Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Felelőtlenség így megtartani...

Felelőtlenség így megtartani egy babát?

Figyelt kérdés

Még nem döntöttem el hogy megtartom vagy sem, mert nagyon bizonytalan vagyok. Tegnap jártam a nőgyógyásznál és 6 hetes terhes vagyok. 27 éves és fél év múlva diplomázom. Egyedül vagyok, a baba is egy futó kalandból fogant, így apára nem számíthatok. Nincs a környezetemben kisgyermekes barát vagy rokon így nem igázán tudom mekkora jövedelemre nem túl nagy önzőség megtartani egy babát. Nem akarom hogy nélkülözzön, vagy rossz élete legyen. Nyilván valóan nem terveztem, de őszintén szólva így 27 évesen én már késznek érzem magam az anyaságra még egyedül is. Olyan területen diplomázom ahol biztosan lesz munkám a baba után is, és diplomás gyedre is jogosult leszek, illetve a szüleim továbbra is hajlandóak állni a lakbérem, tehát nem olyan rossz a helyzet. Viszont teljesen segítség nélkül leszek, ami alapvetően nem zavar, évek óta így is egyedül élek és rengeteg át tanult éjszakán vagyok túl úgyhogy nem félek az egyedüli éjszakázásoktól, ha olyan a baba. Szóval mivel a környezetemben senkinek sincs gyereke ezért senkitől sem tudok tanácsot kérni, nem tudom a valóságban mennyibe kerül egy gyerek és hogy milyen ebbe belevágni egyedül. Ti mit gondoltok erről, felelőtlenség?


(A szüleimmel sajnos nincsen túl jó kapcsolatom és csak távolról szeretnek, nem igazán jövünk ki jól ha több napig össze vagyunk zárva, így mint fizikai segítség rájuk sem igazán számíthatok)


2021. dec. 11. 16:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/203 A kérdező kommentje:

#28: anyagilag valamennyit segítenek a szüleim, illetve amennyit muszáj lesz. Ha azt most is megteszik, gyerek mellett is meg fogják.


Illetve valószínűleg rosszul fogalmaztam, olyan segítségre nem számíthatok a szüleimtől mint amilyenre egy apától számíthatnék ha egy háztartásban élünk. Tehát olyan nem lesz, mint amit a 20as is írt, hogy tele a hócipőm és valaki átvenné a babát amíg veszek egy 10 perces zuhanyt mert egyedül leszek vele itthon. De ha valami baj történne vagy nekem orvoshoz kéne mennem és vigyázni kéne a picire biztosan megoldanánk és olyankor tudnának segítenk, ha nagyobb lesz a gyerek biztos szívesen vigyáznak is majd rá hosszabb időre is. Én is rengeteget voltam a nagyszüleimnél. Csak itthon egyedül leszek vele 24 órában és itt így egyedül kell megbírkoznóm majd minden akadállyal.

2021. dec. 11. 18:28
 32/203 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítás része hogy van? A kalkulátor miatt kérdem.
2021. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/203 A kérdező kommentje:
#32: nem volt eddig semennyi, nem dolgoztam az egyetem mellett. És ha kiválasztom hogy tanulok akkor kiveszi a pipát az első részből automatikusan, megnéztem.
2021. dec. 11. 18:35
 34/203 anonim ***** válasza:
87%

Hmmm

Az anyagi resze.

Neked

Alapban a doki ingyen van a szules ingyen van a vizsgalat ingyen van. Sztk alapon. Szoval ez a resze nem kerul semmibe.

Akkor lerul koltsegbe ha pl valamit szedned kell pluszba. Es pesze kell par uj ruha is a 3trimeszterre a pocak miatt. Bar ha azt nezem akkor en spec semmit nem vettem mert pici hasam volt es hatul fekudt a gyerek. Es telt is vagyok. 🙂


A gyereknek

2021. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/203 anonim ***** válasza:
26%

Csak apával vagy csak anyával nő föl sok gyerek, ha azon múlna én a helyedben megtartanám

Ha van hol laknotok, van ott gáz, fűtés villany

Hidd el egyedül menni fog, a pelenkázásba belejösz nem egy was ist das, az etetése az elején vagy anyatej ami nem költséges vagy tápszer az se nehéz de költségesebb de egy a funkció az evés ami itt lényeges.

Azt hogy kevesebbet alszol megszokod, csak magatokra takarítasz akkor tudsz úgy vigyázni rá hogy minimális legyen a kosz, az abortusz ráadásul egy életen át tartó kín és lelki fájdalom

2021. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/203 anonim ***** válasza:
78%

diplomás gyed fix összege:


felsőfokú alapképzésben, felsőfokú szakképzésben vagy felsőoktatási szakképzésben, valamint a szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes kötelező legkisebb munkabér (101.500 Ft) 70 százaléka (71.050 Ft);mesterképzésben, egységes, osztatlan képzésben vagy doktori képzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes garantált bérminimum (118.000 Ft) 70 százaléka (82.600 Ft).

2021. dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/203 anonim ***** válasza:
36%

Szoval a gyereknek:

A legtobb dolgot fillereket be lehet szerezni a netrol, bababorzekrol, a ruhakat negyed aron minimum. Alapban nem kell sok egy meretrol mert gyorsan kinovik. Ha mar mos refekszel a temara is adsz idot ra akkor mi deneg fogsz tudni venni idore es megfelelo osszegert.

A gyereknek ami alap kell az a babakocsi kisagyeg valami butor a ruhaknak. Bar en kendoztem. 3db volt 10e. Kisagy is csak felevesen lett mert mellettem aludt. Az ejjeli szoptetes igy kenyelmesebb volt es nyugisabb az ejszaka. Felevesen aludta vegig az ejszakat akkor valt szukseggesse a sajat agy.

Pelenka positorlo. Haaaaat ez kenyes tema. Nekem abszolut bevalt a auchan sajat markas. Es az ilyen 100dbos kiszereleses. De ott a mosipelus az egy nagyobb koltseg az elejen de aztan max parat kell potolni.

Kozmetikai izek.

Gyogyszertari nincs benne semmi plusz ami iritalhat. Sot van "sudokrem" is belole. Meg jo zairos h nem pirosodjon ki a popo. Persze ez is olcsobb mint a jhonson 😁


Most 3 eves a gyerekem. Mindene megvan ami kell es nem kerult 500ebe 😂


Nem a brendonban kell vasarolni hanem mashonan. Hidd el nem az anyagi resz a fontos a dontesedben!


Mi ketten 250e eltunk akkor ugy h ebbol alberletet fizettem. Arra elment 110e. 140e maradt elni. Megoldottam mindent. Oke nem piergardin babakocsink volt 300e ert. Meg nem 100e kisagy.


Amit tanacsolok h ne az anyagi reszen toprengj el. Hanem h lelkileg fogod e birni? Nekem alom babam van/volt. De masnak 3emberes. Ezt birni fogod? Teny vannak praktikak.

Pl ha alszik vele alszol akar nappal akar ejjel. Magadra kotod ha pl hazimunkazol. De hurcizhatod barhol. A testkonteltus mindig jo a babanak.

Es ezer dolog van ami segit es konnyenbe teszi. Vannak segito szervezetek. Pl lehet a bevasarlashoz kerni segitseget ingyen. Van potnagyi kereso.

Nekem van pot magyim 🙂 imadja a gyerek es en is!

2021. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/203 anonim ***** válasza:
79%

34#

Hát azért az anyagi része sem feltétlenül ilyen egyszerű. Nekem pl nagy a hasam, kellett is új ruha bőven de ez a legcsekélyebb kiadás. A babának amit lehetett használtan vettünk, igy is minden összesen kb 300.000 ft körül állt meg ( ebben már tényleg benne van a babakocsitól kezdve a pelenkáig minden ), de nekem pl. a rengeteg magnezium (magnerotot bírom) és a vas ( floradix szirup egyedül amitől nem rossz az emésztésem ) ugye már csak ez a 2 táplálékkiegeszítő havonta 20.000 Ft körüli összeg, és akkor még a váratlan kiadásokat nem is említettem. Én a gyógyszertárban már egy kisebb vagyont ott hagytam. Persze van lehetőség sztk-ban elmenni a kötelező kivizsgálásokra ingyen, amiből lehet kb 4 egész terhesség alatt, de ha szeretnéd hogy folyamatosan kontroll alatt tartsa valaki a terhességedet és havonta 1x rád nézzen, akkor kell a magán orvos mert sok helyen korhazban le se sz*rják az embert. Csak összehasonlitásképp, magánorvosom kb 10 percig ultrahangoz, kórházban az kb másfél perc...biztos nagyon alapos az a vizsgálat. Szóval terhesgondozás mondjuk durván még 200.000 Ft.

Kérdező, hozzátetted zárójelben hogy nem túl jó a kapcsolatod a szüleiddel. Egyelőre támogatnak anyagilag mert egyetemista vagy, de biztos vagy benne hogy szamithatsz rájuk annyira hogy amíg gyerekkel otthon van gyeden/gyesen nem zárják majd el a pénzcsapot? Mert ha egy kis esély is van rá hogy magadra maradsz, akkor nagyon nehéz lesz neked anyagilag egyedül albérletben. Egyetem alatt én se költöttem havi 50.000-nél többet, amint elkezdtem dolgozni és leváltam a szüleimről, jócskán megugrott ez az összeg. Ha kapnál is havi 150.000 forintot, az max annyira lenne elég hogy hónapról hónapra éljetek és ez egy borzasztó stresszes kiszolgáltatott állapot. Hosszú évekig rá lennél még szorulva a szüleid segítségére. Ezt gondold át. Persze te érzed mennyire lehet bízni a szüleidben, de írtad hogy nem jó a kapcsolatotok, így azért jobb óvatosnak lenni. Jó ha van az embernek egy B terve. Én azt gondolom amíg nem álltam olyan helyzetben hogy egyedül, ha semmi segítségem nincs, el tudjam látni azt a gyermeket, nem vállaltam volna.

Valamint kisgyerek mellett azért munkát találni se lesz egyszerű egyedülálló anyaként, kötetlen munkaidőre lesz szükséged hogy tudd hurcolni a gyereket bölcsibe/oviba/orvoshoz vagy bárhová egyedül. Ehhez egy megértő, támogató munkahely kell. Pályakezdőként, nulla munkatapasztalattal, egyedülálló kisgyerekes anyaként nem leszel a legjobb választás egyik munkahelynek sem.

2021. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/203 anonim ***** válasza:
85%

37es. 3 éve még nem annyiba kerültek a tetelek mint most, évről évre rengeteget emelkedik mindennek az ára csak a fizetésünk nem nő. Amit 3 éve kigazdálkodtatok, annak ma már lehet a dupláját is elköltenéd. És egy gyerek vállalása mindig sok bizonytalansággal jár, te tök szerencsés vagy h tudtad szoptatni de nem mindenki tudja, annak bizony kell a tápszer, ami megintcsak pénzbe kerül.

Lehet hogy egy dolgozó felnőtt embernek azt a tanácsot adod hogy a pénz ne legyen szempont ( annak is rossz tanács mert igenis nagyon fontos szempont ) de egy egyetemista lány, albérletben, aki életében még egy percet nem dolgozott tehát állami támogatása sem sok lesz, és ráadásul egyedülálló.... hát szerintem pont hogy a pénz az egyik legfontosabb szempont az ő döntésében sajnos.

2021. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/203 anonim ***** válasza:
28%

Miert gondolod h feltetlen szukseges a folyamatos kontroll a terhesseg alatt?

A legtobb nyugati orszagban a zerhesseg nem betegseg csak mas allapot. Csak itthon alakitottak ki a terheseknek betegseg tudatuk legyen ettol. Es h pint a magas dijjak miatt "kelljen" a magan doki! Ha nincs semmi extra akkor eleg a minimum vizsgalat. Ha kiderul h kell akkor sztk alapon is kap extra orvosi vizsgalatot. Nem kell ehhez magandoki.

3eve sztk alapon voltam tehresgondozason es orvosnal. Az UH 20perc volt mindig kaptak kepet es a doki felidoben videot is lementett nekem pendrivre - ingyen!

Szoval ez doki fuggo nem hely fuggo!

Megnerol helyett van jobb es fele ennyi keszitmeny is. Mindig rakerdek h van e olcsodd es ugyan olyan hatoanyagu. Mindig minden gyogyszernek leszitmenynek van olcsobb valtozata. De ha a magneziumot pl feliratja akkor durban 200.- a 10db... Az 600.- egy honapra.


Ha most 6 hetes akkor van 7 honapja h beszerezze a szukseges dolgokat.


Fel eve vettek fel a mostani helyemre. Szoval munka van ha akarsz dolgozni. Az interjun mindig elmondtam h egyedul nevelem a 3evesem. Ezt vegyek figyelembe. 4honap alatt talaltam melot. Fix munkaido. Hati 2nap HO a pandemia alatt

meg. De ugye nekem van potnagyim. 🙂 Aki elhozza ovibol. A Gabi neninek orom h vele lehet es a gyerek is szereti. Amugy ovodapedagogus volt. Es sajnos meddo. Nem lehetett gyereke. Az idosek klubjaban irtam ki h keresek potnagyit. Ot valasztotta a gyerek🙂.

Szoval ilyen lehetosege van masnak is.

Oke nekem mazlim volt sok mindenben ezt alairom! De a mazli csak akkor jo van teszel erte. Ha nem teszem ki h potnagyit keresek akkor most nem lenne egy Gabi nenink!

2021. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!