Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha barátnőtök...

Ti mit tennétek ha barátnőtök abortuszra menne?

Figyelt kérdés

Barátnőm megölte tegnap a gyerekem.. Nem szólt róla hogy elmegy.. és engem híbáztat én mindent megtettem..

Nagyon rosszúl érzem magam. Szédülök kiver a víz.. rosszúl vagyok..

ti mit tennétek?



2016. ápr. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
82%
Ez a kapcsolat màr eleve problémás volt a terhességtől függetlenül.
2016. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:
61%

Mint kiderült akkor már a terhesség előtt is volt probléma a kapcsolatban, ez csak tetőzte a dolgokat.

Döntsd el te, hogy mit akarsz tenni, ezt rajtad kívül más nem tudhatja és nem is mondhatja meg.

Azzal egyetértek, hogy nem titokban kellett volna, de gondolom kivágtad volna a hisztit, neki meg nyilván ez hiányzott az életéből. Plusz így is, úgy is megcsináltatta volna, ez elég egyértelmű, szóval akkor sem lett volna sokkal jobb a helyzet.

Az pedig, hogy megölte a gyerekedet.. Erős túlzás. Túlságosan is. Azért ne vicceljünk már, az abortusz soha nem volt gyilkosság. Annyira korai, fejletlen az az embrió, hogy mindennek lehet mondani, csak egy normális, kifejlett embernek nem. Ha akkor, annyi hetesen, ahány hetesen abortuszra mész, megszülnéd, fel sem lehetne ismerni, hogy mi is akar lenni. Szóval ne beszéljünk itt olyan bullshitekről, hogy gyilkosság.

2016. ápr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 anonim ***** válasza:
26%
"Ti mit tennétek ha barátnőtök abortuszra menne?" - ha tehetem, elkísérném, érte mennék, ilyesmit... Miért, mit kellene szerinted?
2016. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
25%
Az abortusz gyilkosság, ez nem kérdés. Jelenleg ugyan legális gyilkosság, de nem helyes az apa nélkül dönteni róla.
2016. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 anonim ***** válasza:
62%

Nincs olyan, hogy legális gyilkosság! A gyilkosság az egy nagyon súlyos és büntetendő tett. Na már az abortuszért legjobb tudomásom szerint sem jár börtön büntetés, révén hogy nem gyilkosság. Soha nem is volt az. Nem véletlen van megszabva, hogy eddig és eddig lehet elvetetni. Ha megszülnéd annyi hetesen az embriót, amikor az abortuszt csinálják, akkor egyáltalán nem egy kifejlett, érzelmekkel, tudattal és hasonló alapvető emberi tulajdonságokkal rendelkező gyereket szülnél. Nem egy kifejlett emberről van szó. +Kívülállóként nem tudhatjuk, hogy mi oka volt a nőnek az abortuszra, állhatnak mögötte komoly dolgok is, szóval nem kell rögtön ítélkezni.

Az pedig, hogy helyes-e vagy sem apa nélkül dönteni róla.. Nyilván nem a háta mögött kell megcsináltatni, de az apának ebben nincs döntési joga, bármennyire is szépítjük a dolgot. Egy nő teste felett nem rendelkezhet és nem kényszerítheti szülésre. Próbálhatják megbeszélni és közösen dönteni róla, de úgy sem fog menni, mert ha a nő azt mondja nem, akkor az nem.

2016. ápr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 anonim ***** válasza:
34%
igen, de akkor a nő ne csodálkozzon, ha a férfi lelép.
2016. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 anonim ***** válasza:
52%

Nyilván neki is joga van úgy dönteni, h nem akarja folytatni, ennyi, ezzel nincs baj.

Én nem lepődnék meg, ha elhagyott emiatt, akkor azzal nekem is csak jót tett, megadva az esélyt, hogy olyannal legyek, aki valóban mellettem van.

2016. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 anonim ***** válasza:
41%
Igen, és a férfi is megkapja az esélyt hogy olyannal legyen, aki nem dobálózik ilyen könnyen a saját gyereke életével.
2016. ápr. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
59%

Már megint az ítélkezés. Honnan veszed, hogy neki olyan könnyű volt? Honnan tudod mi az oka az abortusznak?! Honnan tudod, hogy nem csak véletlen becsúszott és nem volt rá felkészülve? Mi lenne, ha egyszer az életben nem ítélkeznétek?

Különben is, mindenki azt kezd a saját testével, amit akar, senkinek nincs hozzá semmi köze!

2016. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 anonim ***** válasza:
22%
25-ös! Nem csak társadalmi törvények léteznek, hanem erkölcsiek is. Azok azért talán kicsit magasabb rendűek.Nem gondolod? Az erkölcsi törvények pedig azt mondják: ne ölj! Egy biológiailag, genetikailag és minden más tekintetben teljes mértékben emberi lénynek nevezhető embrió, magzat életének elvétele pedig gyilkosság. A társadalom nem mindenhol bünteti ezt, de attól még az marad.
2016. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!