Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/203 anonim ***** válasza:
13%

Érdekes humora van az életnek, hogy egy ilyennek mint te, gond nélkül megfogan a gyerek.

Vetesd el, jobban jár az a gyerek..

2021. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/203 A kérdező kommentje:

#1: igen sajnos ez az én fejemben is sokat jár és egy részem önzőségnek is tartja hogy elvettem tőle az apa lehetőségét, másik részem meg fel tud sorolni olyan gyerekelet akik családba születtek és végül az apa mégis lelépett és azóta sem került elő.


#2: Igen azt érzem hogy menne, de előre persze nem tudhatom.


#5: A diplomás gyed ha jól vagyok informálva, ennek még hivatalosan nem jártam utána de google szerint 2021ben 153 ezer volt, amiből nekem lakbért nem kellene fizetnem, és jelenleg ennek a feléből élek, tehát olyan kevésnek azért nem tartom, de kettőnkre valóban lehet hogy kevés lesz. Pont ezért írtam hogy ehhez már hozzá vagyok szokva az egyetem miatt és itt nem csak a vizsgaidőszak volt gáz hanem a szorgalmi időszakban is voltam ébren 48 órán keresztül és sokszor volt csak 4-5 óra alvásra időm a tanulás mellett, tehát ez a része ténxleg nem aggaszt. Viszont abban igazad van, hogy a többi amit írtál nagyon megnehezítheti a helyzetet.

2021. dec. 11. 17:19
 13/203 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, félre ütöttem.

4-esnek címeztem.

#11

2021. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/203 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, én őszinte leszek: nem vállalnék úgy egy gyereket, hogy futó kapcsolatban fogant, még akkor sem, ha meglenne hozzá az anyagi hátterem és affinitásom, csúnya szóval mondva.
2021. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/203 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom nem dolgoztál és diploma után lennél, családi adó kedvezmény nem jár min.1 év munka nélkül, így ennyi jött ki ami 80 ezer körül van. Hát nem sok.

[link]

2021. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/203 anonim ***** válasza:
15%
Ezt a paráztatáat, hogy ilyen meg olyan a baba el ne hidd. Lehet, hogy olyan, lehet, hogy nem olyan, az enyém pl. aludt és alig bőgött, nem a leggyakoribb, de elöfordul, hogy nem bőgős a baba. Ja és a fogzást észre se vettem és nem szoptattam, úgyhogy ezzel sem volt gond.
2021. dec. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/203 anonim ***** válasza:
80%
17 az te vagy,TE tudtad mit bírsz és rohadt nagy mázlid volt,de ha mégis sírós babája lesz,leszel az ingyen dadája?
2021. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/203 anonim ***** válasza:
15%
18 dehogy, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy attól még mert neked szar volt, szül rajtad kívül pármillio nő és nem biztos, hogy mindegyiknek begyullad a melle és folyton bőg a babája.
2021. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/203 anonim ***** válasza:
76%

11-es, igen, végülis az sem lét kérdés, hogy jókat egyen a gyerek, jó helyre járjon tanulni, jó helyen lakjon, legyenek játékai, stb. De mindezekre és egy apára szüksége van egy gyereknek.


Az ő gyerekének biztosan nem lesz.


Azt látom problémának, hogy ilyenkor csak annyit néztek, hogy a leendő anya így, leendő anya úgy, de a gyerekkel ki foglalkozik?


Ez egy végtelenül önző hozzáállás.


————


Kérdező: ez egy vesztes szitu, aminél a számodra kevésbé rosszat válaszd.


Írd le papírra mindkét esetet, hogy mit látsz előnynek és hátránynak.


Azért mert a családban rosszul választottak férjet az nem jelent semmit.


Akármennyire is jönnek az ősanyák az ő nélkülözhetetlenségükkel, az apa szerep ugyanolyan fontos. Velük lesz teljes a kép.

2021. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/203 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én 25 éves voltam, mikor megszületett a babám, rögtön diplomázás után. Hát, 6 év kőkemény, éjszakázós, taknyomnyálam-összefolyik vizsgakészületnél is durvább egy baba. A tankönyvet bevághatod a sarokba, ha betelt a pohár, a babát nem. Én házasságba szültem a picit, nagyszerű, támogató férj áll mellettem, de így is voltak sötét pillanatok (ami teljesen normális, olvass utána a baby bluesnak és a gyermekágyi depressziónak), ilyenkor kellett a férjem, aki kivette a kezemből a hasfájós kicsit,és ringatta, amíg zuhanyoztam 10 percet meg vettem két nagy levegőt, esetleg kibőgtem magam (az elején ez volt a max énidő, szoptattam, altattam, gyorsan betömtem valami kaját és már ébredt is a baba). Lakás szaladt, az első hetekben anyós főzött, hála neki mindenért.


Ezzel azt akarom mondani, hogy vannak nagyon nehéz periódusok egy makkegészséges, csodás babával is, hasfájás, fogzás stb. Ha teljesen egyedül vagy a legnehezebb időszakokra is (értsd, senkit se tudsz megszólítani a végkimerülés határán sem), az bizony nagyon megterhelő fizikálisan és mentálisan is. Ha nincs aki főzzön egy tàl ételt, bevásároljon, míg te ringatod a lázas picit, elrohanjon a patikába...

Egy egyévessel már sokkal könnyebben elvagyok egyedül is, kialakult rutinunk van, és alszik már annyit az éjjel, hogy kipihenhessem én is magam. El tudom vinni magammal boltba, elég nagy, hogy mellette főzhessek vagy takaríthassak. Mégis, ha orvoshoz kell mennem pl., muszáj valakire ràbíznom, nem vihetem be a nőgyógyászati rendelésre pl.


Én is diplomás gyeden vagyok, nem egy egetverő összeg, bár nagyon nagy segítség, de a férjem fizetése nélkül szűkösen lennénk a jelenlegi árakkal. Mi majdnem mindent kaptunk vagy örököltünk, babaruhát, babakocsit, kiságyat, és 100ban szoptattam a babám (így tápszerre nem kellett költenünk), plusz sok mindent másodkézből vettünk, így alig volt költség az első fél-egy évben. Viszont a sok gyümölcs, zöldség, a minőségi élelmiszerek a szoptatós anyának meg a hozzátáplálásban elinduló babának ugyancsak kiadás: itt nem tudsz a kaján spórolni, nem lehet heti 4x tészta (én egyetem alatt volt, hogy 5x ettem egy héten, nem zavart) egy totyogó étrendje.

Szóval nagyon olcsón is meg lehet úszni az első egy évet, ha mindent kapsz vagy örökölsz, ha szoptatsz és nincsenek nagy igényeid. Ugyanakkor vannak több tízezres választható oltások, amit azért jó, ha megkaphat, plusz nem számolsz azzal, ha megbetegszik, fejlesztésre szorul (legyen az csak egy dévény torna az első 1 èvben mert mondjuk hipotón) vagy neadjisten, betegen születik. Az megint más történet.


Ezzel nem lebeszélni akarlak, de szerintem érdemes végiggondolni ezeket: milyen személyiség vagy, mekkora mentális terhelést bírsz, vannak-e legalább barátok, akikre számíthatsz. Ha bármi nagyobb költségbe kell verned magad a baba miatt, kihez tudsz fordulni. Van megtakarításod, vésztartalékod ilyen helyzetre? Akarsz-e gyerekkel ismerkedni a jövőben? Ilyen és ehhez hasonló kérdések.


Én magamon azt tapasztalom, hogy ez nagyon jó életkor a gyerekvállaláshoz, én energikusnak érzem magam és nagyon szeretem az anyaságot, csodálatos dolog! Ugyanakkor egyedül jóval ijesztőbb lenne, nem tudom, hogy bírtam volna. Bár rengeteg egyedülálló anya végigcsinálja, embere válogatja. Nekem ezek a tapasztalataim az első egy évről. Nehéz döntés, sok erőt kívánok hozzà.

2021. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!