Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csináljak ha nem érek rá...

Mit csináljak ha nem érek rá szülni, de a gyerek jönne?

Figyelt kérdés

jövedelem már nincs, tgyás még nem jön.


ahhoz, hogy haladjak meg kell várnom a hitelt. de még időpontot is csak jövőhétre adtak fogadni, utána 10 nap múlva folyósítanak, tehát kapásból min.16 nap míg nem haladok semmivel, ha nem szólítanak fel hiánypótlásra vagy hasonló)

jelenleg wc papírra sincs.


és még vennem kell babadolgokat és még kapok is FONTOS dolgokat, csak épp semmi nem MOST van, és a kórházban sem akarok pénz nélkül lenni.


azon gondolkodom, lehetne így szülni?

van egy! db pelenkám (termékminta), pólya, pár kisruha

telon alig egység, lehet még taxit sem tudnék hívni, szóval hazasétálnék babával

tusoláshoz, alváshoz van minden (törölköző, hálóing)


2014. ápr. 17. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
16%

Meg értékek kérdező! Én ugyan így voltam mielőtt szülni mentem volna! Igaz nekem csak a ruhák és a kocsin kívül semminem volt meg. Amikor a hivatalban megegyeztetünk a polgármesterrel hogy add átmeneti segélyt ad akkor jött meg a fizu és sikerült mindent megvenni a picinek még pont időben 3nap múlva szültem!

még annyit mondanék hogy a család segítőhoz is menj be hátha tud neked segíteni

2014. ápr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
75%

ne haragudjon meg senki, de én nem gondoltam volna, hogy ennyien vesznek fel hitelt..és vállalnak valoban a semmire babát..

gyerek elött is hitel..akkor mi lesz késöbb?..

2014. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 A kérdező kommentje:

megvan a babának majdnem mindene, csak nincs előkészítve, vag yhogy mondjam. még nem érkezett meg pl a légzésfigyelő, még nincsenek mosva a ruhák, szóval így értettem, meg nem ártana még pár dolog ami beszerzendő.


#28 olyanokat várok amiket kapok is, pl mellszívó, légzésfigyelő, jah még babamérleg sincs, azt is kölcsönöznöm kell


ezek mind fontosak

illetve mosva nincsenek még ruhái, mert még nem vettem babáknak való "nemvegyszert", ezért az ágy sincs még behúzva (magyarán a pénz miatt stagnálok mindennel) és a kórházi cuccok az csak hab a tortán. igen betét, pelenka, amúgy már annyiszor olvastam összefoglalókat, hogy mi kell a kórházba és mindig elfelejtem. jah melltartóbetét (szerintem azt kihagyom), és ott fogják felírni a babáknak való dolgokat, gyógyszerek, miegyéb, kilépve mehet a gyógyszertárba az ember (nem véletlen, hogy egybe van szerkesztve a kórházzal..)


a provident meg igen, házi szolgálattal gyors.

a kérdésemben róluk írtam, velem hogy csinálják. "hááát most nem tudok időpontot adni a hétre" és stb


látom más is volt így, adrenalin növelő, annyi szent.


nem tudom mi az a család segítő amúgy.

de önkormányzatnál nem vagyok jogosult semmire az biztos.

a Magyar Államk. igen ő is születés után intéz mindent, addig be se menjek, mert kell a gyerek anyakönyve.

2014. ápr. 17. 21:54
 34/74 A kérdező kommentje:

#32 nem a smemire van vállalva.

dolgoztam. csak most se jövedelem, se tgyás.

megtakarítás is volt, az is a babára ment el

2014. ápr. 17. 21:55
 35/74 anonim ***** válasza:
79%
Nem irigyellek :S Nekünk is hiányzik még egy két kisebb dolog (kozmetikai cuccok neki, textil pelus, pár melegebb ruha) és elég nagy a valószínűsége,hogy hétvégén szülök már. 4éttel hamarabb, a kiírt időpontnál (Külföldön élek, itt nem tartják vissza arra a 2 hétre)
2014. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem mostam külön babáknak való mosószerrel a babacuccokat, és három gyerekkel a hátam mögött ez nem is okozott gondot.

A védőnő tényleg jó ötlet, pelenkát tud adni.

Amit nem értek: ha folyamatosan van jövedelmed, akkor hol van az utolsó fizetésed? Merthogy ha 36 hetes vagy, akkor pont most lehet igényelni a TGYÁS-t, amit várhatóan a köv. hónap elején a fizetésed helyett fogsz megkapni. Tehát most kaptál fizut hó elején (hol van???), május elején pedig kapni fogod a tgyást.

2014. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
73%

babamérleget, légzésfigyelöt alapbol nem is vettünk (3 gyerek van), vegyszermentes mososzerre is van más megoldás, pelenkára is, mint ahogyan irták is.

az én szememben az nem megtakaritás, hogy nem tudsz megvenni egy melltarto betétet...vagy hogy a korházba pénz nélkül mennél be. :-O

a megtakaritás az nem 30-40 ezer ft..de nem is 100-200...

nagyon, nagyon sok a felelötlen ember.. gyerek nélkül is hiteled volt, mi lesz ezután?

fönöködtöl kölcsön, provident ..kaptál is már cuccokat, kapsz is még..fel se foghatom.

jo, oké, semmi közöm hozzá, de ..

2014. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
97%

Igen, totál egyetértek az utolsóval: ez nem megtakarítás, amiről te beszélsz.

Arról nem is beszélve, hogy babamérleget akár a védőnőtől is tudsz kérni, méghozzá ingyen, ha szükség lesz rá...

A providentet olvasva teljesen ledöbbentem, főleg, hogy mások is írták. Oké, hogy nem áll jól valaki anyagilag, de az ilyen hitelek nem fognak segíteni, sőt...

2014. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 A kérdező kommentje:

#35 és fájásaid vannak, vagy honnan tudod előre, hogy hétvégén jön a babóca?



amúgy én a légzésfigyelőt, stb kölcsön kapom. ingyen.ismerőstől.

a babamérleg kölcsönzésért kell fizetni, legalább is láttam ilyen hirdetést a védőnőnél a faliújságon. én nagyon fontosnak tartom ezeket, rémtörténeteket olvastam :( a bölcsőhalál, meg hogy nem volt teje, nem tudta a baba kiszáradt..én pánikban vagyok ezek nélkül.


fizum szinte csak papíron van, mostanság végtörlesztek, plusz rezsi. megtakarítás ment a babára.

2014. ápr. 17. 22:22
 40/74 A kérdező kommentje:

de már annyi nyűg minden, és semmi nem ér a végére, ill végeláthatatlan minden még, már szülni sincs kedvem.

kivagyok.

2014. ápr. 17. 22:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!