Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/203 A kérdező kommentje:
#16: Én nem tudom mit nem írtam be jól de nekem itt is 114.975 forintot ír és én most egyedül ennek kb a feléből élek. (A lakást a szüleim fizetik)
2021. dec. 11. 17:37
 22/203 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 153 ezer véletlen nem bruttó? Soha nem nettóvan szokták ezt megadni... Az meg úgy már rögtön nem olyan sok.
2021. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/203 anonim ***** válasza:
84%
Vagyis még a stabil háttér sincs meg, mert nem állsz saját lábon. Gondolom megtakarításod sincs.
2021. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/203 anonim ***** válasza:
76%
Munka nélkül hogy lett ennyi?
2021. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/203 anonim ***** válasza:
94%
Pelenka a legdrágább, és ha kell, a tápszer. Hiába állsz úgy hozzá, hogy szoptatod, ha mégsem jön össze, muszáj a tápszer. Pelenka durván 5 ezer ft/80 db. Az elején napi 10 biztos kell, később kevesebb. Beba tápszer receptre kb 1500 ft. Az elején még jó, mert keveset eszik a baba, de 7-8 hónaposan már elfogy 4-5 nap alatt egy doboz. Szóval így már az is húzós. Vannak választható oltások, abból legalább az agyhártyagyulladás ellenit jó lenne beadatni. Ebből 3 db kell és kb 30 ezer darabja. Én mégis azt mondom, hogy ha később jó munkád lesz, akkor ezt az időszakot úgyis megoldod. Magadon úgyis spórolni fogsz.
2021. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/203 A kérdező kommentje:

#24: "Hallgatói jogviszony alapján való jogosultság


2014. január 1-jétől egészült ki a gyermekgondozási díjra jogosultak köre a felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatóival. Ők a 2013. december 31-ét követően született gyermekük után az úgynevezett „diplomás gyed”-re lehetnek jogosultak.


Azonban ennek is vannak további feltételei, amelyeknek meg kell felelni. Ezek az alábbiak:


– a diplomás gyed- nél alapvető feltétel, hogy a szülő nő az általános szabályok alapján ne legyen jogosult a GYED- re. Ez azt jelenti, hogy 2 éven belül nem rendelkezhet biztosítási jogviszonnyal. Ha mégis rendelkezik, akkor pedig nem lehet 365 napi előzetes biztosítási ideje


– a gyermek születését megelőzően két éven belül államilag elismert felsőoktatási intézményben magyar nyelvű nappali képzésben legalább két félév aktív hallgatói jogviszonnyal kell rendelkeznie. Ezen túl a két aktív félév megállapításához a gyermek születését megelőző két éven belüli aktív félévekben összesen 260 naptári napi hallgatói jogviszonnyal kell rendelkeznie,


– a gyermek születésének időpontja is meghatározó, ugyanis a hallgatói jogviszony fennállása alatt, vagy annak szünetelését, illetve megszűnését követő 1 éven belül kell a gyermeknek születnie


– természetesen feltétel a gyermek saját háztartásban való nevelése, valamint a magyar állampolgárság is, amely azonban kiváltható egy másik EGT tagállami állampolgársággal. Ezen túl a szülés időpontjában rendelkezni kell magyarországi bejelentett lakóhellyel is.


A 2013. december 31- ét követően született gyermek után diplomás gyed- re jogosult a vérszerinti apa is, amennyiben a szülő nő meghal, vagy a fentiekben részletezett feltételek valamelyikének nem felel meg. Természetesen utóbbi ellenére a szülő nő lesz jogosult a gyermekgondozási díj összegére, ha az általános szabályok szerint mégis jogosultságot szerez rá."

2021. dec. 11. 17:53
 27/203 A kérdező kommentje:
Az extra orvosi kiadásokat, mint pl a választható védőoltásokat biztosan kifizetik a szüleim az egyetlen unokájuknak, ha nekem nem megy.
2021. dec. 11. 17:56
 28/203 anonim ***** válasza:
27%
Akkor így pláne! Akkor igazából segítenek ők. Csak ezt a kis időszakot kell kihúzni, amíg lesz munkád. Magadon rengeteget tudsz spórolni. Én egyetem alatt havi 20 ezerből is elvoltam, ha kellett. Jó, ez 8 éve volt, szóval ez most olyan 40 ezernek számítana most.
2021. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/203 anonim ***** válasza:
78%
Biiiiztos jól töltötted ki?
2021. dec. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/203 A kérdező kommentje:
#29 igen, egységes osztatlan képzésben tanulok, a többire meg azt pipáltam hogy nem vagy nincs.
2021. dec. 11. 18:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!