Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek is ráérne még a...

Szerintetek is ráérne még a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövő júniusban végzek az egyetemen, akkor leszek 24 éves.

Óvónőnek tanulok egyébként.

Párom már dolgozik vagy 3 éve.

Leírom, hogyan állunk anyagilag meg ez sokszor felmerül, mint szempont a gyerekvállalásnál.

Mire összeköltözünk lesz 3 millió forintja.

Nekem 500 ezrem van, ösztöndíj, diákmunkákból.

Esküvőnk júliusban lesz, akkor fogunk összeköltözni nagymamám házába, aki már sajnos nem él.

A lagzinkat a szüleink fizetik és megkapjuk amit nekünk szánnak a vendégek meg 2 milliót párom szülei még szeretnének adni ajándékba.

Ennél több segítséget, ha adnának sem fogadunk el a szüleinktől.

A babavárót gondoltuk felvenni még és ha lesz megfelelő ház szeretnénk egy másikba költözni, hogy szüleim visszakapják a nagyi házát és eladhassák, de ez nem sürgős, mert nem ér sokat. A házra nem kell költeni. Egy sorház egy kisvárosban, tökéletesen lakható.

A párom nem keres olyan rosszul szerencsére, havi 300 ezer a bevétele.

És arra gondoltunk, hogy igénybe vennénk a diplomás gyedet!!! Ami kb. 110 ezer forint és akkor én egyből gyermeket vállalhatnék.


Kicsit részletesen írtam le, de azt gondolom, hogy anyagilag rendben leszünk és anyagi akadálya nincs szerintem a babavárásnak.


Mi a párommal sokat gondolkodunk rajta, őszintén úgy érezzük, hogy nem szeretnénk várni vele.


Azonban az anyósommal beszéltünk valamikor erről a témáról és ő nagyon ellenzi. Ő annó 30 évesen szült és meg van győződve, hogy nagyon ráérek még és elsietem és hogy inkább kezdjek el dolgozni, meg hogy csak akkor költözünk össze es össze kell szokni. Plusz párom tesójáéknak is esküvőnkre születik meg a babája és már szóvá tette, hogy attól, hogy nekik most lett gyerekük nem kell nekünk is rögtön gyerek.


Erre én elképedtem. Azt gondolom, hogy ezt egyedül csak mi tudjuk mikor szeretnénk és ez a mi kettőnk döntése. Én sose néztem mást, hogy mikor szül, nem máshoz igazítom és időzítem ezt. Én ezt màr akkor is eldöntöttem mikor nem volt párom, hogy én nem szeretném sokáig húzni a babavárással az időt.


A kapcsolatunk stabil és szeretetteljes. :)


Én úgy gondolom, hogy oké, szívesen dolgoznék, de tudom, hogy még nagyon sokat fogok. Inkább előbb megszülnék, mert fiatalabb már nem leszek. Nagy családról álmodozunk pàrommal. 3-4 gyerkőcről és imádkozom, hogy egészségileg bírjam és semmi akadálya ne legyen.

Óvónőként pedig nem hiszem, hogy gond lenne, ha nem lenne tapasztalatom hiszen gyereket nevelek majd, a sajátjaimat és az is tapasztalat és azért az egyetemen is sok tapasztalatot gyűjtöttem szerencsére.


Plusz még míg teherbe nem esek és valameddig terhesen is tudok dolgozni.



Köszönöm előre is, ha leírjátok a véleményeteket. :)



2021. aug. 14. 23:27
 211/228 anonim ***** válasza:
17%
Ezek varosonkent/iskolankent elteroek. Azert havi 300 egy faluban nem olyan keves. 1,maximum 2 gyerekhez. 3nal mar valoban gazos. Babavaro torlesztoje nem veszes,ha sikerul 5 even belul 1et szulni,akkor 40valamennyi,ha nem,akkor szintem gaz van,felmegy 80 korulire. Ha viszont ha 2.baba is megvan,akkor csokken,talan 30 valamennyire. Ez nem nagy osszeg. Illetve a 300 melle remelhetoleg jon csaladi,illetve innen,vagy onnan gyes (25),neadjisten gyed,illetve ha ugy van,szulok is be tudnak segiteni,mivel mint olvastam,van mibol. Ettol fuggetlenul nem partolom a kerdezo almat veghezvinni,egyutteles nelkul meg plane szerintem is idiota,illetve 12 eves szintjen van,stb. De azert nem kell eltemetni a nem millios bevetellel rendelkezo 3 gyerekes csaladokat sem. Mindenkinek mas az igenye,nyilvan ha nincs annyira sokbol,akkor alkalmazkodik az ember. De az alkalmazkodas nem azt jelenti,hogy minden nap paprikaskrumpli az ebed,es havi 2x van hus az asztalon. :)
2021. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 212/228 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csak egy elit rétegnek van joga a gyerekhez!"


Valóban nem. De a normálisak felmérik, mennyi gyereket tudnak felnevelni és ELINDÍTANI az életben.


És ugye az sem mindegy, hogy hogyan.

2021. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 213/228 anonim ***** válasza:
82%

És arra az eshetőségre is gondolni kell, ha a "jól" kereső férj kiesik a munkából (ehhez elég egy betegség vagy baleset), vagy lelép egy kevésbé leharcolt nővel.


Akkor mi lesz?


Mi bebiztosítjuk magunkat erre: folyamatosan teszünk félre a gyerek jövőjére. A cél a bécsi tandíj és albérlet. A lakást a szüleimtől fogja kapni, mivel nekem sincs testvérem.


Mindezt úgy hogy hitelmentes lakásban lakunk és hitelmentes autónk van. Nem élünk nagylábon, de inkább később/kevesebbet veszünk mindenből, de az minőségi.

2021. aug. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 214/228 anonim ***** válasza:
33%
Nem nincs ilyen helyzetben basszus akkora dolgot és hülyeséget írtok hogy az már fáj
2021. aug. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 215/228 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen helyzetben nincs, mert a kérdés full kamu, már rájöhettetek volna
2021. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 216/228 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem kamu ha pedig azt hiszed hogy az akkor ellehet menni !
2021. aug. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 217/228 babyboom567 ***** válasza:
80%

Nem tudom,hogy írta e valaki,nem olvastam végig a válaszokat,de az eszébe jutott bárkinek, hogy jobb lenne ha a kérdező inkább tényleg csak szülne,aztán viselné a következményeit,mert különben ilyen felfogással fogja gondozni ,tanítani az óvodás gyerekeket?

Néha fel kell áldozni valakit(főleg ha ő is úgy akarja),a közösség érdekében.Reméljük mire megszüli és felneveli a 3-4 gyerekét,addigra elég érett lesz más óvodás gyerekeinek a neveléséhez.(nem,nem lesz,sajnos bele fog rokkani,de álmodni lehet)

2021. aug. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 218/228 anonim ***** válasza:
77%

"jobb lenne ha a kérdező inkább tényleg csak szülne,aztán viselné a következményeit,mert különben ilyen felfogással fogja gondozni ,tanítani az óvodás gyerekeket?"


Én is erre gondoltam. 10 évig tuti nem menne ovisok közelébe. De az ő leendő gyerekeit sajnálom...

2021. aug. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 219/228 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként anyukád miért ment hozzá egy alkoholista, ostoba, ordítozós, primitív emberhez, és vállalt vele gyerekeket? És miért nem vált el, ha ez nem volt jó neki?


A kérdés költői: Azért, mert mikor összeházasodtak, és családot alapítottak, akkor nem volt ilyen, nem viselkedett így. És azért nem vált el, mert ott voltak a gyerekei, és nem volt lehetősége, mert függött a férjétől. Tanulhatnál anyád helyzetéből, hogy ne szolgáltasd ki magad ennyire valakinek, ne függjél anyagilag egy férfitől. Persze tudom, a te párod sosem változik meg, ő örökre szerelmes férj és szuper apa lesz. Te viszont hordozod a családi mintákat, lehet, hogy pont te fogsz állandóan veszekedni, mikor ott leszel 3 kisgyerekkel, míg a férjed a munkáján kívül hétvégente focizik, vagy zenél a haverokkal, míg te szívsz a gyerekekkel meg a háztartással.

2021. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 220/228 A kérdező kommentje:

Valamelyik kommentben olvastam, hogy idióta a kérdező.

Lehet, hogy nem fogok majd a jövőben óvónőként dolgozni.

Ezt nem azért írom, mert nem szeretnék, hanem mert ti eldöntöttétek, hogy szerintetek nem fogok.

Azonban az biztos, hogy lesz gyakorlatom ősszel oviban, ha tetszik, ha nem.

Lehet hogy nem leszek jó óvónője az alatt a kis idő alatt a gyerekeknek, ahogy írtátok is. Milyen óvónő lehetek én, aki még 1 percet se dolgozott, de má' szülne, rögtön 3-at is tervez. (De persze lehet nem is lesz 3, csak tervez. De tervezni nem lehet. Meg akarni se. Főleg, hogy milyen keveset keres a vőlegénye, na meg az óvónős fizu hmmmmmmm.)


Egyben azonban biztos vagyok. A gyakorlatom alatt nem fogom azt tanítani a gyerekeknek, hogy más embert, aki soha nem ártott nekik, ne cimkézzék olyan szavakkal, hogy ő egy idióta.


Úgyhogy lehet, hogy naív, álmodozó, gyerekes ember vagyok, de az biztos, hogy soha senkire nem mondanám, hogy idióta.


És ezzel a kommenttel le is zárom ezt az egész kérdést.


Köszönöm, hogy itt voltatok és foglalkoztatok a témával.


Én elköszönök, mert törlöm magamnak a kérdést, nem fogom már látni a kommenteket, nem is szeretném, mert nincs már több hozzáfűzni valóm.

Tudnék mit írni, meg biztosan ti is.


De ennyi a végszóm, hogy próbáljatok emberségesek lenni, ne mondjatok csúnya szavakat másokra és akkor a szívetek is szebb lesz, ez pedig többet ér minden végzettségnél, megkeresett pénznél és munkánál.


Sziasztok.

2021. aug. 17. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!