép dolog van a világban, most már a nőknek is jóval többet szabad, miért gond, ha valaki azt mondja, hogy ez az egy tyúxaros élete van, és szeretne sok mindent elérni? Jobb lenne, ha a társadalmi presszió miatt megszülné az akármennyit, hiszen “így szoktuk”, majd a gyerekeire ránézve mindig az jutna eszébe, hogy mi mindenről maradt le? Talán inkább a társadalom önző, amiért a gyerekvállalás iránti vágyat természetesnek veszi és az ettől eltérő gondolkodást konkrétan kirekeszti.
2021. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 anonim ***** válasza:
83%
14-és nagyon szélén leírta :)
2021. jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/74 anonim ***** válasza:
100%
Szépen**😃
2021. jan. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
22%

"Azért nem vállalok, mert nem hiszek abban, hogy két gyereket egyformán lehet szeretni."


Pedig lehet. Három gyerekünk egyformán nagyon szeretem és a feleségem is.

Nem is értem miért ne lehetne egyformán?

2021. jan. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim ***** válasza:
100%

17!


Szuper. És a te 3 gyereked is így érzi? Mert kb minden szülő megesküszik rá, hogy egyformán szereti a gyerekeit, a gyerekek viszont érzik a különbséget. Amúgy megengeded, hogy legyen saját véleményem és érzéseim? Én nem hiszek benne hogy több gyereket/macskat/partnert/akármit egyformán lehet szereti. Ennyi.

2021. jan. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 anonim ***** válasza:
12%

Nem hiszel benne, de ez nálad csak hit kérdése mert egy gyerek mellett nem tudod képzelni sem milyen 2-3-4 stb esetén.


Én pedig tapasztalat alapján mondom, hogy lehet ugyanúgy.


Nekem semmi bajom azzal ha valaki egyet akar csak mert nincs türelme, pénze többre. De ez a nem lehet egyformán szeretni hülyeség. Igenis lehet.

2021. jan. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/74 anonim ***** válasza:
82%

19!


Aha. Szia.

2021. jan. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!