Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beteg baba esetén, amit a 20....

Beteg baba esetén, amit a 20. hét környékén kell megszülni, miért nem az anya dönt, hogy hogyan szül- simán vagy császárral?

Figyelt kérdés

Ugyanolyan fájdalmommal jár megszülni, mint egy egészséges babát. A vajúdás akár 1-2 nap is lehet.

Ebben az esetben miért nem az anyuka dönte el, hogy mit választ? Császár vagy szülés?


2010. okt. 9. 16:16
 11/94 A kérdező kommentje:

Nem valószínű, hogy ezek után be mernénk vállalni mégegyet. 34 éves vagyok.

Kettőt szerettünk vona eredetileg.

2010. okt. 9. 18:00
 12/94 anonim ***** válasza:

Figyelj Kedves, ha voltál magzatvíz vételen, mindenképpen írj, és az eredményt is majd.Mind aggódunk értetek.Szeretnénk tudni mi van veletek.

Én 37 vagyok és 20.-án megyek...

2010. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, írok majd!
2010. okt. 9. 18:24
 14/94 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én már átestem ilyenen.

Az első babám a 8. héten elment.

A második lett beteg, akit a 21. héten kellett megszülnöm. Ez volt 2006.nyarán. Azóta már született 2 egészséges gyermekem.

Azt a szülést nem lehet a rendes szüléshez hasonlítani, és nem csak a lelki okai miatt.

Én annó megkérdeztem, hogy miért nem császárral vetnek véget az ilyen terhességeknek, és azt mondták, hogy azért, mert egy hüvelyi szülésnek nincsenek olyan következményei, mint egy császárnak, a következő terhességeket, szüléseket illetően. A "szülés" után rögtön még van egy plusz egészségügyi küret is.

Ha van kérdésed, priviben válaszolok.

Nekem amniocentézisem nem volt, mert mire annak meg lett volna az eredménye, már elértük volna a 24. hetet, amiután nem lehet a terhességet megszakítani.


Kívánom neked a legjobbakat, majd írd meg légyszíves, hogy mi lett a vizsgálat eredménye!

2010. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
100%

Én már válaszoltam az előző kérdésedhez(1:120 volt a Down kockázat),végül nálam minden oké volt,és ma már 2 egészséges gyerekem van.De ha a babát el kellett volna venni,mert kiderül,hogy beteg,én akkor is vállaltam volna még 1.vagy 2 gyereket.Most 37 éves vagyok,lassan dolgozunk a babán,(és tudom,hogy kockázattal jár),de egyből a chorionboholy biopsziát fogom választani,mert azt már a 10.-12.héten megcsinálják,és max.2 hét múlva eredmény van.

De én úgy tudom,hogy -amennyiben a betegség miatt muszáj megszülni-sok helyen egyből adják az EDA-t,bekötik az oxitocint,hogy mihamarabb kitágulj,és megszülhesd.Szerintem(nekem 2 sima szülésem volt,a császárról szerencsére nincs személyes tapasztalatom) a sima szülés után sokkal gyorsabban regenerálódsz(legalábbis testileg,a lelki része teljesen más).És még semmi nem biztos,ne add fel!Feltétlen írj!Drukkolok Nektek!

2010. okt. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 anonim ***** válasza:

Az AFP elég elavult teszt már és nem igazán pontos.

Amennyire tudsz,ne arra koncentrálj h az 1:35 azt jelenti h 35 babábol 1 beteg,hanem arra h 34 egészséges a 35ből!!!!a tudatalattiddal sajna sokmindent tudsz befolyásolni!!!

2010. okt. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 A kérdező kommentje:

Arról mi a véleményetek, hogy állandóan keményedik a hasam, szinte kőkemény. Szedek MagneB6-ot mégis.

Ez nem növeli a magzatvízvétel kockázatát?

Arra gondolok, hogy szétreped a burok a keményedés és a szúrás miatt.

Én szívem szerint nem mennék erre a vizsgálatra, nem szeretném, ha emiatt halna meg.

Olyan nehéz ez az egész.

2010. okt. 9. 20:03
 18/94 anonim ***** válasza:

Amit utoljára írtál, az nem gond. Most várom a 2. babám, mindkét terhességnél a 13. héttől kő kemény a hasam. Nekem azon izgult a háziorvosom, hogy így mi lesz a császár sebemmel (az első babám császáros), és a doki azt mondta, hogy ez nem klasszikus méhfeszülés, így nem okoz gondot, repedést. Ez tuti nálad se lehet gond!

Kitartást és mindenképp írj!

2010. okt. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 anonim ***** válasza:
11%

Húúú, ez az egész egy nagyon nehéz kérdés! Ha nem szeretné az ember a beteg babát, meg kell szülni, és ez által a természetes szülés közben meghal.

Ha csàszárral születne, lehet túl élné, az esélye minimálisan de megvan, hisz él a pocakban, dobog a szíve, mozog, fejlődik nő! Egy 20-22-24 hetes baba fél kiló körül van, nagyon sok olyat hallani, hogy pl. 30 dekával, golyóstoll nagyságú baba született, és él!

Bárhogy is születik, ha a szülést túl èli, nem haggyák meghalni, harcolnak az életéèrtcha beteg, ha nem!

2010. okt. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 A kérdező kommentje:

A 24. héttől próbálják csak megmenteni.

20 hetesen 30 dkg.

2010. okt. 9. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!