Legjobb döntés az abortusz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk lakást, minden pénzünk elment a felújításra, egy Ft megtakarításunk nincs jelenleg.

A munkahelyemen nemrég járt le a próbaidőm, amúgy is határozott idejű a szerződésem, egy év után válna határozatlanná, mire megszülnék pont lejárna, garantáltan kirúgnának. Amúgy sem lenne pofám bejelenteni a próbaidő lejárta után kicsivel, hogy bocs, terhes vagyok, ha megtartanánk, azonnal felmondanék tehát a TB-t magamnak kellene fizetnem. Van hitelem, a páromnak is. Azt mondta fizetne mindent, de nem akarom, hogy ő tartson el, ha ő fizetne mindent maradna max 120-130000 Ft-unk egy hónapban, abból 3-an nem fogunk tudni megélni, sem a gyereknek se tudunk megvenni semmit, mert a számlák, kaja ebben még nincsenek benne.

Igen, felelőtlen voltam, nem vettem be esemény utáni tablettát. Kérlek ne ítélkezzetek, így is elég rossz nekem/nekünk, bár tudom, jönnek majd az abortusz ellenesek, gyilkos kikiáltók. Örökbe nem fogom adni. Dolgozni így is nehezen tudok már, pedig még nagyon az elején vagyok, de a rosszullétek borzalmasak, félek, hogy megtudják a munkahelyen.



2019. aug. 12. 18:31
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim válasza:
55%
100000000000....%, hogy elvetetném. Terveztetek gyereket? Nem. Van megfelelő anyagi hátteretek ahhoz, hogy felneveljetek egy gyereket? Nincsen. Van egy stabil párkapcsolatod? Nincsen. Ha gáz van pl. egyedül maradsz, akkor tudsz gondoskodni a gyerekedről egyedül? Nem. Van már egy felépített életed, pl. biztos munka, jövedelem, amire később is tudsz támaszkodni? Nincsen. Ezek után szerintem nincsen miről beszélni. Persze, sokan vállalnak ilyen vagy ennél rosszabb körülmények közé gyereket, de szerintem nem kellene követni a példánjukat. Én azt gondolom, hogy nem szabad gyereket vállalni, amíg nem adott az összes feltétel.
2019. aug. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom akik most itt biztatják a Kérdezőt, hogy ezerszer inkább szüljön, mint dolgozzon, azok majd fizetik a rezsijét, a babaholmikat és vigyáznak a gyerekre, amíg ő egyedülállóként munkát keres, vagy éppen éjszakába nyúlóan dolgozik éhbérért, hogy valahogy életben tudjanak maradni?! Vagy ha akkor írna ki kérdést, mindenki ostorozná, hogy minek szült ilyen helyzetben, miért nem várt?
2019. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
44%
Ird meg majd, h dontottel.
2019. aug. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
50%
Nekem most ment el a 2. kisbabám. Olyan fájdalmat érzek, hogy szavakkal nem lehet kifejezni. A világ minden pénzét odaadtam volna ha segíthettem volna rajtuk. Nem érdekelne még az se ha minden garast a fogunkhoz kellene verni vagy ha a szüleimnél kellene lakni. Komolyan mondom, gondolkozz el azon milyen érzés lesz azután. Engem egész életre megsebzett ez, és nem is szándékosan tettem. Mindig ott van bennem, hogy vajon ha ezt nem tettem volna megmaradtak volna? Egy kis emberke életéről van szó, amit semmivel nem lehet megfizetni. Gondolj bele anyáink hogy estek teherbe. Nekik se volt semmijük. De ha gyereked nem lesz, akkor nem lesz semmid.
2019. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és nem kedves válaszokat. Megtartjuk a picit.
2019. aug. 20. 15:25
 56/67 anonim ***** válasza:
33%
N, mi történt, hogy mégis megtartjátok? Hirtelen kétszerese lett a havi fizetésetek/megszűnt, kifizettétek a neveteken való hitelt?
2019. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
64%

Örülök, hogy ezt a döntést hoztátok. Persze, sokszor nem könnyű. De tényleg mindenért kárpótol, ha boldognak látod.

Legyetek boldog család!

2019. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
67%
Bízom benne, hogy jó döntést hoztatok, és a kapcsolatotokkal is minden rendben lesz! Boldog babavárást! :)
2019. aug. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
52%
Szuper döntés! Sok boldogságot és jó babavárást kívánok! :)
2019. aug. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat, hiszem, hogy jó döntést hoztunk.

71% válaszra se vagy méltó.

2019. aug. 23. 18:59
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!