Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ma lesz abortuszom, félek,...

Ma lesz abortuszom, félek, hogy rosszul döntöttem….?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 3 éve fogamzásgátlót szedek, mégis terhesen maradtam, 9 hetes vagyok, nincsen munkahelyem, egyetemista vagyok, a szüleim nem támogatnának ha megtartanám, tisztán kifejezték, a párom nem akarja a kisbabát, ő lett volna az egyetlen aki segítségével ment volna a terhesség és a kicsi jó körülmények közötti felnevelése, amíg én is munkába tudnék állni. Viszont, határozottan tiltakozik ellene, nem akarja, el is hagyott. Én szeretném, mármint tudom, hogy nem tudnám megcsinálni egyedül, és szenvedést okoznék a kicsinek is csak, apa nélkül, támogatás nélkül nőne fel, nem a legjobb körülmények között, de nagyon rosszul élem meg, hogy el kell vetetnem. Mégis, mindent összevetve emellett döntöttem. Ma van időpontom, és szörnyen félek, hogy rossz döntést hoztam.

2021. jún. 30. 11:41
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim ***** válasza:
15%
Pszichiáterhez lehet menni tb alapon, de ő csak gyógyszerekkel nyom. Pszichoterápia, ami ér is valamit, az kizárólag magánban van.
2021. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 anonim ***** válasza:
83%

"De a többiektől újra kérdezem: miért írjátok le hogy jó döntés az abortusz? Miért nyilvánítotok véleményt ilyen vehemenciával? Miért SZURKOLTOK azért hogy legyen abortusz? Nektem ez miért jó?"


NEKEM nem jó, nem szurkolok, csak a KÉRDEZÖ számára ez a legjobb, legreálisabb megoldás.

1. A kérdezönek teljesen egyedül, végzettség, munka, jövedelem, lakás nélkül kellene egy csecsemöt és saját magát ellátni.

Minden ember, aki reálisan gondolkodik, tudja, hogy ez így lehetetlen.

2. A kérdezö eleve nem akart (még) gyereket, ezért védekezett, azaz lelkileg sincs abban a helyzetben, hogy pozitívan tudjon egy gyerekhez állni. Még akkor is nehezen menne neki, ha a (volt) párja támogatná, vagy a szülei mellette lennének, még ekkor is fennállna az a probléma, hogy tanulni akar és nem gyereket nevelni.


Ilyen feltételek mellett vállalni a gyereket csak arra lenne jó, hogy a kérdezö élete tönkremegy, emellett a gyereké is, akit valószínüleg a kérdezö azért hibáztatna, mert miatta kellett mindenröl lemondania, amit akart. Meg a gyereknek is csak nélkülözésben és elutasításban lenne része.


Ami meg az örökbefogadást illeti, ez kivülálóként lehet, hogy jó ötlet, a valóságban nem. Szerintem ezt csak olyaok választják, akik vagy nem vették észre idöben a terhességet, vagy külsö nyomás miatt nem mertek abortuszra menni, vagy a terhesség során történt valami komoly változás a családi körülményeikben.

Egy terheséget végigcsinálni úgy, hogy a gyereket nem akarja megtartani, rettentö lelki teher, emellett fizikailag sem könnyü dolog.

Még ha komolyabb problémák nélkül zajlik is, pl. akadályozná a kérdezöt a tanulás folytatásában meg a vizsgákban (másokat a munkában), ha meg netán veszélyeztetet terhes, akkor a terheség idejére teljesen kiseik a tanulásból/munkából.

A szülés szintén elég megterhelö fizikailag is meg mentálisan is, még akkor is, ha a gyereket megtartják, úgy, hogy az egész számára elveszett energia, még sokkal inkább.

Ezen kívül, ha megszülte a gyereket és örökbe adja, a környezete - család, munkatársak, iskolatársak, ismerösök - elítélik, mert "milyen anya, aki eldobja a gyerekét", ami még nehezíti a lelkiállapotát.


Ami meg a gyereket illeti, a legtöbb örökbefogadottban benne van, hogy "még" az anyja sem akarta öt, ezért általában lelki problémái lesznek emiatt.

2021. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 anonim ***** válasza:
76%

"De a többiektől újra kérdezem: miért írjátok le hogy jó döntés az abortusz?" - talán, mert az a véleményem.

"Miért nyilvánítotok véleményt ilyen vehemenciával? Miért SZURKOLTOK azért hogy legyen abortusz? Nektem ez miért jó?" - mert igyekszem szolidáris lenni a történet összes szereplőjével...

"Én az örökbeadás megfontolását javasoltam a kérdezőnek, aki bizonytalan volt. " - én, mint örökbe fogadott a legádázabb ellenségemnek sem ajánlanám az örökbe ADÁST (mert ugy ez jön szóba, nem az örökbe FOGADÁS). N.b. nem utálom a gyerekeket sem.

2021. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/137 anonim ***** válasza:
72%
#61, ez mutatóban sem igaz... életemben ez eddig csak TB alapon jártam pszichológusnál. Elvből.
2021. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 anonim ***** válasza:
32%

Az hülyeség, hogy mivel nem tervezett baba, nem fogja szeretni. Már most bizonytalan az abortusz miatt.

Ismerek pár embert, akik nem akartak babát. Védekeztek, de becsúszott. Ott imádják a gyereket. Bármit megtenné el értük. Főleg, ahol apuka le is lépett. Hiába nem akart gyereket, mégis megszerette.

Nem törvényszerű, hogy aki nem tervezi, az nem is tudná szeretni!!!

2021. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
82%
Mi lett a mai nap kimenetele?
2021. jún. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 anonim ***** válasza:
11%
64 a pszichológus és a pszichoterápia köszönő viszonyban sincs egymással.
2021. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/137 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológus egy orvosi személy, a pszichoterápia pedig egy adott betegség kezelési formája, #64. Nem ugyanaz.
2021. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 anonim ***** válasza:
87%
hogy jön ide egyáltalán a pszichoterápia? enyhén OFF.
2021. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/137 anonim ***** válasza:
68%
#67, általában a pszichológus nyújtja a pszichoterápiát... "pusztán ennyi" a köze hozzá. (elvben az orvos is nyújthatja, de általában nem fér bele az idejébe...)
2021. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!