Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha barátnőtök...

Ti mit tennétek ha barátnőtök abortuszra menne?

Figyelt kérdés

Barátnőm megölte tegnap a gyerekem.. Nem szólt róla hogy elmegy.. és engem híbáztat én mindent megtettem..

Nagyon rosszúl érzem magam. Szédülök kiver a víz.. rosszúl vagyok..

ti mit tennétek?



2016. ápr. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:
49%
Igen, senkinek semmi köze mit csinál a testével. De akkor neki sincs köze hozzá, hogy a gyerek apja mit csinál a saját testével, adott esetben hova költözteti. Meg ne a pasi legyen a szemét amiért elhagyta szegényt a nehéz órákban, mert senki nem kényszerítette a nőt.
2016. ápr. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 anonim ***** válasza:
61%

Nem, nem gondolom! Ezt nézhetjük bármilyen oldalról, bármilyen szemszögből, ez nem gyilkosság! De látom ezen a téren annyira korlátolt vagy, hogy kár bármit is mondani, azt hiszel, amit akarsz, ettől még nekem nem lesz sem jobb, sem rosszabb.

Koránt sem beszélhetünk egy kifejlett emberről! Ember lehetne belőle, na igen, akkor most az is gyilkosság, ha valaki kiveri a farkát, mert hát azokból a spermiumokból gyerek is születhetett volna?

És ha komoly rendellenesség, komplikáció merül fel? A gyerek betegen, fogyatékosan születne? Akkor sem megoldás az abortusz, ugye? Inkább szüljön egy beteg gyereket és kínlódjon élete végéig? Vagy, ha védekezés mellett csúszott be, de az adott nő a háta közepére nem kívánja a gyereket? Tartsa meg, csak mert ez az elvárás és erkölcsileg elítélendő elvetetni? Inkább nevelje fel úgy azt a gyereket, hogy nem szereti, nem akarta és ezt éreztesse vele is? Gondolkozzunk már mielőtt ostobaságokat beszélünk és ne ítélkezzünk, mielőtt tudnánk bármi konkrétat is.

2016. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:
30%
megfelelő védekezés mellett minimális a terhesség valószínűsége, aki ezzel takarózik, az nem megfelelően védekezett... erről felesleges vitázni 71%-os, a te lelkiismeretedre ráfér sz abortusz, hát csináld, de sz enyémre, és még sok más emberére nem. De itt nem is az volt a kérdés, hanem hogy mi mit tennénk. Én messziről elkerülném az ilyen nőt, de szerencsére a férfinak is megvan az a joga hogy otthagyhatja.
2016. ápr. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:
59%

#31: Nem érted, hogy pont ezt mondom: igen, neki is joga van ahhoz, hogy szakítson. Ha menni akar, hát hadd menjen.

És lépjünk már túl ezen a hatalmas drámán, senki nem kényszerítette blabla. Tudod az okát? Hogy miért vetette el? Lehet nem tervezett volt, becsúszott, nem volt rá egyáltalán felkészülve, lehet se érzelmileg, se testileg, sem anyagilag! Akkor miért kellett volna megszülnie?! Hogy majd szenvedjen ő is meg a gyerek is? Valóban sokkal jobb lett volna, tényleg..

2016. ápr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
54%

#33: Neked pedig felesleges okoskodni, mert saját tapasztalatból tudom, hogy nem ritka eset, hogy valaki védekezés mellett esik teherbe. Több ilyen eset is van a baráti körben, nem mellesleg az én kishúgom így született. Fog.gátló mellett. Igen. Volt, akik gumival védekeztek, de nem vették észre hogy lett rajta egy pici lyuk és már is megvolt a baj.

Ezt a témát meg nem értem minek kell jobban felfújni, a nő eldönteni majd saját maga mit tesz a testével, a pasi meg otthagyja, ha azt akarja, ennyi, nincs ezzel gond.

2016. ápr. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:
34%
a hangsúly a HELYES fogamzásgátláson van. Nem megfelelő használat mellett persze hogy gyakori a terhesség, de szakszerű használattal minimális. Ebből írtam a szakdolgozatom, úgyhogy elolvastam rengeteg külföldi kutatást a témában. De sokak szerint már az is megfelelő védekezés ha beveszi a tablettát, nem figyel hogy mindig közel azonos időben vegye be, nem használ kiegészítést hányás, hasmenés, antibiotikum kezelés után, nem ellenőrzi kiszakadt-e a gumi...
2016. ápr. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
25%
igen, te magad is elismerted, volt luk a gumin, nem ellenőrizték, tehát nem védekeztek megfelelően... erről ennyit.
2016. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
59%

Ezen a gyilkosság - nem gyilkosság dolgon hiába vitatkozunk. Én értem, hogy szerintetek nem, de szerintem igen, én láttam letört kis kart abortumban, a meghúzott időhatár meg virtuális, kb akkorra tippelik a fájdalomérzés kialakulását. Nincs semmilyen éles határ a 12 hét előtt és után egy nappal. De mindegy.


A fiúval meg kellett volna beszélni, mert bármi is az a szegény ott a nő mèhében, a kettőjük sejtjéből, egy közös döntés nem várt következménye lett.


A nőt nem lehet a terhesség kihordasára kényszetíteni (bár vélhetően tudta hogy a szexnek ilyen következmènye is lehet), de azt joggal várhatja bármelyik férfi, hogy egy ilyen döntést közöljenek vele előre.


Amúgy ha ő ezt a gyermeke megölésének tartja, màrpedig ezek szerint annak, akkor ennek a kapcsolatnak vége úgy is.

2016. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
36%

Édesanyám egy felelősségteljes nő, rendesen szedte a fog.gátlót, mégis teherbe esett. Ne akard ezt is kimagyarázni, nem mondom, hogy ez mindennapos, de igen is előfordul. És akkor mit csinál az ember lánya, ha egyszer nem akar gyereket?!

Igen, az egyik ismerős nem vette észre, hogy volt rajta egy pici lyuk, na most akkor kövezzük meg. Tévedni és hibázni emberi dolog, az vesse az első követ a másikra, aki még soha nem hibázott. Nem mellesleg nem az őskorban élünk, és romák sem vagyunk, hogyha a nő teherbe esik, akkor bizony meg kell szülni, ha törik, ha szakad. Hálaistennek azok az idők elmúltak, ma már van szabad döntése és akarata a saját teste és élete felett.

Az ember igyekszik odafigyelni, hogy az ilyet elkerülje, de bárkinél beüthet a krach és egy aprónak vélt figyelmetlenségből megtörtént a baj. Nem kell emiatt rögtön elítélni. Nem azokról beszélek, akik az abortuszt használják fogamzásgátlásnak, jelzem.


Arra meg még mindig nincs válasz, hogy akkor mi van, ha a gyerekről kiderül, hogy betegen születne? Súlyos fogyatékossággal?

Csak az emberekről hiányzik az alapvető empátia, itt is volt egy kérdés, ahol a hölgy megkérdezte, hogy vihet-e be tabletet meg olvasnivalót magával, mert abortusza és pont te voltál az kedves rendkívül empatikus 58%-os, aki kb a sárga földig lehordtad, holott HALOTT VOLT A GYEREKE. De nyilván ész nélkül neki kell rontani a másiknak, ismeretlenül, mindenféle információ nélkül.

Ha te ennyire abortuszellenes vagy, hát legyél, te bajod, minden bizonnyal te súlyos fogyatékossággal is megszülnéd a gyereket és szenvednél egy életen át, de nincs jogod ilyen gusztustalanul ítélkezni azok fölött, akiknek nem elfogadhatatlanul, rettentően megbocsájthatatlan dolog az abortusz!

2016. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 anonim ***** válasza:
44%
HA LEÍRJA MÁR AZ ELEJÉN, ÉS JÓ KATEGÓRIÁBA RAKJA akkor senki nem esik neki. És mivel láttam jópár abortuszt, és abortuszost is, megvan a véleményem róluk, undorító ahogy viselkedni tudnak. Egyébként meg, ha nekik joguk van abortáltatni, akkor nekem is jogom van kifejezni a véleményem. Én legyek empatikus? Ők se empatikusak a SAJÁT GYEREKÜKKEL szemben, mikor az életéről döntenek.
2016. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!