Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek ha végtaghiányos...

Elvetetnétek ha végtaghiányos lenne?

Figyelt kérdés
konkrétan egy lábbal születne majd
2019. nov. 4. 20:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
62%
A szerzett és a veleszületett végtaghiányt nem lehet egy lapra sorolni. Egy "pszichológusnak" ezt illene tudnia.
2019. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
54%
Te elhiszed, hogy pszichológus?? Azt mondja nem él teljes életet! Hogy a fenébe lehet így pszichológus?? Vagy másokat is magával húz a mélybe. Egy pszicho hidd el nem itt írogat :)
2019. nov. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
77%
A nagy többség összekeveri a szezont a fazonnal. Nem az a kérdés, hogy akarna-e valaki szándékosan nem ép gyereket, hanem az, hogy ha már így alakult, hagyná-e megszületni. Aki így is megszüli, ott nem arról van szó, hogy szándékosan levágja a gyerek lábát. Nyilván senki nem örül neki. Igen, nyilván hátrányt jelent neki, a kérdés, hogy biztosan akkora ez a hátrány, hogy egész életében azt kívánná, bárcsak ne is élne? Szerintem nem, de biztosan erre is akad példa. És mielőtt nekem estek, nem ítélkezem egyik irányba sem, csak szerintem nem árt tisztázni a fogalmakat. A kérdést egyébként nem tudom megválaszolni, még nem kerültem ilyen helyzetbe szerencsére. Viszont ha úgy döntenénk, hogy nem hagyjuk megszületni valamilyen élettel összeegyeztethető testi fogyatékosság miatt, nem nyugtatnám azzal a lelkiismeretemet, hogy ez az ő érdeke, biztos nem akarna élni, meg hasonlók, mert ezt én előre nem tudhatom.
2019. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
79%
Ez gondolkodás nélkül abortusz lenne.
2020. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
67%

Tudom,már rég nem aktuális,de,mint elméleti kérdés,válaszolok rá.

Fogalmam sincs... nem voltam ilyen helyzetben,addig nem merek biztosan előre eldönteni semmit. Abortusz ellenes vagyok -itt is kiemelem,hogy csak a magam esetében,mások életébe nem szólok bele,de eddig hiába szögeztem le,így is lepontoztak-,szóval lenne bennem egy gát,hogy őrá is ugyanúgy várnék,mint az egészséges fiamra,eszméletlenül sajnálnám,ha őt meg emiatt "dobnám". Viszont így sem egyértelmű,mivel az ember nyilván úgy látja a világot,ahogy ő megélte. Ha valaki sikerekben gazdag volt,akkor ő ezzel indítja el a gyereket,valószínűleg sokkal magabiztosabban. Viszont,aki kb a béka segge alá lett lelökdösve,folyamatosan bántalmazásnak kitéve,az legtöbb esetben sötéten fogja látni a világot és eszerint mérlegel. Na ez a kategória vagyok én.

Keresési eredmények

Internetes találatok


Rheumatoid arthritis-em van,ez a sokízületi gyulladás,a bokámtól indult,aztán ráment mindkét kezemre. Aki ismeri ezt a betegséget,vagy utána néz egy kicsit,az látja,hogy borzasztóan ronda egyfelől,másfelől meg rettentő fájdalmakkal jár és így tehetetlenséggel is. Gyerekkorom gyakorlatilag nem is volt,kisiskolás koromtól kamasz koromig vagy kórházban töltöttem több heteket,vagy ha otthon is voltam,iszonyatosan korlátozott voltam,a suliban meg aztán kaptam érte a többiektől,nem csak lelkileg....

Én sajnos ezzel a tapasztalattal indultam el és nem merném mondani,hogy az én beteg gyerekemnek happybb sorsa lenne. Most lehet jönni a keményvonalas abortusz elleneseknek,hogy a szomszéd unokatestvérének a lánya milyen boldog és kiegyensúlyozott volt így,de engedtessék meg,hogy lássam a másik oldalt is,ha már egyszer megéltem és ezt ne vonja már kétségbe senki,hogy ilyen gyakorlatilag nem is létezik. Szóval emiatt nem tudom,hogy ezt végigjáratnám-e vele is,mert nem vagyok naiv és nem feltételezem,hogy neki biztos jobb lenne.

2020. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
29%
Bocsánat,ez a hülye valamiért bemásolta az internetes találatok szöveget is. Csak utánanéztem,hogy is kell leírni.
2020. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!