Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha barátnőtök...

Ti mit tennétek ha barátnőtök abortuszra menne?

Figyelt kérdés

Barátnőm megölte tegnap a gyerekem.. Nem szólt róla hogy elmegy.. és engem híbáztat én mindent megtettem..

Nagyon rosszúl érzem magam. Szédülök kiver a víz.. rosszúl vagyok..

ti mit tennétek?



2016. ápr. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
69%

Igen, tévedett, mert másik kategóriába rakta a kérdést, és akkor ez máris feljogosít arra, hogy támadjuk és fikázzuk a másikat? Logikus.

Pont úgy csinálsz, mintha te soha nem tévedtél/hibáztál volna még az életedben.

Sok olyan nő esik teherbe, aki tisztában van vele, hogy nem szeretne gyereket, nem szereti őket, nem tudná szeretetben felnevelni, csak nyűg lenne a nyakán. Az ilyen elveteti és sokkal jobban teszi, hogy elveteti, nem pedig megszüli a nyomorba és egy olyan környezetben neveli fel, ahol állandóan éreztetve van a gyerekkel, hogy csak púp az anyja nyakán és nem szeretik őt. Mert sajnos, de van ilyen barátnőm. Véletlen terhességből született és meg is érzi a mai napig. Senkinek nem kívánom! Úgyhogy az ilyen nők nagyon is tudatosan és felelősen döntenek az abortusz mellett, mert tisztában vannak azzal, hogy nem valók anyának.

Igen jogod lehet a véleménynyilvánításra, de ha nem tévedek ők nem nyilvánítanak rólad undorító, paraszt stílusban véleményt, mint ahogy te róluk. Ők az abortusz mellett döntenek, te pedig el kezded ócsárolni. Mert, mire fel? Ő ártott neked bármit is? Nem. Alpári stílusban beszélt rólad? Nem. Akkor miért nem lehet felnőtt (!) ember módjára, normális hangnemben beszélni?

2016. ápr. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
57%

Azt írjátok, ne ítélkezzünk. Szerintem itt van egy kis félreértés. Én nem ítélkeztem, akkor sem, amikor azt írom, hogy az abortusz gyilkosság.

Egyáltalán, kérdés mit tartunk gyilkosságnak. Mondjuk előre megfontolt szándékkal elkövetett emberölés.

De ezek szerint, ha a magzatot embernek tartom, akkor ebből egy az egyben követjezik, hogy a darabokra vágása, ami azt eredményezi, hogy a szíve megszűnik dobogni, hogy nem nő és fejlődik, hanem darabokban kerül egy vesetálba, az gyilkosság, nem? Előremegfontolt is, ember is, ölés is... ettől még nem ítélkeztem, azt írtam, legális gyilkosság, ergo jogilag nem ítéltem el, erkölcsi véleményt nem alkottam. Az egyetlen dolog, ami következik a gyilkosság szóból, hogy a magzatot embernek tartom (bár egy kutya agyonverése is érzésem szetint gyilkosság).

Ezzel meg az a baj, hogy már azelőtt embernek tartottam, hogy hallottam volna abortuszról. Gyermekkorunkban vsz mind embernek tartjuk az anyukák pocakjában lévő magzatot. És a felnőttek tudománya sem tudott a terhesség során egyetlen olyan pontot sem találni, ami előtt nem ember utána igen - egyedül a fogantatást, amikor a két sejtből kialakult az, ami már őrzi az új ember teljes, egyedi génkészletét. Még gondolkozhatunk a beágyazódasban is, de onnantól, hogy a méh falában osztódik, odáig, hogy megszületik és sír, nincsen emberré válási határvonal.

Számomra inkább az tűnik utólagos, az ember lelkiismeretfurdalását mentő érvelésnek, hogy úgyis csak egy amorf izé - ez a gondolat egyébként a teljes kultúránkkal, ösztöneinkkel és a józan ésszel sem illik össze.

2016. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
43%
védd a felelőtlenül szexelőket,akik a saját gyerekük élete árán könnyítenek az életükön. Nem írom le mi a véleményem az ilyen nőkről inkább. Gondolom azért vagy ennyire abortuszpárti, mert neked is volt minimum egy. Az meg nekem a legalja, aki felelősen védekezni se képes, és mikor a saját hülyesége miatt teherbe esik, a gyerekét bünteti. De hagyjuk ezt, szét offoltuk már így is a kérdést, te nem fogsz meggyőzni engem, én pedig téged.
2016. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
50%

#42: Én már leírtam mi erről a véleményem, számomra nem gyilkosság, soha nem is volt és nem is lesz, de Te legalább normálisan is tudsz kommunikálni, nem rögtön támadsz, és tudsz kulturált hangnemben beszélni.


58%-os: Senki nem védi a felelőtlenül szexelőket, de ne legyél már ennyire iszonyat korlátolt és fogd fel, hogy nem mindenki olyan precíz, tökéletes és felelősségteljes ember, mint te, és megtörténik, aminek nem kéne, teherbe esik. Akkor ebből egyenesen következik, hogy történjen bármi, meg kell szülje? Kész, nincs beleszólása a saját életébe, a saját testébe, ez van, fogadja el és szülje meg, még akkor is ha a háta közepére sem kívánja és jó eséllyel az általad annyira pátyolgatott és védett gyerek is egész életében csak szenvedne, lelki sérült lenn?

Igen persze, ebből van az a sok eset, amiről hallani, hogy megszülte a gyereket, majd megfojtotta, WC-be dobta, kirakta az utcára a hidegbe, agyonütötte stb. Ez valóban sokkal jobb opció.. Gondolkozz már.


És nem képzeld, nem volt soha abortuszom, de ha lett volna sem lenne hozzá semmi közöd. Nem védem azt, aki abortuszra megy, csupán tudok gondolkodni és mérlegelni, nem vagyok megrögzött és hajtogatom, hogy bármi áron, ha törik-ha szakad, meg kell szülni azt a gyereket! Mondtam már, az az idő elmúlt. Nem azon kell kattogni, hogy hogyan és kinek a hibájából vagy felelőtlenségéből lett terhes az ember lánya, azon már változtatni nem lehet! De ha szerinted az a normális, hogy ész nélkül szülni kell bele a világba, még akkor is, ha nem akarják, ha nincs megfelelő anyagi háttér vagy nagyon fiatal 14-15 éves lányról van szó, akkor hajrá, te tedd ezt és hagyd békén azokat, akik nem így vélekednek. Szerinted az a normális, hogy ha valaki teherbe esett, mert nem megfelelően védekezett, akkor az a büntetése, hogy szülnie kell, ha akar, ha nem? Ha ennyire fontos számodra egy ki nem fejlett embrió, akkor miért nem gondolsz bele abba, hogy egy ilyen nem kívánatos terhességből milyen nyomorúságos élete lehet majd, miután megszületett?!

2016. ápr. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
45%

44-nek 42:

Tudod szerintem különböző dolog az abortuszra menők illetve a jelenség (korszellem) megítélése.

Anélkül hogy az egyént megköveznék, lehetne arra törekedni, hogy az emberek mindent megtegyenek, hogy ne forduljon elő. Mert gyilkosság, még ha legális is.

Nem hiszem, hogy ha megállnál egy hatalmas nyers húscafat domb mellett, amire azt mondanám, hogy nézd, ők az idén M.o. elabortált magzatok, több, mint ahány gyerek született, akkor az tetszene.

Nem lehet a magzat emberi mivoltát megkérdőjelezni, én láttam abortuszt, láttam DoWn-kóros, késői abortumot, épp csak kicsit volt kisebb és pobt ugyanolyan formájú, mint a 24 hetes koraszülött a lélegeztetőgépen. Mindkettő kétséget kizáróan emberi.

Szerintem az a baj, hogy kikötünk a feminista-vallási filozófiák szélsőséges szembenállásánál, pedig tenni kellene azért, hogy a lehető legkevesebb ilyen történjen.

Kinek hite-elkötelezettsége szerint, ha én leszek terhes, megtartom, ha s karrierembe kerül is, ha Down-os is, de elvetetem ha életképtelen pl agy nélküli (anencephal). Nem kövezek meg egyetlen abortuszt végeztetőt sem, bár biztos lenne köztük pár akivel a személyes történetük megismerése után sem tudnék rokonszenvezni.

De azt elvarnám vagy szeretném a másik oldaltól, hogy ne beszéljen ilyen könnyeden erről, ne legyen olyan biztos benne, hogy nem ember, ne mondja ennyire könnyen, hogy a nőnek joga van a testéhez. Persze joga van, de mindent meg kell tenni azért, hogy ne kerülj olxan helyzetbe hogy a saját testedhez való jog gyakorlásához egy életet kelljen megszakítani. És legyen bármi is most az a magzat, ember vagy nem, de van neki egy programja és minden szervkezdeménye ahhoz hogy pár hónap múlva kisbabaként megszülessen.

A csecsemő emberi voltáról azért remélem, nem kell vitatkozni.

2016. ápr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
37%
"m, hogy nézd, ők az idén M.o. elabortált magzatok, több, mint ahány gyerek született, akkor az tetszene." - akkor komolyan aggódni kezdenék érted... olyan utoljára az 1970-es évek elején volt... mielőtt elterjedt a fogamzásgátló használata Magyarországon. Tavaly konkrétan 91 ezer éve születésre esett 31 ezer abortusz... ami a harmada. (34%)
2016. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
53%
Oks. Akkor csak harmincezer halott magzat. Így már más.
2016. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
29%
#47, igen, így mentes a hazug demagógiától.
2016. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
56%

48. hazug demagógia? Részemről legfeljebb tévedés.

De ha 120.000 terhességből 30.000 megszakítással végződik, akkor nem kellene mindenkinek egyetértenie abban, hogy tenni kell azért, felszólalni azért, hogy mindenki biztosan védekezzen (akkor is lenne, mondjuk 120.000-ből 12 vagy 102 akaratlan terhesség de nem 30000). Milyen ideológia, vagy milyen cél visz arra, hogy a női önrendelkezés és a szabadság mellett álljunk CSAK ki?


Persze, hogy a nő rendelkezhessen a testével. De jelenleg rendelkezhet. Viszont éljen felelősséggel, hogy ne kelljen minden 4. magzatot megölni (ja bocs, csak szétvágni, feldarabolni, kiszívni). Ez viszont nem történik így, legalábbis minden 4. esetben.

2016. ápr. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:

Mármint a hosszú mondatom kérdés.

Nem kellene mindenkinek kiállnia... ??

2016. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!