Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha barátnőtök...

Ti mit tennétek ha barátnőtök abortuszra menne?

Figyelt kérdés

Barátnőm megölte tegnap a gyerekem.. Nem szólt róla hogy elmegy.. és engem híbáztat én mindent megtettem..

Nagyon rosszúl érzem magam. Szédülök kiver a víz.. rosszúl vagyok..

ti mit tennétek?



2016. ápr. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
46%

#49 "Milyen ideológia, vagy milyen cél visz arra, hogy a női önrendelkezés és a szabadság mellett álljunk CSAK ki? " - egyfelől ilyen 100/0 arányban NINCS, mindenki egyetért benne, hogy jók lennének pl. egyre megbízhatóbb családtervezési eszközök...

Másfelől meg olyan ideológia, amelyik azt mondja, hogy egy élő ember joga felette áll egy meg nem születettének, és pláne felette áll mindenféle vallási vagy ideológiai elképzelésnek. Egyszerűbben mondva olyan ideológia, ami szerint a legfőbb érték a megszületett ember élete. Ha úgy tetszik, humanista ideológia:)

2016. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
63%

A mostani csaladtervezési módszerek megbízhatóak, a kockázatuk nagyságrendekkel alatta marad az abortuszok arányának. Vagyis ezek a nők nem alkalmazták őket, vagy legalábbis a jelentős többségük nem.


Ezek a nők maguk döntöttek úgy, hogy kellő védekezés nélkül szexelnek olyan férfival és olyan helyzetben, amikor a gyermekvállalást nem tudják megoldani. A helyzetük a viselkedésük következménye. Ha a helyesen alkalmazott óvszer kiszakad, az picit más, de az ritka, másrészt az emberek jelentős része vélhetően tudja, hogy ilyen megtörténhet, ergo számolhat vele, pl naptár módszerrel vagy tabletta hozzáadásával.

A tabletta mellett amúgy kevésbé szólnék, mert egészségre ártalmasnak tartom, de ezt sokan nem így gondolják.


A lényeg, hogy ha valaki mindent betartva, azzal a szándékkal védekezik, hogy ne legyen szükség abortuszra, az sokkal kisebb arányban lesz terhes. Az összes terhesség 25 százaléka nem kívánt. Ezeknek a nagy többsége elégtelen védekezés mellett kellett létrejöjjön.

Vagyis nem a nő élete és a magzat élete közül kellene választani, hanem a felelős védekezés és a magzat élete között. Így is lenne mondjuk évi 100 nem kívánt terhesség. Nem harmincezer.

2016. ápr. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
25%

Amit írsz amúgy, az nem humanista ideológia. Ha ezt humanizmusnak tartod, akkor a definíciókkal van a gond.

Vallást meg nem is említettem, nem is vagyok vallásos.

2016. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
0%
Arról az aprócska szempontról már ne is beszéljünk, hogy az abortusz műtét, műtéti és altatási szövődmények lehetòségével.
2016. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
42%

#54, ez tökéletesen igaz. Csak azt felejted el, hogy terhesség esetén a másik alternatíva a kihordás és szülés... sokkal több egészségügyi kockázattal.

(végső esetben: a 12. héten belüli abortusz halálozása 1:60 ezer, a terhesség és szülés halálozása meg 1:10 ezer körül van, az összes ennél enyhébb szövődményt is ehhez arányíthatod)

Tehát sajnos megint kénytelen vagyok arra jutni, hogy újabb demagóg érvet találtál - bocs.

2016. ápr. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
20%
Ja, Kérdező, akkor a kérdésre is: mivel nekem a párom az első, és tőle is ugyanezt várom el, az általad kérdezett helyzetet simán meg tudnám bocsájtani. A fordítottját - az akaratom ellenére kihordott terhességet és megszült gyereket viszont soha, mert az ugye azt jelentené, hogy számára a benne lévő embrió fontosabb nálam...
2016. ápr. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
30%

55. A demagógiának is olvasd utána kérlek, akkor amikor a humanizmusnak.

Az alternstíva a felelős szexuális élet és helyes védekezés, nem a ráerőszakolt kihordás, de erről egy egész kommentet írtam már kettővel fejjebb.

2016. ápr. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
53%

#57, a kérdés így szól: "

Ti mit tennétek ha barátnőtök abortuszra menne?" - na, ugye ez az állapot feltételez egy terhességet. Terhesség esetén meg lehet a védekezésről blablálni - a GYK-n sajnos szoktak is, szerintem maguk se tudják, hogy miért - a két szóba jövő akaratlagos lehetőség viszont az abortusz, illetve a terhesség kihordása és a szülés. Ugye?

Tehát ilyen helyzetben a védekezésről elmélkedni bizony demagógia, bűntudat-keltési kísérlet a terhes nőben, hogy a definiciót idézzem: "a retorika azon fajtája, amely az érzelmekre és az előítéletekre próbál hatni." - ennyi.

A másik felvetésedre:

"A világ humanista egyesületei szorgalmazzák az abortusz szabadon választhatóságát,..."

[link]

Szóval mit is szerettél volna mondani?

2016. ápr. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:

A poszthoz hozzászólásomnak két része van. Ha visszaolvasod a korábbi kommentjeimet (bár elismerem, ezen az oldalon ez nehéz), leírtam, hogy 1. helytelennek tartom, hogy nem tájékoztatta a nő a férfit, és pontosan értem, hogy ez mért okoz egy párkapcsolatban gondot. 2. mivel a vélemények azzal kezdődtek, hogy a fiút kioktatták, hogy csupán a nő testéről van szó, ezért azt csinál amit akar, neki nincsen joga neheztelni; innentől az abortusz lényege közvetlenül része a válaszadásnak, olyan értelemben, hogy a két ember egy-egy sejtjéből kialakult élet elpusztításáról van szó.

Ha megnézed, semmilyen módon nem minősítettem az ismeretlen lányt, sem az abortuszt végzők személyét.

2016. ápr. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
77%

Még az utolsó vagyok:

nem is akartam ehhez az egészhez hozzászólni, de rendkívül zavart, hogy valakik azt írták, hogy a fiúnak/férfinak jóformán haragudni vagy szakítani sincs joga, egyáltalán a felvetése is hülyeség.

Azt gondolom, hogy ha ő úgy érzi, megölték a gyermekét, akkor ezzel nehéz vitatkozni, legfeljebb annyiban lehet pontosítani, hogy megölték az "ő spermájából is fejlődött magzatot", csakhogy ha ő ezt a magzatot a saját gyermekének fogadná el, akár a konkrét esetben, akár mert azt tanulta, hogy akit nemz a férfi, az az ő gyermeke (ami egyébként egy tisztességes hozzáállás), akkor az ő valósága az, hogy megölték a gyermekét, és ez fáj neki.

Erre a legkevésbé segítség közölni vele, hogy nem a gyereked, mert nem gyerek, és nem ölték meg, mert ez nem ölés, és különben is, mi közöd hozzá.

2016. ápr. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!