Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 évesen terhes vagyok és...

18 évesen terhes vagyok és barátom szakított. Járt valaki hasonló cipőben? Esetleg vélemény normális hangnemben? Leírásban a többi.

Figyelt kérdés
Barátom szintén fiatal csak 18 ő is. A kapcsolatunk a baba előtt is gyenge lábakon áltt,de elvileg szerettük egymást. Amikor közöltem hogy mi a helyzet kétségbeesett ami természetes. Nem tudja feldolgozni hogy én szeretném a babát ő nem. A napokban mondta hogy már nem szerelmes és erre rá fog menni a kapcsolatunk stb. Nagyon fáj,hogy a döntésem miatt ez történik és a picinek nem lesz teljes családja valószínűleg soha,pedig én szeretem őt.Én egyetemre készültem emiatt ezt elkell halasztanom,ő még tanul. Szülei ellenzik és konfliktus van a családjukban is emiatt amit szintén sajnálok,enyémek támogatnak ahogy tudnak. Nem akartam fájdalmat okozni senkinek és ugy erzem hogy én vagyok a hibás mert szeretném megtartani,pedig ez a kettőnk hülyesége volt.

2018. ápr. 30. 20:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/145 anonim ***** válasza:
94%

Hát én most leírok neked, néhány olyan dolgot amit én nagyon szívesen hallottam volna. (20 évesen szültem)


1 Nagyon beszéld ki magadból a dolgot, beszéld át a szülőkkel, a barátnőiddel (aki közel áll hozzád) akár szakemberrel is. Lényeg, hogy ne maradj magadra a gondolataiddal, ebben a helyzetben bár a végső döntés a tiéd, de nem tudsz egyedül tisztán látni.


2 Mérlegelned kell nagyon sok mindent.

- Miből fogod felnevelni?

- Van e megfelelő anyagi és érzelmi támogatásod? kismillió hírt hallottam ön/gyerekgyilkos anyákról. Igen csúnya erről beszélni, de fáradt leszel, kimerült, és a helyzetet látva csak te válladon lesz valami ami két emberre van szabva. Igazságtalan de ez van, ezzel meg kell tudnod birkózni. Ha a környezetetek nem elég stabil, hogy megadja a biztonságot, akkor maga alá temethet a helyzeted, és igen van akinél basszus odáig vezet hogy árt magának vagy a gyerekének. (nem kell meghalnia senkinek ahhoz hogy tönkretegyed bármelyikőtöket)

- készen állsz e lemondani a fiatalságról, a szabadságról?

Te nem fogsz tudni úgy bulizni találkozni járni, nem tudod úgy kihasználni a sulit, mint az aki minden nap ott van, nem tudsz úgy kapcsolatot építeni (szakmai-baráti) hisz te egy gyerekkel leszel elfoglalva.

Nehéz lesz párt találni, oké hogy elsőre nem utasít el valaki a pici miatt, de a randikat meg kell szervezni, kell tudnod vele kettesben időt tölteni, meg aztán ki tudja mi lesz az apával.. Nem tudsz erasmusra menni, a külföldi munkás tapasztalatot el is felejtheted, pedig baromi nagy élmény. Meg aztán ott van az hogy végignézed ahogy a barátnőid élete alakul.. hazudnék ha azt mondanám, hogy nem voltam irigy rájuk akár a szakmai sikerek (külföldi tanulmányok, gyakorlati helyes elismerés (több idejük van dolgozni mint neked)), akár a magánéleti sikereik miatt (x éve együtt, eljegyzés-esküvő-gyerek sorrend etc).

-készen állsz e a csonka családra?

Neki nem jön a kistesó rövid korkülönbséggel mert az tök jó nekik. Nem lesz ott apa fürdetni, esti mesét olvasni, levenni kicsit a válladról, sőt osztozni veled a terheken. Nehéz gyereket nevelni, nagy felelősség, nem véletlenül kell ehhez két ember.

-Készen vagy arra hogy végignézd hogy az "apuka" túllép rajtatok?

Új barátnő, jobb munkahely, saját lakás, új család, esküvő, gyerek etc Amit a barátaidban csak irigyelni fogsz, az nála egy dühvel is társul hisz nem csak te voltál ott amikor megcsináltátok a kicsit, de úgy néz ki hogy csak te fogod viselni a következményeket. És hidd el az a pár tízezer amit jó esetben fizet neked, a legkevésbé sem kárpótol azokért amiket kihagysz. Ott lesz neked a gyereked ami nagyon nagy kincs, de legalább akkorákról mondasz le.


3 Az egyetemet ne halogasd emiatt. ( vagy max egy évet hagyj ki) Kérhetsz egyéni tanrendet, átmehetsz levelezőre, de inkább van időd a gyerkőc első 3 évében tanulni mint utána amikor már dolgoznod is kéne.. A sulid lesz a későbbi életetek alapja, ne hanyagold el. Igen nehéz, még úgy is hogy nem kell bejárnod órákra, de még nehezebb az ha kihagyod... Vaslábakon kell állnod, és végig kell csinálni, mert te leszel az ő életének az alapja, és nem mindegy hogy milyen munkából mész haza mellé (olyan ami kivesz belőled, vagy olyan ami hozzád is ad) nem mellesleg a diplomás állások jobban igazodnak a későbbiekben a picis napirendekhez, könnyebb egyedül kijönni belőle.


4. Ne csak az abortusz- egyedül neveled tengely legyen legyen. Igenis komolyan mérlegeld az örökbe adást.

Fel tudnám rugdalni azokat akik azt mondják hogy jaj a könnyebb út, meg milyen ember mond le a gyerekéről.. Olyan akinek fontos hogy a gyermeke megkapja azt a családi környezetet amit ő nem tudna megadni. Salamon jut erről mindig az eszembe. A két nő története akik ugyanazért a gyerekért küzdöttek, Salamon meg kettévágatta volna, és az volt az igazi aki előbb mondott le róla mint hogy szenvedni lássa.

Nehéz nem elvakulni, felismerni hogy erre nem állsz készen, hogy ez nem menne, hogy ebbe beletörnél miközben csinálod, hogy megbánnád, hogy ismerve magad, tudod hogy két év múlva tükörbe nézve nem mered kimondani de azt gondolnád hogy mind a ketten jobban jártatok volna.

Nem biztos hogy ez így van, nem ismerlek. De ha nem tudsz felnőni ehhez akkor igen erősen tönkre tudod tenni az ő és -ugyanolyan fontos- a saját életedet. Az az anya nem tud adni, aki magát nem tudja táplálni, aki önmaga nincs rendben.. És se az a pici, se te nem érdemled meg hogy belerakd egy olyan élethelyzetbe magatokat ami bár ad örömet is jobbára szétrombol, boldogtalanná tesz mindkettőtöket.


Innen már csak gyereknevelős dolgok jutnak eszembe, ha beugrik még valami szólok.


De tényleg nagyon nagyon nagyon fontos hogy elhatározd és elkötelezd magad. Mert két ember szerepében kell helyt állnod így kétszer olyan stabilnak kell lenned. Nem jelenti azt hogy nem sírhatsz, nem eshetsz kétségbe, de tudj felállni ezekből.

2018. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/145 anonim válasza:
31%

Mivel a leendő apuka nagyon abortusz párti, javaslom nézzen utána pontosan ez hogyan zajlik, minek tenne ki téged.


Nem ellenzem, se nem pártolom.

Csak informatív jelleggel érdemes a módszer megnézni.

2018. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/145 anonim ***** válasza:
73%
Nem azért lesz rossz a gyereknek mert nincs apja, hanem mert anyagilag és érzelmileg sincs rá az anyja felkészülve.
2018. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/145 anonim ***** válasza:
67%
13-as, ezt honnan tudod? Az anyagiak folyamatosan változnak egy élet során, egy pillanaton belül padlóra lehet kerülni munkanélküliség vagy betegség miatt. Jó anya pedig nem a kora miatt lesz valakiből. Senki nem tudja, milyen anya lesz majd, ha még nem volt gyereke.
2018. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/145 anonim ***** válasza:
52%
Egy csecsemő és az egyetem mellett hogy fogod eltartani magatokat?Vagy úgy gondolod,hogy még kb 5 évig a szüleid fognak eltartani titeket,miközben te majd néha "dolgozgatsz"?Nekem ehhez nem lenne pofám,az lenne a minimum hogy érettségi után egyből megyek dolgozni,bárhova ahova felvesznek..
2018. máj. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/145 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat vannak nagyon megfontolandok! Utolsotol kerdeznem hogy szerinted egy ujszulott csecsemo mellett akit szoptatni kell pelenkazni,sir stb hogy dolgozzak napi 8/12oraban . Gondolkoztam 4oras melon lehet az lesz
2018. máj. 1. 07:01
 17/145 A kérdező kommentje:
Lehet ugy gondolod,hogy pofatlansag a szuleimre tamaszkodni,de ha 27évesen szülnék és elhagyna a párom lehet szüleim már nem élnének nekem dolgoznom kéne mivel lenne jobb? Meghálálom még nekik egyszer amint tudom
2018. máj. 1. 07:02
 18/145 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem okos és felelősséhteljes döntést hoztál. Lehet, hogy most nem tűnik a legideálisabbnak az időzítés, de 1-2 év múlva sokkal könnyebb lesz és akkor fogod csak igazán értékelni, hogy milyen jól döntöttél most. Gratulálok és sok erőt, kitarzást és örömöt a babához!
2018. máj. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/145 anonim ***** válasza:
57%
15-ös, neked fogalmad sincs, hány gyereket tartanak el a szülei akár 30 éves koráig, amíg meg nem lesz a diplomája. Ha tovább tanul a gyerekem, annak ez is az ára. Van aki másoddiplomát szerez miközben kisbabája van.
2018. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/145 A kérdező kommentje:
Peldaul rengeteg fiatal lakik otthon a mama hotelbe csak azért mert mosnak foznek nincs rezsi enmar csak tudom,ket battyam van joval idosebbek nalam (28+) es itthon laknak mert nekik kenyelmesebb ez es jol ellebecolnak.enmeg mar mennek amint tudok
2018. máj. 1. 10:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!