Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit csináljak ha nem érek rá...

Mit csináljak ha nem érek rá szülni, de a gyerek jönne?

Figyelt kérdés

jövedelem már nincs, tgyás még nem jön.


ahhoz, hogy haladjak meg kell várnom a hitelt. de még időpontot is csak jövőhétre adtak fogadni, utána 10 nap múlva folyósítanak, tehát kapásból min.16 nap míg nem haladok semmivel, ha nem szólítanak fel hiánypótlásra vagy hasonló)

jelenleg wc papírra sincs.


és még vennem kell babadolgokat és még kapok is FONTOS dolgokat, csak épp semmi nem MOST van, és a kórházban sem akarok pénz nélkül lenni.


azon gondolkodom, lehetne így szülni?

van egy! db pelenkám (termékminta), pólya, pár kisruha

telon alig egység, lehet még taxit sem tudnék hívni, szóval hazasétálnék babával

tusoláshoz, alváshoz van minden (törölköző, hálóing)


2014. ápr. 17. 20:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:

azért az más, hogy házhoz kell önerő vagy terhes nőnek kaja... remélem ezt te sem gondoltad komolyan...

Nálunk is van olyan program (SAJNOS), amit csak kisebbségi vehet igénybe. Tudom, hogy nem megfelelő ez így, de ez nem az önkormányzat hibája.

Az önkormányzat amúgy is csak a családsegítőn keresztül (vagy gyerekjólátin keresztül) segít, nem úgy van, hogy bekopogsz és kezedbe nyomnak egy húszezrest.

2014. ápr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
97%

Én csak ki vagyok akadva, hogy hogy a pic..sába lehet így babát várni? Mert oké, hogy egyedül van, oké, hogy nincs rokoni segítség, de a barátnőimmel én is cserélgetem a babacuccokat, kismamaruhákat, melyikőnknek mekkora milyen hogyan, aztán mindegyikőnk gyerekeinek meg van mindene. Nehogymár ne legyen egy olyan ismerős sem?

Vagy egy rokon, vagy valaki, aki tud kölcsönadni pár ezret, vagy egy kis kaját?

2014. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 A kérdező kommentje:

kicsit félreértettek páran

vannak babaruháim, meg kapok is még dolgokat, hétvégén bnőktől, most kaptam postán "anyóstól" is babának küldeményt.

minden rendben, csak most két jövedelem közt vagyok a semmin.

pedig ki van emelve, hogy MOST ilyen a helyzet

és csak erről írtam, mi lenne ha MOST jönne a baba, mert még nem vagyok fogadóképes.

egyáltalán nem várok semmit ölbe tett kézzel

ma speciel reggel 7 óta rohangálok, nyitottam máshol számlát, meg van miért nullázódtam le, mert utalja a bank a megtakarításom még mindig, annak ellenére, hogy letiltottam, most kezdek babaruhákat mosni, le lett beszélve a pelus is az üzlettel, meg stb


nem egy csóró kesergő leendő anya vagyok, aki sír és csak ül.

2014. ápr. 18. 13:30
 64/74 A kérdező kommentje:

a család segítőt még mindig nem értem.

bemennék az ÖK-hoz igényelni/kérni akármit elővennék a jövedelem kimutatásom és csak néznének hogy mit akarok én?


amúgy a védőnő nálunk úgy van, hogy egy kíséri figyelemmel a terhességet, együttműködve a terhesgondozóval, ő pecsétel, az meg van.

és ezzel véget ért a szerepe.

nekem már nem kell menni terhesgondozásra sem, a doki közölte, már csak szülés után vár 6 héttel.

a kórházba kell járnom NST-re, UH-kra és ha jön a baba, akkor szülni. és az ott levő védőnő (akihez még nem volt szerencsém) fog elvileg házhoz járni.

2014. ápr. 18. 13:34
 65/74 A kérdező kommentje:

nekem az a bajom, hogy hivatalosan nem tudom mikor de én úgy ítélem meg, leghamarabb máj-ra várhatom a tgyást.

vagy maj 10-re.


addig meg a zaciból "élek".

és ez a nem jó. tehát máj 10 után lenne a szülésnek aktualitása nálam.

2014. ápr. 18. 13:39
 66/74 anonim ***** válasza:
Sikerült valamit elintézni? Pont tegnap olvastam,h a gyest és csp-t hamarabb utalják.Lehet a tgyást is. Egyébként én is pénz nélkül voltama kórházban. Kaját kaptam,büfébe egyszer mentem le (kicsi addig a csecsemösöknél) erre zárva volt,kávé autómata volt de olyan rossz kávét még nem ittam.Nem is szeretem a tömény kávét,kicsi se bírta volna.
2014. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:
78%

akiknek alapbol van tartozásuk a fönökük felé, akik provident hitelen, uzsorás kölcsönön gondolkodnak, azoknál nem csak MOST van baja, hanem elötte is nagy baj volt.


akiknek probléma megvenni pelenkát, és azon gondolkodnak, hogy milyen segélyeket lehet kérni, kik tudnak segiteni, azoknál, HA volt is megtakaritás, az egy olyan minimális összeg lehetett, amit NEM nevezünk megtakaritásnak.


akiknek NINCS megtakaritásuk, NINCS annyi pénzük, hogy pelenkát vegyenek, CSAK tartozásaik vannak,- hol ide, hol oda, és másra valo támaszkodás, AZOK pedig a semmire vállalnak gyereket és nem csak MOST van probléma, VOLT ÉS LESZ IS!

2014. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 A kérdező kommentje:

nem a semmire vállaltam.

volt párom, munkánk, minden haladt terv szerint.


számonkérni a legkönnyebb

2014. ápr. 20. 12:01
 69/74 A kérdező kommentje:

amúgy még nincs elintézve minden.

remélhetőleg jövőhéten sikerül, ha minden jól megy.

akkor tudom intézni a mérleget, megyek a védőnőhöz, gyógyászati segédeszközöshöz, NST-re ami remélem még nem mutat semmi szülési előjeleket.

a légzésfigyelő már meg van, csak használati útmutatója nincs és nem egyszerű. remélem a neten megtalálom.

köszönet a kérdésért

2014. ápr. 20. 12:05
 70/74 anonim ***** válasza:
Szia!Megoldodott a helyzet?
2014. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!