Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetessem, vagy már inkább...

Elvetessem, vagy már inkább maradjon?

Figyelt kérdés
Kicsit korábban jött a baba mint terveztük, még nem lesz meg az egy évem a csedhez illetve tartozásunk is van: babaváró, lakáshitel, illeték. Ebből az illeték részleteit mindenképpen szerettük volna letudni, meg jó lenne ha lenne csedem is. Én szïvem szerint megtartanám, a férjem viszont ragaszkodik a tervezett feltételek teljesüléséhez. szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?
2021. jún. 22. 18:29
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/125 anonim ***** válasza:
25%
Babaváró lakáshitel gondolom nem 1-2 év mire letelik így ennyi erővel sose szülj
2021. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/125 anonim ***** válasza:
26%
tartsd meg, joga van az életéhez ha már idáig eljuttatátok esélyt kapott hogy megszülethessen, és neked is egészségügyileg az abortusz nagyon csökkenteni az esélyeket egy következő terhességhez. Gondolj bele abba milyen érzés lett volna neked ha anyukád úgy gondolkodott volna rólad anno mint te most a gyermekedről. Ez a te döntésed nagyrészt hogy vállalod-e a férjednek meg támogatnia kellene bárhogy döntesz. Én a sokat ígérő támogatások helyett is inkább a gyerekemet választanám, ez szerintem nem kérdés.
2021. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/125 anonim ***** válasza:
65%

Én abszolút támogatom az abortuszt, pár éve ezért is dobtak ki egy kismamás facebook csoportból, mert nagyon támogattam.


Na de ez már az én szememet is szúrja... ne csináld már hogy ilyenek miatt elveteted.

Mondjuk itt mostanában minden szarért az abortuszt ajánlják, gyakorlatilag már a várt gyerekeket is el kell vetetni.

Komolyan, mintha kötelező lenne mindenkinek egy abortusz az életben 🤦🏼‍♀️

2021. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/125 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, bocs, én férfiként a férjeddel értek egyet... ugyanis senkitől, semmi módon nem kapnám vissza, ami plusz energiát kellene beletolnom a korábbi gyermekvállalás miatt, sőt még bosszút állni se tudnék senkin érte... tehát mindenképp negatívaan érintene... amire akár a kapcsolat is rámenne.
2021. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/125 anonim ***** válasza:
75%
Azért ez nem valami felvágott, hogy maradhat-e a plusz 5 deka. Elég lelketlenül álltok hozzá, miközben a babavárót meg felvettétek... komolyan, mintha a gyerek majd valami haszonállat lenne. Apaként is így fog gondolkodni vajon, hogy mindenki hozzá alkalmazkodjon? Mondjuk ha majd újra terhes leszel (már egy másik gyerekkel ugye)... el fogja tudni fogadni, ha felborítja az életét, áldozatot is kell hozni érte, és nem tökéletesen a tervek szerint teljesít? Ahogy olvaslak, gondolom neked sincs sok szavad, hisz inkább ismeretlenekre próbálnád tenni, hogy meggyőzzék, mert nem mersz kiállni magadért, függsz tőle anyagilag és bizonytalan vagy saját magadban, hogy mit akarsz és az jó-e. Pedig az a helyzet, hogy most akárhogy döntesz, a te döntésed lesz, nem lehet passzolni se nekünk, se a férjednek, mert te fogsz a két lábadon vagy elmenni műtétre vagy addig halogatni, amíg nem kifutsz az időből.
2021. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/125 anonim ***** válasza:
41%

Hát ez a vicc kategória....

Nekünk van már 1 fiunk, 2 éves. Szerettünk volna tesót, olyan 4 éves kora körül.

Az okok a következők:

A munkaviszonyom megszűnt, így vissza kellett volna valahova mennem elöbb dolgozni, hogy jarjon a csed/gyed

Babaváró

Ház vásárlási illeték

Ferjem vállalkozását a könyvelő elbacarintotta, havi 50ezrünkbe fáj 2 évig

Emellett csak maga a vállalkozás is 50ezer


Úgy voltunk, ha lemegy a nagyja, nekem lesz biztos munkahelyem, belevágunk.


Ám az élet közbeszólt. 25hetes terhes vagyok.

Egyetlen pillanatra sem fordult meg a fejünkben, hogy elvetessük...

Sőt, felköpnék és aláállnek, ha ilyen okok miatt eldobnám magamtól.


Aláírom, a férjemnek egy picit húzósabb lesz, de meg oldjuk....

2021. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/125 anonim ***** válasza:
55%
#12 "Ez a te döntésed nagyrészt hogy vállalod-e a férjednek meg támogatnia kellene bárhogy döntesz." - el tetszettél tévedni... azért a férfi nem a nőnek alárendelt szabadon kihasználható balek szinonímája... az valóban a nő döntése, hogy megtartja-e, az meg a férfié, hogy így kellenek-e neki...
2021. jún. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/125 anonim ***** válasza:
66%
Én biztos, hogy megtartanám. Ha amúgy is terveztetek babát, akkor attól, hogy egy kicsit korábban jött még nem kéne rögtön abortuszra rohanni. Igen, lehet, hogy így egy-két nehézséggel több lesz, de gondolj bele: az ott a hasadban egy kicsi emberke, aki ráadásul a ti gyereketek! Nehogy már azért vetetsd el, mert még egy-két dolog nem tökéletes hozzá. Ennyi erővel soha ne legyen gyereketek, hisz valamit mindig lehet találni, hogy most miért nem, most megint miért nem. Szóval én a helyedben biztosan megtartanám :)
2021. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/125 anonim ***** válasza:
49%
#17 ha szeretem a feleségem támogatom a döntését, nem rá erőltetve az akaratom - ettől még nem leszel "kihasználható balek"
2021. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/125 anonim ***** válasza:
30%
#19 "támogatom a döntését, nem rá erőltetve az akaratom" - miért, ő rám eröltetheti az akaratát? Most komoplyan, az ember mit kezdjen egy olyan nővel, akinek egy fejletlen embrió fontosabb a párjánál, aki a párja nyakára erőszakolna azért terheket, hogy ő nyugodtan kiélhesse az anyai ösztönét??? Lehet, egy ilyen nővel közös életet TERVEZNI???
2021. jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!