Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem onzoseg egyetlen gyereket...

Nem onzoseg egyetlen gyereket szulni?

Figyelt kérdés

Jelenleg nekem is 1 van, de tok sokat gondolkodok rajta, hogy teso nelkul felnoni nem jo. Nincs kivel jatszania (gyerekkel ertem, otthon) nincs kivel megosztania a dolgait, felnott koraban nincs egy biztos pont az eleteben, ha en esetleg mar nem leszek stb stb.

Nekem fiu tesom van de el se tudom kepzelni a gyerekkorom nelkule, rengeteget jatszottunk egyutt...

Akik szinten fiatalok, anyagilag beleferne meg egy baba, ti milyen okbol nem vallaltok megis egy masodikat? Szol barmi az egy gyerek mellett, a pl 2 helyett? (Megegyszer leirom, ahol eletkorilag, es anyagilag is beleferne.)


2021. jan. 18. 02:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 A kérdező kommentje:
Ja, en amugy nem voltam benne biztos, hogy lesz valaha gyerekem, dr most, hogy mar van 1, nagyon ra vagyok kattanva arra, hogy akarok egy kistesot neki.😂
2021. jan. 18. 02:47
 2/74 anonim ***** válasza:
89%
Én nem érzem önzőségnek. Rengeteg barátja van, illetve itthon mindig volt időm leülni játszani vele. Sok programra is jártunk együtt. Mi a nővéremmel sokat játszottunk együtt, majd megszületett az öcsém, és onnantól a szüleim állandóan vele foglalkoztak, tehát volt tesóm, de a szüleimből alig jutott nekem. A férjemnek 3 gyereke van az előző házasságából, most kamaszok, és alig beszélnek egymással, szinte semmi közös nincs bennük. És az anyjuknak sosem volt ideje rájuk, nem nagyon játszott velük, nem vitte őket sehová. Bár a nővéremmel gyakran beszélek, de többezer km-re élünk egymástól, az öcsémmel meg nem olyan szoros a kapcsolatom, mert 10 évvel fiatalabb nálam. Ha jó a kapcsolat, akkor nagyon jó egy tesó, de egy csomó családnál nem ez van, a a kisebb gyerek rá van erőltetve a nagyobbra, hogy vigyázzon rá, és vele játszon, ne a barátaival.
2021. jan. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt. Igen valoszinuleg a sajat csaladunkbol hozott minta alapjan gondolkodunk.

Nalad nem erezted fontosnak a tesot, mert a sajat csaladodban talan nem hozott akkora pozitivumot. Talan ha minden flottul ment volna, te is ragaszkodtal volna a kistesohoz. En is valoszinuleg a ‘jo csaladom’ miatt erzem fontosnak. Koszonom a valaszod.:)

2021. jan. 18. 03:09
 4/74 anonim ***** válasza:
55%

Nekem még nincs gyerekem és nem is biztos hogy lesz, de ha igrn akkor 2 lesz.

Nekem is fiú tesóm van, nagyon szoros a kapcsolatunk és hiába vannak barátok, haverok az nem olyan.

Mi ketten bármikor számíthatunk egymásra bármiben.

Egyébkènt 6 év van köztünk, nagyon örültem hogy lesz kistesom. Szegényt húztam nyúzam amikor kicsi volt. Később volt egy időszak amikor nem egyeztünk de ez gyorsan elmúlt.

2021. jan. 18. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
78%

😂😂😂na tessék már az is önzőség ha valaki “csak”

Egy gyereket szul 😂😂 hat ez jó

2021. jan. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az is önzőség, ha valaki gyereket szül.
2021. jan. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is csak 1 fiam van, én is néha eltűnődök ezen. Én a temperamentuma miatt nem vállalok még egyet. Nagyon akaratos, kemény természetű, és egyszerűen nem lenne még egy gyerekhez idegrendszerem. Inkább maradjon így, mint hogy 2-vel egy idegbeteg anya legyek.



https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__testveri..


Itt válaszolnak olyanok akiknek nincs testvérük, meg olyanok is akiknek van.


Nekem van, de nem igazán vagyunk jóban 6 év van köztünk.

Férjemnek van több is, de csak az öccsével jó a viszony.

2021. jan. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az az önzőség, ha valaki nem minden egyes érvet átgondolva szül gyereket. Ezek kis emberek, akik végül nagy emberek lesznek, önálló entitások, akiket fel kell nevelni, pénzelni, elindítani az életben, és nagyon nagyon szeretni. Ha valaki csak azért szül 'tesót', hogy a másik gyereke 'ne unatkozzon', na az az önzőség.
2021. jan. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 anonim ***** válasza:
84%
2 mostohatesóm van, bár ne lenne egy sem😁😁 viccet félre téve nem önzöség, most várom első babámat és lehet, hogy nem lesz testvére. Arra gondolok, hogy mivel csak egyedül lesz több mindent megtudunk adni neki
2021. jan. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
72%
Azért nem vállalok, mert nem hiszek abban, hogy két gyereket egyformán lehet szeretni. Emellett van testvérem és annyira nem vagyunk jó kapcsolatban. Vigyázz rá, segíts neki, ő a kicsi, neki lehet, te már nagylány vagy, ne legyél irigy, stb. Köszi, nekem ennyi elég volt
2021. jan. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!