Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek ha végtaghiányos...

Elvetetnétek ha végtaghiányos lenne?

Figyelt kérdés
konkrétan egy lábbal születne majd
2019. nov. 4. 20:14
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha szerinted egy elálló fül annyi akadályt görget az ember elé, élete során, mint egy hiányos végtag, akkor csak gratulálni tudok neked is. Értelmes ember lehetsz.

Senkit nem érdekel, miket feltételezgetsz, könnyű más bőrét vinni a vásárra, te meg a partvonalról okoskodsz, meg plántálod a nagy okosságaidat másba.

Hiába akarod elvetetni utólag a szemétláda csúfolódó embereket, őket már nem tudod. Ahogy a gyilkosokat, tolvajokat sem, szóval ez ismét egy gyenge lövés volt.

2019. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy mi jogon itélsz te meg másokat meg játszod a szentet, mikor kijelented hogy egy végtag nélküli ember biztos értékesebb egy egészségesnél? Hogy beszélhet így valaki? Pont olyan gyűlölet meg megvetés lakozik benned, ami ellen elvileg oly nagyon harcolsz. Nézz talán tükörbe.
2019. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
69%

Szomorú az, hogy nem ismered a betegség definícióját, mégis másokat szólsz meg. Ugyanis a végtaghiány betegség!! És ez nem privát vélemény, ez egy szimpla tény.


#41 Téged pedig minősíteni sem lehet, láthatóan elgurult a gyógyszer.

Mire fel vered itt a melled és játszod a hőst miközben látatlanban biztosra kijelented, hogy egy végtag nélküli ember értékesebb, mint mi. És még te akarsz másokat kioktatni?! Miféle ember mond ilyeneket ismeretlenekről, csak mert azok másképp vélekednek egy adott témáról?

És azt hiszed te jobb vagy, ne adj isten bármiben is értékesebb vagy másoktól?? 🤦🏽‍♀️

Én speciel a te undorító, ítélkező, mások döntését tiszteletben tartani képtelen fajtádat emberszámba sem veszem, nem hogy értékesebbenek tartsam másoknal.

Ha szerinted egy elálló fül vagy a göndör haj pont ugyanolyan súlyos és pont ugyanannyi szenvedést és akadályt gördít az ember elé, mint egy hiányzó láb, hát ahhoz csak gratulálni tudok, ezzel be is mutattad mekkora IQ 0 vagy. A világon senki nem szólt hozzád, mégis itt vergődsz kommentek óta, mint egy 3 éves és hisztériázol, amiért nem ugathatsz bele mas életébe.

De persze monitor mögül neked is nagy a pofád, könnyű más f*aszával verni a csalánt. Bár hűen tükrözi mekkora suttyó vagy, ha a másik leköpködésére biztatod a fiad. Bravó. És az ilyen mond ítéletet más felett... Eszem megáll.

2019. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
74%
41 te aztán könnyen dumálsz. Biztosan nagyon jól tudod milyen beteg, fogyatékos gyereket nevelni, vagy így felnőni! Gyerekem nincs, és igenis elvetetnék egy ilyen rendellenességgel születő magzatot. Mert tudom, milyen valamiféle hátránnyal felnőni. Érzékszervi fogyatékom van, ami nem genetikai, a születésem után alakult így. Mégis azt kívántam néha, bár ne születtem volna meg. A gyerekkorom pokol volt, nem fogadott be semmilyen közösség mert más voltam. Emiatt nem tudtam kezelni a konfliktusokat, hisztivel reagáltam le mindent. Persze aztán megtanultam, és jó barátom lett a magány, mivel senki nem akart velem barátkozni. Később többször annyit küzdöttem a megbecsülésért, egyáltalán az emberszámba vételért, párkapcsolatért, munkáért, mint mások. Elértem, tény, ettől még senkinek nem kívánom hogy ugyanazt az utat járja be, mint én. Pláne nem a gyerekemnek.
2019. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
13%

Ha "csak"ennyi akkor nagyon átgondolnám

Első?

Hány éves vagyok

Könnyen estem teherbe?

Nagyon akarom?

2019. nov. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
32%

Mennyire érdekes dolog ez.... Korábban gondolkodás nélkül rávágtam volna, hogy EL. Most nagyon akarunk gyereket, és nagyon nem akar sikerülni: most kB azt érzem ennek ellenére megtartanám.

Egy végtaghiányt (ha pl tényleg egy láb pl) "túl lehet élni", egy súlyosabb defektussal, vagy szellemi fogyatékossággal akkor sem tartanám meg, ha az egyetlen esélyem lenne gyerekre.

2019. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
13%

Neked aztán van időd litániákat írni. Nem árt magadat visszaolvasni sem, hisz minden mondatoddal engem mocskolsz. Tenyleg tökéletes vagy. Cuki kis emberalakjaiddal. Épp nem érdekel a méhed, azt ölsz meg akit akarsz, de ettől véleményem van. Nem jó véleményem. Igen elítélem. Hisz pontosan tudom élhető majdnem teljes élet láb nélkül. Egy csomó egészséges ember magányos és fél életét él.

Ja és írtam más lenne az Edward kór stb...de ezt is vhogy csak sikerült belevenned míg engem idegbetegezel. Csodás . Az, hogy nem írok szépen kérek mondatokban, két "munka" közt telóról nehéz. Te is keress magadnak vmi elfoglaltságot. Vagy mocskolhatsz tovább, ha ettol szebb napod lesz.

2019. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
55%

"de ettől véleményem van"


Ami senkit sem érdekel. :) Ugyebár a vélemény olyan, mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra. Feltűnt már, hogy a kérdés nem arra vonatkozott, hogy mi a véleményed más döntéséről és véleményéről a témát illetően??! A kutya nem kérte, hogy véleményezd az én, vagy bárki más hsz-t, mégis is ezt csinálod megállás nélkül, ráadásul iszonyú primitív, lekezelő, tahó stílusban.

Bezzeg, ha valaki felveszi a te stílusodat és úgy beszél veled, ahogy te vele, akkor már megy az ujjal mutogatás. Ha te nem vagy képes kulturáltan a másikhoz szólni, anélkül hogy lenéznéd és mocskolnád, akkor miért várod el ezt mástól?? Ráadásul te magad is beismerted az imént, hogy itt mocskolódsz és még ezekutan te neked van másokról negatív véleményed. Hagyjuk is.

Én is pontosan tudom, hogy egyáltalán SEMMI garancia arra, hogy egy beteg, végtag hiányos ember teljes körű, boldog életet tud élni, baromi nagy rizikófaktor van a dologban, nagy az esély arra, hogy rengeteget fog szenvedni, nem fog tudni kiteljesedni, nem fogja tudni elfogadni a másságát. Testközelből láttam már beteg embert, igen végtaghiányosat is, és korántsem olyan huu de hipiszupi, könnyed kis semmiség a betegségével együtt élni. De továbbra sem kell senkinek megmagyaráznia miért nem tartana meg beteg gyereket.


Egyébként ha már itt példálózol az Edward szindrómával, ha ezzel diagnosztizálnák a magzatot, akkor is itt kardoskodnál, hogy meg kellene tartani?? Akkor is osztanád az eszed másoknak? Akkor is "megöléséről" beszélnél? Vagy ott már hirtelen elfogadható, ha elveteted, csak mert te személy szerint azt már elfogadhatónak tartod? No komment.

2019. nov. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
90%
Kíváncsi lennék a kérdezőék döntésére.
2019. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
10%

Még jó,hogy csak itt tudtok szókaratézni, maskülönben itt most tömegverekedés lenne.

Mondjuk ahogy kiveszem a kommentekből, párat töröltetett a nagy többség, főleg gondolom olyanokat, akik megtartanák. Azért ennyire ne ugorjatok egymásnak, lehet, hogy a kérdező csupán egy elméleti kérdést tett fel. Mondjuk a hozzászólások nagy része gaz, de inkabb nem fejteném ki, hogy miért.

Szép éjszakat nektek😘

2019. nov. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!