Legjobb döntés az abortusz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk lakást, minden pénzünk elment a felújításra, egy Ft megtakarításunk nincs jelenleg.

A munkahelyemen nemrég járt le a próbaidőm, amúgy is határozott idejű a szerződésem, egy év után válna határozatlanná, mire megszülnék pont lejárna, garantáltan kirúgnának. Amúgy sem lenne pofám bejelenteni a próbaidő lejárta után kicsivel, hogy bocs, terhes vagyok, ha megtartanánk, azonnal felmondanék tehát a TB-t magamnak kellene fizetnem. Van hitelem, a páromnak is. Azt mondta fizetne mindent, de nem akarom, hogy ő tartson el, ha ő fizetne mindent maradna max 120-130000 Ft-unk egy hónapban, abból 3-an nem fogunk tudni megélni, sem a gyereknek se tudunk megvenni semmit, mert a számlák, kaja ebben még nincsenek benne.

Igen, felelőtlen voltam, nem vettem be esemény utáni tablettát. Kérlek ne ítélkezzetek, így is elég rossz nekem/nekünk, bár tudom, jönnek majd az abortusz ellenesek, gyilkos kikiáltók. Örökbe nem fogom adni. Dolgozni így is nehezen tudok már, pedig még nagyon az elején vagyok, de a rosszullétek borzalmasak, félek, hogy megtudják a munkahelyen.



2019. aug. 12. 18:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
41%

Én ezt nem látom kilátástalannak. Hidd el nem kerül olyan hajde sokba egy baba. Plusz tényleg simán van még 9 hónapod spórolni. Ha tudatosan rákészül az ember, akkor megy az.


Viszont én úgy látom te nem akarod ezt a babát és feloldozást, vagy mentséget keresel. Erre nincs szükség, az abortusz nem gyilkosság.


Viszont ha most így érzel, akkor számolj azzal, hogy ez nagyon sokáig kísérteni fog. Ezeket mind mind gondold át és ennek fényében döntsétek el.

2019. aug. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 A kérdező kommentje:
Pont nem döntöttem el. Miért nem kilátástalan? Nincs pénzünk, hitel az van, a bank nem fogja megvárni, míg újra munkába állhatok. Ha ne adj isten úgy dönt a párom, hogy mégse kell ez neki, akkor mit csinálok egyedül?
2019. aug. 12. 23:47
 33/67 A kérdező kommentje:
Félek az abortusztól is, olvastam, hogy borzalmasan fáj a tágítás.
2019. aug. 12. 23:49
 34/67 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező, van, akinek nagyon fáj, és van, akinek kevésbé, egyéni érzékenység kérdése.
2019. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem a pénz miatt megfontolandó, mert sokkal kevesebb pénzből élők is szülnek,hanem emiatt az instabil párkapcsolat miatt, amiben vagy. A következő mehetsz hazánál én a helyedben pár napra haza is mennék és megnézném mit reagál. Felelőtlen voltál igen, de a párod is felelőtlen volt ugyanúgy mint te, hisz ő sem védekezett, az esemény utáni tabletta nem fogamzásgátlás. Az is abortusz, csak egész pici korban.


Akimet leírsz auok alapján jó eséllyel magadra maradsz vagy élhetsz majd a gyerekkel egy állandó szorongásban egy ilyen embertől, mert akkor már adóssággal, babával már nem biztos, hogy lesz választási lehetőséged, most még van.

2019. aug. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
59%
Azért ostobáztam le, mert forintja sincs, de fel akar mondani, ha megtartja a gyereket. Mintha mindenképp rosszat akarna magának meg a gyereknek is.
2019. aug. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
55%
Kár, hogy egyik fő kérdésre se tudsz válaszolni. Nekem a válaszok olvasása végén, már az ugrott be hogy kamu a sztori, annyira kötöd az ebet a karóhoz, hogy el fogod vetetni. Gyakorlatilag mindenki azt írta majdnem, hogy tartsd meg, te meg gyártod sorra a következő kommentárjaid, hogy "egy Ft-unk sincs, nem fér bele a gyerek". Akkor mi a kérdés?! Vetesd el.
2019. aug. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
44%
Voltam hasonló helyzetben, az abortuszt választottam, de nagyon megbántam. 24 évesen, 4 éves kapcsolatban, ami nagyon jól működött nem mertem bevállalni, mert albérletben éltünk, 0ft megtakarítással,hitellel. Ráadásul rettentően féltem az egésztől (a szüléstől is, de főleg az anyaságtól).A barátom végig azt mondta, hogy elfogadja a döntésemet, mert tudja ő is, hogy nem állunk készen pénzügyileg, de igazából szerette volna megtartani. Alig egy év múlva már sokkal jobban álltunk anyagilag, simán jöhetett volna a baba, de állandó vitaforrás volt köztünk, hogy nem mertem bevállalni amikor kellett volna, nem tudta elnézni nekem, hogy mennyire önző voltam és később emiatt el is hagyott. Most 31 éves vagyok, minden egyes nap bánom, hogy rosszul döntöttem, azóta már egy boldog család lehetnénk. Persze van rá esély, hogy most egyedülálló anya lennék, de ez már sosem derül ki. Hiszek abban, hogy minden okkal történik, de tudom, hogy az volt életem legnagyobb hibája. Azóta egy olyan kapcsolatom sem volt, amiben úgy éreztem volna, hogy lehetne gyermeket vállalni, pedig pénzbeli gondom már nincs. Szerintem nagyon jól gondold meg hogyan döntesz és, ha igazán szereted a párodat nézd azt is, hogy ő mit szeretne..hidd el az ezerszer fontosabb, mint a pénz vagy egy állás.
2019. aug. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
93%

A pénzre hivatkozik, de valójában a kapcsolattal van baj. Ezért fél, hogy nincs pénz(e), mi lenne vele munka nélkül, egyedül a babával.

Az messze nem normális, hogy most vettek közös lakást, de minden kisebb vitánál elzavarja a pasija a szüleihez.

Itt inkább az a kérdés, hogy úgy is bevállaljon-e egy nem tervezett terhességet, hogy egyedül marad, és munkahelye se lesz?

2019. aug. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
58%

Onnantól, hogy betöltöd a 12 hetet, kapod a családi adókedvezményt. Ráadásul hitelkivaltasra is felveheted a babaváró hitelt, ami mivel terhes vagy, eleve kamatmentes. Vagy ezt a hitelt is befagyasztják 3 évre.


Szóval de, a bankot érdekli.

Soha ennyi lehetősége nem volt Magyarországon a kisgyerekeseknek. Csoktól kezdve minden.


Én is terhes vagyok, de már engem is irritál, hogy a gyermektelenekkel hogy kib*sztak, a társadalom szemében kvázi értéktelen, aki nem szült.


Ezeknek nézz utána mielőtt életre szóló döntést hozol.

2019. aug. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!