Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem onzoseg egyetlen gyereket...

Nem onzoseg egyetlen gyereket szulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nekem is 1 van, de tok sokat gondolkodok rajta, hogy teso nelkul felnoni nem jo. Nincs kivel jatszania (gyerekkel ertem, otthon) nincs kivel megosztania a dolgait, felnott koraban nincs egy biztos pont az eleteben, ha en esetleg mar nem leszek stb stb.

Nekem fiu tesom van de el se tudom kepzelni a gyerekkorom nelkule, rengeteget jatszottunk egyutt...

Akik szinten fiatalok, anyagilag beleferne meg egy baba, ti milyen okbol nem vallaltok megis egy masodikat? Szol barmi az egy gyerek mellett, a pl 2 helyett? (Megegyszer leirom, ahol eletkorilag, es anyagilag is beleferne.)


2021. jan. 18. 02:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért szülj még egy gyereket, hogy a jelenlegi ne legyen egyedül, hanem azért, mert akartok mégegyet! A jó testvéri kapcsolat nem garancia.

Nekem van egy nővérem, közel 5 év van köztünk. Állandóan veszekedtünk gyerekként, nem voltunk meg együtt, nem játszottunk, csak martuk egymást. Teljesen más a felfogásunk, az értékrendünk, a szokásaink. Most már felnőttek vagyunk (ő 29, én 24), mindkettőnk házas, gyerekeink között 15 hónap van. Perpillanat egy házban élünk, de elszeparálva, többnyire megvagyunk, de sok dolgát utálom. Mi hamarosan költözünk, nem sűrűn tervezek találkozni/beszélni majd vele. Anyámék szomorúak a rossz viszony miatt, mert ők is azt mondják, hogy később már csak mi leszünk egymásnak... de sajnos ami nem megy, azt nem lehet erőltetni.

2021. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 A kérdező kommentje:

31

Dee, en legfokeppen azert szeretnek szulni, hogy ne legyen egyedul a lanyom. Legyen egy kis baratja akivel tud jatszani, akivel megoszthatja a dolgait, tanulhat egyutt, segithetik egymast az eletben. Ha a testvereinkkel nem jo a kapcsolat, ott nyilvan valamelyik fel a hibas. Ha viszont a csaladod nagyon csaladcentrikus, a gyerekek is ebben a kozegben nonek fel, es szerintem nem sok esely van a rossz testveri kapcsolatra.

Nalam a vagy 0, vagy minimum 2 gyerek opcio van, de mivel mar van 1 lanyom, igy marad a 2.😁

Igazabol arra voltam csak kivancsi, hogy akik anyagilag megengedhetik maguknak, es nem 35 vagy 40 vagy megtobb evesek, mi okbol mondanak nemet a 2. gyerekre.

Olvastam logikus valaszokat (fel, hogy nem tudna ugy szeretni a 2.at, vagy majdnem a szuloszoban maradt) igy en se szulnek tobbet nyilvan.

Bar minde kinek szove joga errol donteni, de szamomra azert nem szulni mert a munkam milyen fontos, ez onzoseg. Nem kell velem egyeterteni, ez csak az en velemenyem.😁

2021. jan. 18. 14:39
 33/74 anonim ***** válasza:
100%

31 vagyok

Persze, érthető. Én meg csak leírtam, hogy hiába akarod, hogy jó testvérek legyenek, ha egyszerűen emberileg olyan mások lesznek felnőttként, hogy nem tűrik egymást. És sajnos ezen a nevelés sem segít. Gyerekként oké, ha ez a cél, hogy eljátszanak, de nálunk a nagyobb korkülönbség, és a nővérem féltékenysége miatt ez nem jött össze (nem tűrte el, hogy közel 5 év után nem volt az osztatlan figyelem középpontjában). Hiába akartam vele később közös dolgokat, amikor én kisiskolás voltam, ő meg már tini, akkor meg azért nem. Mikor gimis lettem, ő egyetemre ment, akkor azért nem. Most össze vagyunk kényszerítve, de vannak súrlódások. Ezért várom, hogy végre távolabb lehessünk. :)

Szóval, azzal egyetértek, ha valaki rossz tapasztalatból nem akar másodikat, vagy fél, azt nem értem, hogy 2 gyerek miért rosszabb karrier szempontból, mint 1, de azzal nem értek egyet, hogy csak azért legyen 2, hogy ne legyen egyedül. Játszik majd az oviban a barátaival, és lesznek barátai később is. Én meglennék a tesóm nélkül, ha ettől Anyukám szomorú is, sajnos nem tudunk mit tenni. És ezzel a tesóm is így van, nem egyszer a tudtomra hozta.

2021. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
76%
Hogy kapcsolódik ide az önzés?
2021. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
85%
12 vagyok, ha ennyi miatt lebolondozol valakit, akkor majd vigyázz, hogyan beszélgetsz a gyerekeiddel. Hasonló mentalitású az apám, hát nem egy nagy élmény, hogy elmondom a véleményem és egyből hülye vagyok meg bolond.
2021. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincs testvérem. Szüleim azért döntöttek így, mert anyukámnak rossz volt a kapcsolata az öccsével, tehát egyáltalán nem élte meg pozitívan, hogy van testvére, apám meg eleve szintén egyke volt. Kérdeztem őket, mondták, hogy nem bánják, így volt teljes az életük. Én sem bánom, és nem érzem, hogy hátrányom lenne belőle.
2021. jan. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
88%

Épp ellenkezőleg.

Én pl hiába vagyok már nagykorú,élek külön háztartásban stb, de mai napig rossz a kapcsolatom a testvéreimmel és határozottan jobban örültem volna egy testvérektől mentes gyerekkornak. A szüleim anno természetesen xartak a fejemre/véleményemre amikor az "Ugye szeretnél kistesót?" kérdésre kerek perc megmondtam, hogy NEM, mert hát ŐK több gyereket AKARTAK és kész.

Nyílván ezzel a legtöbb szülő így van, szóval ne akarjuk már úgy beállítani, mintha önzetlenségből vállalna bárki is gyereket (kivéve olyan béranyák akik nem kérnek érte pénzt).

2021. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
83%

#37: ha jól sejtem nagy a korkülönbség nálatok? Már ha így annak idején meg tudtak kérdezni, te emlékszel erre, akkor nem lehettél már túl kicsi.


Nekünk most három van, kettő már beszél. Ha megkérdezzük akkor természetesen szeretnének még tesót. De ez lehet más lenne 10-15 év múlva. Illetve szinte kizárt hogy a mostani kérdésemre emlékezzenek.

2021. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
100%

#38

Igen van köztünk pár év, bár azért nem mondanám hatalmas korkülönbségnek, 5 és 6 év van köztem és a két testvérem között.

Főleg az utóbbi volt számomra bántó, mert az iskolakezdésem idején tettek rám magasról. Nyílván felnőtt fejjel értem, hogy egy újszülött több törődést igényel, de akkor és ott nagyon zavart, hogy pl egyedül mentem első nap iskolába (csoda, hogy nem veszem el :D), később meg nekem kellett őket pesztrálni.

Szóval nem nevezném önzetlennek vagy a már meglévő gyerek számára profitálónak az ilyesfajta gyerekvállalást.

2021. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:

33 Persze, tudom anyanak es a tesojanak sincs jo kapcsolata, bennem megis motoszkal egy gondolat, hogy egyedul nem jo felnoni. Lehet, ha egyke lennek nem gondolkodnek ilyenen, de mivel nem vagyok ugye, nem tudnam elkepzelni a gyerekkorom, anelkul, hogy mi egyutt jatszottunk volna. Vagy a mai napig ha csak valahova elugranek, ha raer eljon velem. Szoval ezeket biztos ‘hianyolnam’ a lanyom eletebol. Persze jatszik az ovibe a tobbiekkel, de azert az nem ugyanaz. Mikor otthon van, anya nem er ra, ott a teso, felnottkorban (remeljetoleg) plane.:)


34

Olvasd el az elotted levo 33 kommentet, eddig mindenki megertette.


36

Pontosan azt irtad le, amit en most az elso reszben, amit leirtam, tok megertem. A szuleid is egykek voltak, ezert ok se gondoltak, hogy legyen esetleg tesod, te pedig nem hianyolod ezt, hisz ugye nincs tesod, szoval ‘nincs mit hianyolnod’ talan, vay nem tudom, nektek igy teljes az eletetek.:)


37

Az elso felevel egyetertek, de mi az, hogy senki nem vallal onzetlensegbol gyereket? Akkor megis miert vallal, onzosegbol?:)


39

Furcsa, engem sose ‘kenyszeritett’ anya, hogy foglalkozzak a tesommal, vagy barhova menjek vele (5ev van koztunk) Teny, hogy volt, hogy kevesebb figyelmet kaptam, de ez szamomra teljesen ertheto az miatt, amit te is irsz, egy ujszulottel tobbet kell foglalkozni nyilvan. Nem tudom, nekem sosem szarmazott ilyesfajta hatranyom a tesom miatt.


38

Jajj 3 gyerkoc, de jooo, gratulalok nagyon.❤️

2021. jan. 18. 23:42
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!