Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem onzoseg egyetlen gyereket...

Nem onzoseg egyetlen gyereket szulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nekem is 1 van, de tok sokat gondolkodok rajta, hogy teso nelkul felnoni nem jo. Nincs kivel jatszania (gyerekkel ertem, otthon) nincs kivel megosztania a dolgait, felnott koraban nincs egy biztos pont az eleteben, ha en esetleg mar nem leszek stb stb.

Nekem fiu tesom van de el se tudom kepzelni a gyerekkorom nelkule, rengeteget jatszottunk egyutt...

Akik szinten fiatalok, anyagilag beleferne meg egy baba, ti milyen okbol nem vallaltok megis egy masodikat? Szol barmi az egy gyerek mellett, a pl 2 helyett? (Megegyszer leirom, ahol eletkorilag, es anyagilag is beleferne.)


2021. jan. 18. 02:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
18%

Ha van tesó és szétmarják egymást, nem jönnek ki jól, az is sokkal jobb, mintha egyke lenne a gyerek.

Van kivel szocializálódnia, megtanulja megvédeni magát ezesetben a tesóval szemben, talpraesettebbé válik, felkészültebb lesz az esetleges bántásokra másoktól, amik az életben érhetik, stb.,stb..

A "rossz tesóságnak" is rengeteg pozitív hozadéka van. Nem kell jó tesóknak lenni, ahhoz hogy életképesebbek, boldogabbak, kiegyensúlyozottabbak legyenek, mint az egykék.

Lehet megannyi barátja, szerető családtagja a gyereknek, de a tesvérséget nem pótolja egyik sem.


Aki arról papol, hogy önzőség gyereket szülni, meg hogy a második gyerek "funkciógyerek" az bújjon már el...

Ilyeneknek remélem egy gyerekük sem születik, mert nem értik az élet értelmét, és nincs bennük meg az önzetlen szülői szeretetre való képesség. Nem valók szülőnek.

Attól, hogy te esetleg "funkciógyerek" voltál, mert a szüleid képtelenek voltak megfelelően helytállni a szülőségben, az nem azt jelenti, hogy mindenki így cselekedne.

2021. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 A kérdező kommentje:
A kedvencem ezen az oldalon egsebkent az, hogy itt mindenkinek akkora szaja van, a valosagban meg pont ezek az emberek lapitanak a legjobban. Hala Istennek en a valosagban is beszelek barkinek ha szuksges (ja, lehet kattant vagyok😁) De legalabb nem itt elem ki magam. Vilageletemben az volt a tapasztalatom, hogy akik online olyan nagyszajuak, a valosagban meg egy embernek se mernenek szolni, ha beall elejuk a sorba pl a kisboltba.😅
2021. jan. 19. 15:41
 53/74 A kérdező kommentje:

47 Teljesen megertelek❤️ Jol teszed, hogy szeretnel tesot! De ha a 3 ev korkulonbseg nem is jon ossze, a tesom es en koztem 5 ev volt, es nagyon sokat jatszottunk egyutt, szoval nyugi meg az 5 ev is teljesen idealis.:)


48

Mondjuk te is kis vicces vagy, megkerdezed, honnan tudom, hogy valamelyik kommentelonek nincs gyereke, utana meg azt irod, annak ellenere, hogy leirtam, hogy nem akartam gyereket, te leirod, hogy de en akartam. Es te honnan a, hogy a te szavaiddal eljek szarbol tudod ezt? Kicsit magadellen beszelsz.

Egyebkent persze, hogy nincs gyereke, akinek van az nem irna olyat, hogy a szules onzoseg. Ehhez nem kell zseninek lenni, hogy rajojj.😀


49

Igazad van, de a sok okos 0%ra pontozott, de en azert felpontoztalak. Bar azzalcnem ertem egyet, hogy a noknek nem kell dolgozniuk. Hisz azert egy atlag , foleg, ha gyerek is van, nem biztos, hogy a no anyagi igenyeit egyedul ki tudja elegiteni. Legalabbis nekem nem tudna egy atlag ferfi, de nem is varom el, meg van a sajat penzem.:)


50

🥱

2021. jan. 19. 15:49
 54/74 A kérdező kommentje:

51

Igy igaz.


53

Tudom, tudom😂 Hal Isten, ha nem vagyok, inkabb legyen bolond, mint ilyen netharcos, megszomorodott, szingli, gyerektelen venlany.😅

2021. jan. 19. 15:51
 55/74 anonim ***** válasza:
74%

"Mondjuk te is kis vicces vagy, megkerdezed, honnan tudom, hogy valamelyik kommentelonek nincs gyereke, utana meg azt irod, annak ellenere, hogy leirtam, hogy nem akartam gyereket, te leirod, hogy de en akartam."

- elmesélnéd, mégis hogy estél teherbe akaratod ellenére, ki kötelezett rá, hogy megtartsd a terhességet akaratod ellenére? Én ha nem akarok szülni, nem esek teherbe, ha meg béna vagyok és nem tudok megfelelően védekezni és teherbe esek, akkor elgondolkodom, hogy A vagy B opció. Ha úgy döntök, megtartom a gyereket, akkor onnantól kezdve ezt akartad, szóval elképzelni nem tudom tényleg, hogyan lehet, hogy valaki nem akar gyereket, aztán egyszer csak lesz neki egy a semmiből.


"Egyebkent persze, hogy nincs gyereke, akinek van az nem irna olyat, hogy a szules onzoseg."

- írtam, hogy két gyerekünk van.


" inkabb legyen bolond, mint ilyen netharcos, megszomorodott, szingli, gyerektelen venlany."

- férfi válaszoló is volt ám. :)


Ja, és igen, tényleg nem vagy százas, és hidd el, ha itt vihognál az arcomba, hogy biztos nincs gyerekem, meg vénlány vagyok, meg szingli vagyok, simán az arcodba mondanám és még ki is röhögnélek.

2021. jan. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
18%
Hát amúgy ha vannak gyerekeid, úgy még gázabb, ha azt gondolod, hogy a szülés önzőség.
2021. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
78%

Ha létezik az irritáló személyiségnek tökéletes reprezentációja, akkor az a kérdező.

Kérdező, csináljátok kistesót a gyereknek, hajrá! Ha nem jön be, mert nem jönnek ki jól, akkor addig szülj, amíg minden gyerekednek nem lesz egy kis buddyja. Hajrá!

2021. jan. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
78%
57-es, nem mindenki van ám elájulva magától, mert kipottyantott egy gyereket. Bárki képes rá. Biztos az egymillió szegénysorú gyerek szülei is merő önzetlenségből és tiszta szeretetből szülték bele a nyomorba a gyerekeiket Magyarországon.
2021. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 A kérdező kommentje:

59

Te idiota vagy. Azert mert valaki szerint nem onzoseg szulni, meg nem azt jelenti, hogy el van magatol ajulva.


56

Hat, nem mintha kozod lenne hozza, de tudod nincs 100%-os vedekezesi modszer. Tehat teherbeeshettem gyogyszer mellett is peldaul. Ha szerinted ez miatt valaki bena, varom a te 100%-os vedelmet nyujto fogamzasgatlasi modszered, mert a tudomany jelen allaspontja szerint ez nem letezik.;) Az meg, hogy valaki nem veteti el, nem egyenlo azzal, hogy tervezte is, tehat nem, nem biztos, hogy valaki konkretan gyereket akart, es azert esett teherbe.

2021. jan. 19. 17:18
 60/74 anonim ***** válasza:
62%

De ha megtartottad már akartad 😂

Amúgy hátha megérted:

A szülés alapvetően miért “önzőség”

Létrehozol egy embert aki soha nem kérte/akarta hogy megszülessen.


Amúgy itt te vagy az egyetlen aki harcol és értelmetlen dolgokat mond és állít.

2021. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!