Legjobb döntés az abortusz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk lakást, minden pénzünk elment a felújításra, egy Ft megtakarításunk nincs jelenleg.

A munkahelyemen nemrég járt le a próbaidőm, amúgy is határozott idejű a szerződésem, egy év után válna határozatlanná, mire megszülnék pont lejárna, garantáltan kirúgnának. Amúgy sem lenne pofám bejelenteni a próbaidő lejárta után kicsivel, hogy bocs, terhes vagyok, ha megtartanánk, azonnal felmondanék tehát a TB-t magamnak kellene fizetnem. Van hitelem, a páromnak is. Azt mondta fizetne mindent, de nem akarom, hogy ő tartson el, ha ő fizetne mindent maradna max 120-130000 Ft-unk egy hónapban, abból 3-an nem fogunk tudni megélni, sem a gyereknek se tudunk megvenni semmit, mert a számlák, kaja ebben még nincsenek benne.

Igen, felelőtlen voltam, nem vettem be esemény utáni tablettát. Kérlek ne ítélkezzetek, így is elég rossz nekem/nekünk, bár tudom, jönnek majd az abortusz ellenesek, gyilkos kikiáltók. Örökbe nem fogom adni. Dolgozni így is nehezen tudok már, pedig még nagyon az elején vagyok, de a rosszullétek borzalmasak, félek, hogy megtudják a munkahelyen.



2019. aug. 12. 18:31
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
70%

Talán jobb lenne elvetetned ilyen helyzetben :(

Mennyi idős vagy? Mennyi munkaviszonnyal rendelkezel?

Ha állás nélkül maradsz, van-e valami pénzszerzés lehetőséged?

A gyerek születése után tudsz-e támaszkodni pl. nagymamára, hogy minél hamarabb visszamehess dolgozni/betegség esetén ne ess ki.

Ezek mind nagyon-nagyon fontos kérdések.

Ha idősebb vagy és egészségi gondjaid vannak, akkor nem biztos, hogy a következő terhesség könnyen összejön, érdemes megtartani.

2019. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 anonim ***** válasza:
57%
Hát ilyet még dühömben sem mondanék. Szép választás.
2019. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 anonim ***** válasza:
43%

Az a kis megfogant élet nem érdemel egy esélyt ? Ez nem olyan, mint egy táska, vagy egy ruha, amit egy év múlva ugyanúgy megvehetsz, ha összegyűjtöd rá a pénzt.


Csak úgy lesz x év múlva így egy rendezettebb körülmények között vállalt gyerek, ha most egy másik életre nemet mondasz. Nem ítélkezek senki felett, a te döntésed mit csinálsz, de így gondold át.


Minden, igen, ismétlem mindent meg lehet oldani, ha az ember tényleg akarja. A kérdés inkább az, hogy tényleg akarod-e, vagy az anyagi körülmények csak a kifogást jelentik-e.

2019. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
75%

Itt inkább a párod megjegyzése miatt érdemes elgondolkodni.

Üljetek le és őszintén beszéljetek arról, hogy mennyire (nem) akarjátok ezt a babát.


Az anyagiak csak másodlagos.

Ennél ezerszer rosszabb körülmények közé is érkezett már gyerek.

Ott a gyed extra, amit a párod igénybe vehet, ha az több.

Az se biztos, hogy próba idő után nem rúgnak ki. Akkor aztán se gyerek, se állás. Egy év meg amúgy se az az álom munka, amiért érdemes mindent feladni.


Viszont egy bizonytalan, feszültséggel teli kapcsolatba gyereket vállalni már inkább gond.

2019. aug. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyok abortuszellenes én sem, vannak élethelyzetek, amikor az a jó megoldás. A tied nem az.

Fontosabb neked, hogy mit gondolnak rólad a munkahelyeden, mint a gyermek?


Kéthónapos felmondási időmet töltöttem az előző munkahelyemen, amikor kiderült, hogy babát várok. Már évek óta próbálkoztunk. Az új helyen vártak aláírni a szerződést, kétségbe voltam esve. Bementem, és elmondtam, mielőtt aláírtam volna a szerződést, és én lepődtem meg a legjobban, hogy azt mondták, hogy rendben, ez ad nekik néhány feladatot, de üdv a fedélzeten. Mert ilyen is van.


De olyat is ismerek, akinek 6 hónapos terhesen ajánlottak a határozott idejű szerződés helyett határozatlant.


Nem sátánista szektába készülsz belépni, csak babád lesz. Ne mondj fel. A babavárás az élet természetes része, nem a munkaadók büntetése.


Ami a párod hozzáállását illeti, azt nem tudom ennyiből megítélni, őszintén, nem is értem a szitut.

2019. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
64%

Szinte pont ugyanebben a helyzetben voltam/vagyok.


Én végül úgy döntöttem megtartom, mert bár férjem elfogadta volna nagyon szomorúan ha nem, de én pajzsmirigyes vagyok, és tudtam, hogy egyáltalán nem garantált, hogy nekünk még lesz gyerekünk. Engem határozatlan időre vettek fel, és főnököm nagyon rendes volt, elmondtam neki őszintén, hogy mi van, hogy miért nem merek abortuszra menni (nem elvi okokból), és rettentően sajnálom, mert ha ezt tudom, nem mondok fel a régi munkahelyen. Szerencsére nagyon rendes volt, megbeszélte egy másik anyukaval, hogy fél évvel előbb jön vissza dolgozni, így mi jól tudjuk váltani egymást majd. Lehet, hogy nem vesznek vissza később, de végülis most jól alakult, és őszintén, én nagyon sokat gondolkodtam, de úgy éreztem, hogy tényleg sokkal jobban bánnám ha nem tartanám meg a babát, minthogy elvesztem az állást, akkor is ha nagyon jó állás nagyon jó emberekkel.


Ezt a kérdést tedd fel magadnak, hogy mit bánnál jobban? És ne számítson más mit gondol rólad, olyan döntést ne hozz meg, amit te bánnál később. Legyen az akármi is. Kitartást, tényleg tudom, hogy nagyon nehéz helyzet.

2019. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 A kérdező kommentje:
Bizonytalan vagyok én is, ő is, akartunk gyereket, de nem most. Rettegek a szüléstől is. Már többször hangoztatta egy-egy összeveszésünk után, hogy mehetek haza, pedig semmi komoly vita nem volt. Nem szeretnék egyedülálló anya lenni. Fiatalok vagyunk egyébként.
2019. aug. 12. 20:43
 18/67 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem terveztétek a babát, ha nem jó a párkapcsolatod, ha nem álltok jól anyagilag, akkor sajnos az abortusz a jobb döntés.
2019. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:
35%

"... bár tudom, jönnek majd az abortusz ellenesek, gyilkos kikialtok. Orokbeadni nem fogom."

Csak én nem értem, hogy mi a kérdés??? Az abortuszon kívül minden mást kizártál. Ezek szerint csak megerősítést vársz? A fő kérdésre válaszolva, nem, nem az a legjobb döntés, mert szerintem a gyerek egy csoda, az abortusz még nem. De ugye ezt nem válaszolhatom, mert akkor abortuszellenes vagyok, olyat pedig nem kérsz. Ördögi kör. Valaki elárulja mi a megoldás? Mi a jó válasz?

2019. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
39%
Örökbefogadó szülőként azt nem fogom fel, miért nem opció örökbeadni, azt meg főleg nem értem, miért rezeg a léc egyáltalán, hogy megtartsátok??
2019. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!