Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem onzoseg egyetlen gyereket...

Nem onzoseg egyetlen gyereket szulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nekem is 1 van, de tok sokat gondolkodok rajta, hogy teso nelkul felnoni nem jo. Nincs kivel jatszania (gyerekkel ertem, otthon) nincs kivel megosztania a dolgait, felnott koraban nincs egy biztos pont az eleteben, ha en esetleg mar nem leszek stb stb.

Nekem fiu tesom van de el se tudom kepzelni a gyerekkorom nelkule, rengeteget jatszottunk egyutt...

Akik szinten fiatalok, anyagilag beleferne meg egy baba, ti milyen okbol nem vallaltok megis egy masodikat? Szol barmi az egy gyerek mellett, a pl 2 helyett? (Megegyszer leirom, ahol eletkorilag, es anyagilag is beleferne.)


2021. jan. 18. 02:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:
Meg hozzafuznem, hogy nem csak, hogy hatranyom nem szarmazott belole, de kulonnemuek is vagyunk, megis rengeteget jatszottunk egyutt. En nagyon szerettem.
2021. jan. 18. 23:44
 42/74 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, nem az az önzőség, hogy valaki a munkája miatt nem szül, hanem ún. funkcionális gyereket szülni, mert te testvért akarsz a már meglévő gyerekednek. A funkcionális gyerekek nem nagyon kapnak érzelmi biztonságot, annyi szeretet, hiszen nem a puszta létükért, hanem a funkciójukért vállalták be őket, ami lehet szar kapcsolat “megmentése”, vagy jelen esetben, hogy a másik gyerek ne unatkozzon, meg mert neked álomkép él a fejedben a testvéri kapcsolatokról.

Egyébként a szülés épp olyan önzés, mint a nem szülés. Te sem önzetlenségből szültél, hanem, mert neked ez volt a vágyad. És ezzel amúgy semmi baj nincsen. Csak nem kéne a saját kényedet-kedvedet önzetlenségnek beállítani, míg másokat ugyanezért önzőnek nevezni.

2021. jan. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 A kérdező kommentje:

42

Errol a funkcionalis gyerekekrol egyetlen cikket talalok a googlebe, azt is valaki a blogjaban irta valaki, szoval en ezt nem neveznem tul tudomanyosnak egyebkent.

Nem hinnem, hogy azert mert szeretnem, hogy testvere legyen, ezert nem szeretnem majd ot annyira, vagy nem mint a gyerekemre tekintenek, hanem mint egy tesora. Szerintem ez nagy hulyeseg. Gondolom nincs gyereked, vagy ha van is akkor 1.

Semmilyen alomkep nem el bennem, realisan latom a dolgokat, egyke vs testver kerdesrol mar nem csak 1 ismeretlen blogjat olvashatod, hanem tele van a google cikkekkel. Azontul, hogy nyilvan tobb figyelmet kapnak, illetve, hogy jobban teljesitettek az egykek valami teszten, mas pozitivumot nem olvastam rola, viszont a testver kerdesrol rengeteget. Szoval kb 2:100 az arany, es nem az egykek javara. (Termeszetesen ezzel senkit nem akarok megbantani!)

Osztozkodas, szocializalodas, tarsas kapcsolatok megkonnyitese, alkalmazkodas, onzetlenseg a lista kb vegtelen... Ahol a mar felnottnek rossz a kapcsolata a tesojaval, vagy soha nem is volt neki, persze, hogy nem tartja fontosnak, mert nem tudja ez milyen jo. Viszont akinek a mai napig jo kapcsolata van a testverevel, ok tudjak, hogy ez mekkora pozitivum, hogy mennyire egymas segitsegere lehet ek majd (hazssag tonkremehet, a szulok meghalnak, a baratokban csalodik az ember, de egy testver jo esetben testver marad mindig.) En tudom, hogy mennyire jo egy jo testverkapcsolat, talan ezert is tartom veteknek, ha a gyerekem egykekent none fel. Ez egyaltalan nem alomvilag, teljesen realis ervek.


‘Egyébként a szülés épp olyan önzés, mint a nem szülés. Te sem önzetlenségből szültél, hanem, mert neked ez volt a vágyad.’


Huu na mar biztos vagyok benne, hogy nincs gyereked.😅 Szules, mint onzoseg, ez joo. Egy anya soha nem mondd le tobb dologrol az eleteben, mint akkor, amikor teherbeesik, vagy epp megszul.

Egyebkent nem, nekem nem volt vagyam gyereket szulni, ha elolvastad volna az elozo kommentjeim leirtam, nem is voltam benne biztos, hogy lesz gyerekem. De igy, hogy mar van, mindenkeppen szeretnek egy masodikat, es csak nem fognak majd utalni, mert non stop egyutt jatszottak pl gyerekkent, vagy mert tinikent ne adj Isten, meg tudjak osztani egymassal a gondjaikat.😁

2021. jan. 19. 01:08
 44/74 anonim ***** válasza:
83%

Jesszus kérdező, nagyon egysíkű a gondolkodásmód, ha nem látod, hogy miért épp olyan önző dolog (ha nem önzőbb) szülni, mint nem szülni.

A válaszod utolsó mondataiban van, hogy miért: TE akarod azt a + gyereket, a TE szaporodási ösztönöd kiélése, nem valami szörnyen önzetlen feláldozásé, ahogy te azt próbálod beállítani. Te leszel boldogabb/elégedettebb a megszületésüktől, TE akarod, hogy legyenek, nem ők maguk vagy mások.

"Ahol a mar felnottnek rossz a kapcsolata a tesojaval, vagy soha nem is volt neki, persze, hogy nem tartja fontosnak, mert nem tudja ez milyen jo."

"es csak nem fognak majd utalni, mert non stop egyutt jatszottak pl gyerekkent, vagy mert tinikent ne adj Isten, meg tudjak osztani egymassal a gondjaikat."

Ebből a két mondatból is látszik, hogy fel sem fogad amit mondanak neked. Igen lehet, hogy jóban lesznek, de az is, hogy rohadtul nem, ezt nem tudhatod előre, nem érdemes arra építeni, hogy jól kijönnek csal mert közös a genetikai állományuk.

"Semmilyen alomkep nem el bennem, realisan latom a dolgokat, egyke vs testver kerdesrol mar nem csak 1 ismeretlen blogjat olvashatod, hanem tele van a google cikkekkel. Azontul, hogy nyilvan tobb figyelmet kapnak, illetve, hogy jobban teljesitettek az egykek valami teszten, mas pozitivumot nem olvastam rola, viszont a testver kerdesrol rengeteget. Szoval kb 2:100 az arany, es nem az egykek javara."

Nyílván aki csak a saját narratívájának érdekében keres, az csak olyat is talál.

2021. jan. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 A kérdező kommentje:

44 Mar ne haragudj, de az elozo kommentedben azt irtad

‘Te sem önzetlenségből szültél, hanem, mert neked ez volt a vágyad.’

Erre leirtam, hogy nem, nem ez volt a vagyam, a baba nem volt tervezve.

Most meg azt irod

‘A válaszod utolsó mondataiban van, hogy miért: TE akarod azt a + gyereket, a TE szaporodási ösztönöd kiélése, nem valami szörnyen önzetlen feláldozásé, ahogy te azt próbálod beállítani.’

Itt mar, egy 2. babarol beszelsz, akit igen EN akarok (tessek en is tudok nagybetuvel irni😂). Tehat nem ertem, miert is kevered a kettot?😂


De te egyebkent mivel eg ertelmuen egy gyereked sincs, nem ertem minek irogatsz ide egyebkent, a kerdes egyertelmuen nem neked szol.:)

Nyilvan a google is nekem kedvez a talalataival, lehet nem ‘testver vagy egyke’ cimszoval kellett volna rakaresnem, hanem ‘egyke vagy testver’ es akkor nem lenne elfogult a google.

2021. jan. 19. 01:43
 46/74 anonim ***** válasza:
81%
Te kattant vagy
2021. jan. 19. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
35%

Én egykeként, amióta eldöntöttem, hogy anyuka szeretnék majd lenni, megfogadtam, hogy minimum 2 gyereket fogok szülni max. 3 éves korkülönbséggel, ha törik, ha szakad. Mert nem szeretném, hogy olyan magányos, elveszett, határozatlan, félénk ember legyen a gyerekemből, mint én voltam és vagyok.

Annak ellenére, hogy a családom mindig körülvett és a kedvemben járt, megadott, amit lehetett, azt kell mondanom, hogy boldogtalan, magányos gyerekkorom volt. Úgy érzem, ha lett volna testvérem, sokkal többre vittem volna az életben, mert másképp alakul a személyiségem.

2021. jan. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, a 42-es és a 44-es válaszoló két különböző személy, nem szúrja ki a szemed?

Egyébként bírom az ilyen "neked biztos nincs gyereked" megjegyzéseket... honnan tudod? De komolyan kérdem?

Azért mert valakinek van gyereke, még tudhat józanul gondolkodni, és beláthatja, hogy a testvér nem feltétlenül ad örömet sem gyerekkorban, sem felnőttkorban.

Csak hogy mondjak egy ékes példát: feleségemnek van egy testvére, szinte soha nem játszottak együtt gyerekkorukban, teljesen más érdekelte őket, más kötötte le őket, még a tévében is mást akartak nézni. Kamaszkorukban mindegyikük ment a saját baráti társaságával, aztán egyetem alatt meg már alig találkoztak. Most csak ünnepekkor a szülőknél beszélnek két szót, nem számíthatnak egymásra, mert leszarják egymást. Nem utálják egymást, csak leszarják egymást, érted?

Nekem meg nem volt testvérem és semmilyen hátrány nem ért soha emiatt, nem lettem önző, sőt, nem lettem antiszociális, és nekem ez volt a teljesen természetes, imádtam. De mindegy, mit írunk, tele van ilyen kérdéssel egyébként a gyakori, és a legtöbben azt írják, hogy nem jöttek ki olyan jól a testvéreikkel, vagy felnőtt korukra már teljesen eltávolodtak. Nem fogod ezeket a válaszokat meglátni, mert amit te csinálsz, az cherry picking, csak azokat a kutatásokat, válaszokat keresed meg, amik igazolják a vágyadat.

Egyébként hiába jössz azzal, hogy te nem akartál gyereket. Lószart nem akartál, ha nem akartál volna, akkor nem lenne. Igenis a gyerekvállalás a világ legnagyobb önzése, a saját ösztönöd, vágyad kiélése. A "gyártsunk még egyet, mert nekem az milyen jó volt", szintén rólad szól.

2021. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
15%

Akárki akármit mond, annál nagyobb önzőség nincs, minthogy valaki csak a sza*os munkája miatt ne vállaljon gyereke(ke)t.

Az kell a nőknek az életük értelmének lenni, hogy dolgoznak, játszák a nagy karrierista független nőt?

Vicc..

Az lenne a legjobb, ha a nők nem is dolgoznának, éppen elég munka a háztartás, gyereknevelés, család összetartása.

Az élet csodája, értelme a gyermek.

2021. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:
80%

"Gondolom nincs gyereked, vagy ha van is akkor 1."

- benézted, két gyerekünk van. És nem azért van kettő, hogy a nagyobbnak legyen játszópajtija, hanem azért, mert kettőt akartunk. Nem azért, mert lesajnáltuk az elsőt, mert tudtuk, hogy ha nem is lesz testvére, akkor is elég klassz élete lesz az elsőnek, mert mindent megadunk neki érzelmileg és anyagilag, és ugyanúgy lesz családja, akire bármikor számíthat, jár közösségbe, lesznek barátai, unokatestvérei, játékai, programok és még sorolhatnám.

Azt is számba vettük, hogy talán nem fognak jól kijönni, sok veszekedés, verekedés, marakodás lesz, nem feltétlenül akarnak majd együtt játszani stb. Annak nagyon örülünk, ha jó kapcsolatuk lesz, de mint írtam, nem ezért született a második, hanem mert vágytunk még egy gyerekre, önmagáért, úgy ahogy van, nem azért, hogy tesó szerepe legyen, az egy utolsó szempont.

Igenis rohadtul önző vagy, és ne áltasd magad azzal, hogy te egy önzetlen bárány vagy. Szülőként mondom, hogy a gyerekvállalás a legynagyobb luxus és önzés a világban, és nem kell felháborodni ezen, mert alapjáva véve az ember önző, és ezzel egy bizonyos mértékig nincs is semmi baj.

Azt viszont utálom, mikor valaki előadja, hogy ő mekkora önzetlen, mert mennyi mindenről lemondott a gyerekért. Kérte valaki? Nem. Azért mondtál le, mert te gyereket akartál egy ponton, akkor is, ha előtte nem akartad. Ki kéne húzni a homokból a fejed és elgondolkodni a sok hasznos válaszon, amit kaptál mielőtt kistesót csináltok, nehogy szegény gyerek sérüljön.

2021. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!