Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ma lesz abortuszom, félek,...

Ma lesz abortuszom, félek, hogy rosszul döntöttem….?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, 3 éve fogamzásgátlót szedek, mégis terhesen maradtam, 9 hetes vagyok, nincsen munkahelyem, egyetemista vagyok, a szüleim nem támogatnának ha megtartanám, tisztán kifejezték, a párom nem akarja a kisbabát, ő lett volna az egyetlen aki segítségével ment volna a terhesség és a kicsi jó körülmények közötti felnevelése, amíg én is munkába tudnék állni. Viszont, határozottan tiltakozik ellene, nem akarja, el is hagyott. Én szeretném, mármint tudom, hogy nem tudnám megcsinálni egyedül, és szenvedést okoznék a kicsinek is csak, apa nélkül, támogatás nélkül nőne fel, nem a legjobb körülmények között, de nagyon rosszul élem meg, hogy el kell vetetnem. Mégis, mindent összevetve emellett döntöttem. Ma van időpontom, és szörnyen félek, hogy rossz döntést hoztam.

2021. jún. 30. 11:41
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/137 anonim ***** válasza:
77%

Lehet lepontozni nyugodtan, amiért nem pártolom, hogy egy gyereket éhezésbe, nélkülözésbe és nyomorba taszítsanak apa nélkül egy idegbeteg, háztartás-gyerek-munkahely kombóban ragadt mániákus anyával.


Amúgy meg miből élnének meg hónapokig? Hogy tanulna a kérdező munka és gyerek mellett? Ezt áruljátok el nekem.

2021. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/137 anonim ***** válasza:
83%
Nem ertem. A kerdezo tanul, nem dolgozik, szulei nem tamogatjak, nincs parja, semmi segitseg. hova szuljon, a koliba?
2021. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/137 anonim ***** válasza:
75%
Nincs érv a baba mellett, így akkor ez elddőlt.
2021. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/137 anonim ***** válasza:
54%

"Élve született volna, ha nem teszik ezt vele. Fura lelke lehet, annak aki szerint ez nem gyilkosság.."


Mucika, értelmező olvasás! Leírtad, hogy élve született VOLNA. VOLNA. VOLNA. HA NEM SZÜLETIK ÉLVE, AKKOR NEM GYILKOSSÁG.


Szerintem meg neked van fura lelked, mert inkább a kis nyomi pin4don kipréselnél egy gyereket az éhezésbe, nyomorba taszítva. Arra ítélnéd, hogy úgy nőjjön fel, hogy az a férfi, aki a világon a legjobban kellene szeretnie, az apja, nem szereti. Az anyja meg háztartás-munka-gyereknevelés folyamatos intézése miatt előbb-utóbb kiégne, begolyózna.

Ha csak egy évet nézünk: egy évig hol éljenek? Mit egyenek? Hogy fizessék be a számlát? Gondolkodtok ti?


Persze, a szülő a hibás, hát hogyne. Neki kellene felnevelnie az unokát, mert a kislány hüly3n dönt.


25 000 a gyes, 12 500 ft a családi, 30 000 ft körül van a gyerektartás. Ebből nem élnek meg.

2021. jún. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/137 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem rossz döntés. Nekem nem volt abortuszom és nagyon örülök neki, de több barátnömnek volt, ma már mindannyian anyák és nem hiszem, hogy évekre beleőrültek volna az abortuszba, azóta találtak megfelelő párt, munkát és vállalhattak gyereket. 9 hetes embrió nagyon pici pár centi lehet, nem tudja ő azt felfogni, hogy mi történik vele. Amúgy meg a te döntésed, ezt neked kell meghozni.
2021. jún. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/137 anonim ***** válasza:
68%

Bírom, amikor jönnek ezzel a gyilkosság dumával. Az nem baj, hogy a gyerek is anya is nyomorban fog élni egész életében? Véditek az EMBRIÓT (ugye nem magzat még...), de az anyát ki védi??

Szépen túlesik rajta, egy ideig szomorú lesz, aztán az élet megy tovább. Elvégzi a sulit, normális munkája lesz és még mindig szüólhet olyan embernek, akivel boldogok lehetnek 3-an.

Kérdező. Én azt javaslom, a jövőn gondolkodj, ne a jelenen.

Sok erőt kívánok, bárhogy döntesz! :)

2021. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/137 anonim ***** válasza:
15%
Viszont abortusz után lehet, hogy nem lehet többé gyereked, ezt akarod?
2021. jún. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/137 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodj meg, jól döntöttél. El fogod felejteni.
2021. jún. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/137 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat rágódtam ezen, és bár nem szeretném “megölni”, tudom, hogy ha az örökbe adásnál is döntök, miután megszülöm és a kezemben tarthatom biztosan nem lesz szívem örökbe adni, mert az én gyerekem, mert ki tudja hová kerül… És akkor ugyanott leszünk, és szenvedni fog csak. Én mindent megadnék neki, amit csak tudok, ez teljesen biztos, de 0 támogatással nem tudom mennyire mennék. Sem a szüleim, sem az édesapa… és tudom, hogy a szüleimnek nem kötelessége, de rájuk szükségem lenne, ha az apára szinte egyáltalán nem számíthatok… és azt sem szeretném, hogy csonka családban nőjön fel, az édesapja nélkül, akiről csak a pénz miatti harcok végett hallana, mert az rá sem hederít, ahogyan azt sem, hogy rossz körülmények között kelljen felnőjön, és ne lehessen olyan jó élete amilyet én szeretnék neki, még úgy sem, hogy az enyémet teljes mértékben neki szentelem. Mégis fáj, hogy ezt kell tennem, és nagyon félek, hogy bár rengeteget gondolkodtam és mindent összevetettem, és az abortusz tűnik a “legjobb” opciónak ebben a helyzetben, rosszul döntöttem..
2021. jún. 30. 12:30
 30/137 anonim ***** válasza:
74%

Ha az eszedre hallgatsz, rövidtávon rettenetesen rossz érzés lesz, de hosszútávon mindenképp jobban jársz. Ha a szívedre, akkor megkönnyebbülhetsz, viszont a saját életedet és a gyerek életét is szétcseszed.

Én tuti elvetetném, még mindig van esélyed elvégezni így a sulit és normális pasinak szülni később :)

2021. jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!