Legjobb döntés az abortusz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk lakást, minden pénzünk elment a felújításra, egy Ft megtakarításunk nincs jelenleg.

A munkahelyemen nemrég járt le a próbaidőm, amúgy is határozott idejű a szerződésem, egy év után válna határozatlanná, mire megszülnék pont lejárna, garantáltan kirúgnának. Amúgy sem lenne pofám bejelenteni a próbaidő lejárta után kicsivel, hogy bocs, terhes vagyok, ha megtartanánk, azonnal felmondanék tehát a TB-t magamnak kellene fizetnem. Van hitelem, a páromnak is. Azt mondta fizetne mindent, de nem akarom, hogy ő tartson el, ha ő fizetne mindent maradna max 120-130000 Ft-unk egy hónapban, abból 3-an nem fogunk tudni megélni, sem a gyereknek se tudunk megvenni semmit, mert a számlák, kaja ebben még nincsenek benne.

Igen, felelőtlen voltam, nem vettem be esemény utáni tablettát. Kérlek ne ítélkezzetek, így is elég rossz nekem/nekünk, bár tudom, jönnek majd az abortusz ellenesek, gyilkos kikiáltók. Örökbe nem fogom adni. Dolgozni így is nehezen tudok már, pedig még nagyon az elején vagyok, de a rosszullétek borzalmasak, félek, hogy megtudják a munkahelyen.



2019. aug. 12. 18:31
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
45%

Sokmindenről írtál, de a lényegről nem... Akarod a babát?!

Ha igen, akkor minden egyéb másodlagos,meg fogod tudni oldani. A pároddal, vagy nélküle.

Én sem vagyok abortusz ellenes, ha nem akarod ezt a gyereket, akkor ne szüld meg.

Az írásod alapján úgy jön le, mintha csak megerősítést várnál az abortuszhoz. A munkahelyeden viszont nem fogják x év múlva megköszönni, hogy te elmentél abortuszra, mert épp csak lejárt a próbaidőd.

2019. aug. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, hogy nektek kettőtöknek mi a legjobb döntés, azt csak ti tudhatjátok. Szépen nyugiban le kell ülni, és átbeszélni, hogy mi szól a terhesség kihordása, és mi szól az abortusz mellett.
2019. aug. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
63%

Nekem volt abortuszom. De én már a 2. csíknál tudtam, hogy ez az egyetlen lehetőség. Nincs más opció. És műtét után összepakoltam, és cuccoltam el, vége lett a kapcsolatnak. (És ezt 15 áv után sem bánom)

Ha bizonytalan vagy, az azt jelenti, hogy szeretnéd, csak mivel nem terveztétek, beijedtél.


Barátnőm is nem tervezetten lett terhes, nem tudta mi legyen. Mondtam neki, hogy a kapcsolat stabil, akarnak gyereket pár év múlva, akkor miért ne most? Mi lesz más pár év múlva? (Már 5 éves a lányuk, együtt is vannak, boldogok)


Nem tudhatod, lehetsz akkor is próbaidős. Lehet a párod épp munkanélküli. Sok nehéz helyzetet tud produkálni az élet. Arra sincs garancia, hogy ha 5 év múlva szülsz tervezetten, nem leszel akkor egyedülálló anya...

Szóval ha együtt tervezitek az életetek, és te neki akarsz szülni, akkor hajrá. Itt a lehetőség.

2019. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
62%
Na, azért korántsem mellékes, hogy egy adott időben történő gyerekvállalás mekkora terhet ró a pár tagjaira. Leginkább ezen áll vagy bukik, hogy tartós lesz-e a szülők kapcsolata, vagy nem.
2019. aug. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 A kérdező kommentje:

Másnak nem szülök ez 100%.

Azért kérdéses, mert nincs egy Ft-unk sem.

2019. aug. 12. 23:04
 26/67 A kérdező kommentje:
A párom azt mondta bármelyik döntésben támogat.
2019. aug. 12. 23:05
 27/67 A kérdező kommentje:
Bocsánat úgy értettem a másnak nem szülök, hogy nem adnám örökbe, akkor inkább az abortusz.
2019. aug. 12. 23:06
 28/67 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező (#26) ha a párod mindegyik döntésben támogat, akkor pláne közösen kell mérlegelnetek. Mennyi idősek vagytok, éltetek-e már együtt kettesben vagy most költöztetek össze a lakásvételkor, mik a rövid-, közép-, és hosszútávú céljaitok, mennyire férne azokba bele most egy gyerek, stb.
2019. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:
Együtt élünk lassan két éve. Mivel egy Ft-unk sincs, nem fér bele a gyerek, pláne hogy még egy csomó mindent vennünk kellene a lakáshoz. A szomszédokkal sok baj van, úgy terveztük tovább állunk pár év múlva. Szerettünk volna gyereket, ha meg van hozzá a megfelelő anyagi háttér, ami jelenleg nincs. Szeretnénk a babát, de úgy érzem nem lehet. Nem akarom, hogy nyomorogjunk. Mindkettőnknek van hitele.
2019. aug. 12. 23:28
 30/67 anonim ***** válasza:
45%

Kár volt megkérdezni, te már ezt eldöntötted.


Kar, hogy ennyire ostoba vagy. Messze nem.kilátástalan a helyzet, csak te annak akarod látni.

2019. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!