Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek ha végtaghiányos...

Elvetetnétek ha végtaghiányos lenne?

Figyelt kérdés
konkrétan egy lábbal születne majd
2019. nov. 4. 20:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
41%

Nem vetetném el.

Az a láb pótolható, teljes életet élhetne.

2019. nov. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 piroska és a farkas ***** válasza:
34%
Nem vetetném el. Olvasd el a Sorsfordító gyermekek című kőnyvet, van benne egy ilyen gyermek. Megszületett, ott hagytàk, örökbefogadtàk, ma paralimpiai bajnok...
2019. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
38%

Csak az a gond, hogy ennek a gyereknek egyetlen élete van, ez a féllábú. De ha ezt elveszed tőle, nem lesz neki másik.

Neked persze még születhet gyermeked, de ő, aki már egyszer megfogant és fejlődni kezdett, soha többé nem fog a világra jönni. Szóval annak érdekében, hogy a "nyomorék léttől" megkíméld, megfosztod a létezés lehetőségétől.

Van aki számára elfogadható, hogy válogatunk a gyermekek között, (alkalmas időben érkezik vagy nem, egészséges vagy nem, a kívánt nemű vagy nem, igaz ez Magyarországon még nem lehetséges), de számomra nem az.

2019. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
64%
Elvetetném, ez nem is lenne kérdés. Soha nem b*aszarintanék így ki a saját gyerekemmel, ráadásul szánt szándékkal. Az, ha egy balesetben mondjuk elveszíti a lábát, akkor nyilván meg kell tanulnia műlábbal együtt élni, de ott sajnos nincs választás, ellenben azzal a tudattal nem tudnék együtt élni, hogy én ítéltem erre a sorsra és miattam nem élhet teljes értékű életet!
2019. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
50%
Én ismerek egy fiú ikerpárt, ahol az egyiküknek nem fejlődött ki a bal lába. Teljes életet él, rendes, dolgos ember, most alapít családot, autót is vezet, semmiben sincs hátránya. A focizást hiányolna egyedül. Gyerekként persze csúfolták egy darabig, de hamar rengeteg barátot szerzett, senkit se izgat, hogy az egyik lába nem igazi. Én nem vetetném el.
2019. nov. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
46%

Aki megtartaná, azt jól lepontozzák az elvetetők.

Azt ugye felfogjátok, hogy nem két lábat adnátok a gyereketeknek, hanem megölnétek?

Nem azzal cseszel ki vele, hogy hagyod élni egy pótolható végtaggal, hanem azzal, hogy esélyt sem adsz neki az életre....

2019. nov. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
68%
El. Van egy ismerősöm, aki baleset miatt él műlábbal. Senki sem alkalmazza, arra kényszerültek a feleségével, hogy akkor ő viszi a háztartást és a gyerekeket, a feleség pedig éjjel nappal dolgozik.
2019. nov. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
68%

Igen el, pont amiatt amit a többiek is írtak. Soha nem tenném ki annak a gyerekemet, hogy szándekosan betegen hozzam a világra. Ha élete során valamilyen betegség miatt elveszti a lábát, akkor kénytelen lenne ezzel együtt élni, de miért kéne eleve ekkora hátránnyal indítani őt az életben.. ? Ahh, biztos hogy nem.

Egyébként nagyon nagyon buta példa, hogy aki elvetetné, az meg megöli és elveszi tőle a lehetőséget. Tévedés, ugyanis az abortusz egyrészről nem gyilkosság, másrészről egy pár hetes fejletlen embriónak nincs öntudata, se fájdalomérzete, ergo fel sem fogja, hogy ő létezik és hogy mi történik vele!

2019. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
34%

Gyerekként persze csúfolták egy darabig


Igen, feltehetően azoknak a gyerekei, akik itt nyomorékoznak... mert ezt tanulták otthon :(

2019. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
63%

Maximálisan egyetértek a 28-assal. Én is pont ezen okból nem tartanám meg.

Mellesleg nem is értem, hogy lehetne "kicseszni" valakivel, akinek nincs tudata és nem is fogja fel mi történik körülötte.. Nincs tudatában annak, hogy ő ott van, hogy egyáltalán létezik és majd 9 hónap múlva talán megszülethet! Azért ez egy elég nagy logika bukfenc.

2019. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!