Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ma lesz abortuszom, félek,...

Ma lesz abortuszom, félek, hogy rosszul döntöttem….?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 3 éve fogamzásgátlót szedek, mégis terhesen maradtam, 9 hetes vagyok, nincsen munkahelyem, egyetemista vagyok, a szüleim nem támogatnának ha megtartanám, tisztán kifejezték, a párom nem akarja a kisbabát, ő lett volna az egyetlen aki segítségével ment volna a terhesség és a kicsi jó körülmények közötti felnevelése, amíg én is munkába tudnék állni. Viszont, határozottan tiltakozik ellene, nem akarja, el is hagyott. Én szeretném, mármint tudom, hogy nem tudnám megcsinálni egyedül, és szenvedést okoznék a kicsinek is csak, apa nélkül, támogatás nélkül nőne fel, nem a legjobb körülmények között, de nagyon rosszul élem meg, hogy el kell vetetnem. Mégis, mindent összevetve emellett döntöttem. Ma van időpontom, és szörnyen félek, hogy rossz döntést hoztam.

2021. jún. 30. 11:41
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/137 anonim ***** válasza:
66%

48-as: Ha vállalod, hogy a következö 18 évben havi 200 000 Ft-ot (illetve az inflációt követve megfelelö összeget) átutalsz a kérdezönek, akkor lenne oka megtartani a babát, de így nem. De ha TE átvállalod az anyagi részét, akkor meg tudja tartani, habár még igy is nagy megterhelés lenne neki, de legalább nem kellene a gyereknek nyomorogni.

Ha NEM VÁLLALOD, akkor meg maradj csöndben és ne akard más életét megszabni!

2021. jún. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/137 anonim ***** válasza:
27%
Te is légyszíves tartsd magad a saját elveidhez, és maradj csendben, ha nem vállalod, hogy finanszírozod a pszichoterápiáját (100-200e alaphangon). Egyébként életvédők anyagi és tárgyi támogatást is rendszeresen szoktak adni, én is pl. :) Kérdezőnek is szívesen segítek babakelengyével, írj rám bátran!
2021. jún. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/137 anonim ***** válasza:
53%
"és maradj csendben, ha nem vállalod, hogy finanszírozod a pszichoterápiáját (100-200e alaphangon)" - ugyan, ez csak akkor merül fel, ha a magzatvédő söpredék sikeres lenne a gyilkosságozó lelki terrorrizmusával. Egyébként tb alapon ingyenes, a területi pszichiátriai gondozóba kell menni, és ott egy pszichiátertől beutalót kérni rá, ennyi.
2021. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/137 anonim ***** válasza:
25%
Aha, kb 1 évre kap is időpontot...
2021. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/137 anonim ***** válasza:
58%

#54, na akkor eggyel több ok rá, hogy a magzatvédők csendben maradjanak...

(egyébként ez nem jellemző, van, ahol egyből van időpont, a helyek többségénél meg pár hét...)

2021. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/137 anonim ***** válasza:
70%
A munkám miatt belelátok, akut, veszélyeztető pszichiátriai problémával nem tudtak az utóbbi időben gyerekeket (ráadásul) fogadni. A Covid miatt most még elérhetetlenebb az állami ellátás, mint eddig.
2021. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/137 anonim ***** válasza:
26%
De akkor is, kettőnk közül én vállalok konkrét segítséget, te pedig egyáltalán nem, akkor neked csendben kéne maradnod a logikád szerint, nekem meg nem. Vagy így már nem érvényes az elv? A valóság megtöri a varázst?
2021. jún. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/137 anonim ***** válasza:
68%
#56, OFF: az akut veszélyeztető állapotú beteg biztos, hogy nem pszichológusra vár, az a pszichiáterhez áll sorba... egyébként nekem - mint gyakorló pánikbetegnek - a minap 2 hetet kellett várnom...
2021. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/137 anonim ***** válasza:
18%
De pszichológushoz pszichiáter utal be, és még limitáltabb az ellátás.
2021. jún. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/137 anonim ***** válasza:
18%

Én az örökbeadás megfontolását javasoltam a kérdezőnek, aki bizonytalan volt. Mivel tudom hogy talán ez az egyik egyetlen olyan terület ahol nagyon sok elhivatott emver dolgozik ma is, mivel követem az örökbe.hu oldalt évek óta.


De a többiektől újra kérdezem: miért írjátok le hogy jó döntés az abortusz? Miért nyilvánítotok véleményt ilyen vehemenciával? Miért SZURKOLTOK azért hogy legyen abortusz? Nektem ez miért jó?

2021. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!