Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti mit tennétek ha barátnőtök...

Ti mit tennétek ha barátnőtök abortuszra menne?

Figyelt kérdés

Barátnőm megölte tegnap a gyerekem.. Nem szólt róla hogy elmegy.. és engem híbáztat én mindent megtettem..

Nagyon rosszúl érzem magam. Szédülök kiver a víz.. rosszúl vagyok..

ti mit tennétek?



2016. ápr. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
27%

Az 1-el természetesen egyetértek, nyilván illik a kérdést megbeszélni. Azt meg ugye mindenki tudja, aki szexuális életet él, hogy ma Magyarországon csak a nőnek van döntési lehetősége... innentől meg mindegy, hogy mindkét fél egy-egy sejttel járult hozzá a dologhoz.

Amivel súlyos bajaim vannak, az a felelősség-gumicsont... a valójában teljesen meggondolatlan dobálózás a számokkal. Pedig csak meg kéne saccolni a népességi adatokból, hogy ma Magyarországon hány szexuális életet élő nő lehet, meg kell nézni egy Pearl-indexet, és összeszorozni... mondjuk:

[link]


egyébként meg:

[link]

2016. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
20%
#60, nézd, a "nincs joga szakítani se" az megint csak egy demagóg hozzáállás az ezt írók részéről, mert ugye egy párkapcsolatban az szakít, aki akar - akár még indoklás nélkül is...
2016. ápr. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
52%

Hagyjuk már a demagógia szót. Nyilván egyikünk sem gondolja, hogy a szakítás a szó eredeti értelmében vett jogi kérdés, hanem arról van szó, hogy empatizálsz-e a másikkal, megérted-e, mi és mért fáj neki.


Pearl index és pontosítás részben jogos, de ha a terhességek 25 százaléka véletlen, akkor nem valószínű, hogy mindenki helyesen védekezne.


Azt nem értem, mért a nő döntése a védekezés, pedig élek szexuális életet. Pontosítanád, mire gondolsz?

2016. ápr. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
45%

A demagógia szavaddal meg több bajon van. Már rögtön a hatni próbálás. Pl az, hogy leírom, mit gondolok, az nem hatni próbálás. Ez egy beszélgetés, nem?

Az, hogy egy érvelésben érzelmi és vagy erkölcsi szempontok is megjelennek, még nem demagógia.

Az előítélet megint nehéz kérdés, mert sem a tapasztalat, sem a tények nem előítéletek. Az, hogy a magzat él, az például nem előítélet, hanem tény.

Nyilván nehéz kérdés, mint minden, amikor a tudományos-szakmai kérdéseket nem lehet a kultúra és a szociális környezet figyelembe vétele nélkül megoldani. Az Orvosi etika c.tankönyvben többek között ezt a témát is részletesen tárgyalják, a szervtranszplantáció, állatkísérletek és hasonló témák mellett, azok, akiknek ez a foglalkozásuk. Nagyon érdekes amúgy.

2016. máj. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
22%

"Azt nem értem, mért a nő döntése a védekezés, pedig élek szexuális életet. Pontosítanád, mire gondolsz?" - nem a védekezés a nő döntése, hanem a terhesség kihordása/megszakíttatása.


A teherbe esés hibaszázalékát meg tényleg nem a kihordott terhességekhez kellene hasonlítani, hanem a nemi életet élő nők számához. Akkor meg azt látod, hogy ha mondjuk azt feltételezed, hogy az 5 millió magyar nőből mondjuk 1,1 millió él valamennyire rendszeres nemi életet (gondolom ez egy elfogadható szám, a 100 ezer ebből a kihordott terhesség, tehát akik akartak gyereket) akkor a 34 ezer abortusz az ugye 3,4%-os teherbe esési valószínűséget jelent. Ez azért messze nem egy brutál szám, átlag nemi életet élő nőre vetítve 30 évente 1 terhesség...

2016. máj. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
22%
A "hatni próbálás"-t meg a felelősség utólagos felvetésére értem... onnantól ugye már csak egy pici lépés az "akkor vállald a felelősséget!" gondolat. Tehát azt gondolom, hogy amíg általánosságban lehet és kell beszélni a családtervezéssel kapcsolatos problémákról nyilván - mert az vihet előre - az egyén szintjén csak addig, amíg nem terhes/nem tőle terhes valaki. Ha már bekövetkezett a terhesség, akkor már hatni akarás.
2016. máj. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

De ha már elvetette, akkor nem hatni akarás, főleg, hogy nem is fogja olvasni a lány. Ez egy beszélgetés.

A demagógiában a hatni akarás a hallgatóságra vonatkozik, nem arra, hogy szerettem volna-e ha egy itt jelen nem lévő mar meghozott végleges döntése más lett volna.


Egyébként nem szeretném.


Viszont térjünk vissza a felvazolt helyzetre. A lany azt hitte a fiú megcsalja (ennek a részleteit nem értettem), ezért a lány nem szólt előre, hogy elveteti a magzatukat.

Lehet nem ezért vetette el, sőt az is lehet, hogy nem volt ott semmilyen magzat. Lehet amúgy is utólag szólt volna, de most kvázi a fejéhez vágta a másiknak? Elég undorító egy helyzet. Lehet, a fiú sem ártatlan, de akkor is.


Masik kommentedre: igazad lehet, de lw kell vonni azokat az aktusokat, amíg a gyerekre vagyók próbálkoztak plusz a meddő emberek minden aktusat.

A 3.4 sz. Szetintem alapból elég magas, és ha 30 évente 1, akkor hogy lesz olyan, akinek 3-5 abortusza is van?

Masrészt szerintem nem jó azt az elképzelést terjeszteni, hogy nem is kell annyira védekezni, legfeljebb elveteted. Vagy nem jó olyasmit mondani, amiből ez leszűrhető.


Plusz még annyit, hogy az abortusz melletti és elleni érvelések mindegyike orvosetikai-filozófiai alapú, tehat a liberális nézeteket vallóé is ideológiákra épül. A liberàlis szó a szélsősrges abortuszpartiság terminus technicusa, a többi nézetet konzervatívnak illetve mérsékeltnek nevezik, ezek más ideológiát hangsúlyoznak. A magzat védelme ugyanúgy nem érzelmi alapú érvelés mint a nő önrendelkezési joga.

A legtöbb ember, ahogy a törvény is, mérsékelt állaspontot képvisel.

2016. máj. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim válasza:
27%
Kivágnám a csillóját egy kagylóval,hogy ne tudjon többé intenzív szexuális izgalmat elérni.A gyerek az meg tényleg nem közös döntés hanem férfi döntés!Az abortusz meg gyilkosság,és egy magasabb kultúra elitéli!(ilyen szempontból a cigány is egy magasabb kultúra,mint az európai).Szóval teljesen normális,hogy ilyen helyzetben rosszul vagy,szédülsz,és kiver a víz.Én velem is ez történne,ha egyszerűen megölnék a gyerekemet.
2016. máj. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
54%

menj a francba es hagyd beken a baratnodet, jobbat erdemel nalad.

azt meg jegyezd meg hogy a no testeben van a magzat a te esetedben meg meg csak egy sejtcsomo volt es nem gyerek, hogy MINDIG A NO RENDELKEZIK A TESTEVEL. ahogy dont ugy lesz vagy nem lesz gyerek. majd ha ti hordjatok ki es szulitek meg akkor lehet donteni. addig meg nem. ha a baratnodben felmerult hogy megcsaltad akkor duplan jogos volt az abortusz nem fog egy hutlen ferfinek gyereket vallalni.

2016. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
Igen, csak a nő dönthet, utolsó, csak akkor utána ne hisztizzen amiért a férfi is dönt és lelép mellőle, mert neki nem kell egy ilyen.
2016. júl. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!