Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/130 anonim ***** válasza:
29%
Tudtok*
2017. febr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/130 anonim ***** válasza:
3%
Persze, csak az anyagiakat nézd! Ez a legjobb! A pénz majd segít neked, amikor te kerülsz bajba, mert pénzzel sok mindent meg lehet venni. A törődést, a gondozást pl súlyos pénzekért fizetheted, ahelyett, hogy a családi kapcsolatokat rendeznéd. Senki nem kérte, hogy neveld a húgodat és a gyermekét sem. Magzatvédők? Őket szólod le és őket szorongatnátok meg, mert kiállnak azért, akit ti megvettek és semminek tekinetetek? Még nekem kellene védekeznem azért, mert azt gondolom, hogy az a gyerek nem tehet semmiről? És a húgodnak nem csúszhatott be a terhesség? Ha szexuális életet élnél, tudhatnád, hogy van becsúszás és akkor bár itt sokan a pénzre hivatkozva feszítsd meg-et kiabálnak, nem az ő testükről és gyermekükről van szó! Sem pedig a tiédről! Igen, nem szégyellem, magzatvédő vagyok, a magzat pártján állok a sok pénzvédő ellen, aki azt hiszi, hogy a pénzével helyretehet dolgokat a saját életében. Védd a pénzed és fuss el, nőjj fel és állj a saját lábadra! Vegyél magadnak lakást és költözz el! Ja hogy az még nem megy, mert muszáj együtt élni a családdal, mert így gazdaságosabb? A húgodnak ez nem jár? Nem kell pénzeld, de hagyd meg a saját döntésében. Ha nem akarsz és nem is tudsz neki adni, ne adj! De ne szívd a vérét! Mert az, amire te most kényszeríteni szeretnéd, akármilyen lelki ráhatással, az bizony vérszívás is egyben! Azért, mert "eltartod", nem jelenti azt, hogy dönthetsz helyette! Ne tartsd el, csak annyi pénzt adj az asztalra, ami rádesik, azért mert te előbb kezdtél dolgozni, az nem jelenti azt, hogy felnőttél és nem lettél az édesanyja egyiknek testvérednek sem! Sem a 17 évesnek sem pedig a 8 évesnek! Még azt is elérheted, hogy a húgod elmenekül otthonról, de lehet meghajol a súly alatt, viszont 3 dolgot tuti elvesztesz, amit most nem is gondolsz! A szeretetét, a bizalmát és azt, hogy felnézzen rád!
2017. febr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/130 anonim ***** válasza:
89%
Draga utolso...miert jell igy leoltani a kerdezöt? Haby gyereket tudsz peldakent felhozbi aki eltartja a csaladot ennyi idösen? Mielött irsz legjözelebb gondolkozz!!!!! Te sem vagy különb a 17 eves terhesnel...gratulalok az eszjarasodhoz!!!!!
2017. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/130 A kérdező kommentje:
92. Te nagyon értelmes ember vagy. Képzeld egyedül is megtudnék élni a keresetemből mivel tanultam, küzdöttem míg egy jól kereső munkám nem lett. A nemi életem rendben van, de ha terhes lettem volna elvetettem mert nem tudtam volna miből eltartani. Jó ez a szöveg a pénzről. Te miből élsz? Neked nem kell fizetni a boltban,a gyógyszertárban? Már kamaszként azért dolgoztam nyáron,hogy télre megtudjuk venni a fát. A többi testvérem hálás azért mert pénzt keresek,mert különben pl.nevelőintézetben lennének.Csak ennyit számít a pénz.
2017. febr. 22. 12:16
 95/130 anonim ***** válasza:
93%

"A pénz majd segít neked, amikor te kerülsz bajba, mert pénzzel sok mindent meg lehet venni."


Így van. Szerinted nem? Te miből élsz? Szeretetből?


Én szeretetből nem tudok gázszámlát fizetni. Kaját sem tudok venni. Gyógyszert sem. Új szemüveget sem a kishúgomnak.


" A törődést, a gondozást pl súlyos pénzekért fizetheted, ahelyett, hogy a családi kapcsolatokat rendeznéd."


Ő rendezze? Az egész család az ő jövedelmére alapoz. Mi lenne, ha a hugi rendezné a családi kapcsolatokat, úgy hogy felelősséget vállalna először saját magáért?


"Senki nem kérte, hogy neveld a húgodat és a gyermekét sem."


Ja, ne nevelje, csak tartsa el őket. Így gondolod?

2017. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/130 A kérdező kommentje:
Otthon is mindenkinek ugyanaz a véleménye mint nekem. Ha babázni akar dolgozon,keresse meg a rávalót. Egyesek szerint itt úgyis könnyű munkát találni megláttom milyen sikerrel fog járni. Pár napja mióta nem kap pénzt ő is kezdi megérteni,hogy a semmiből nem lehet megélni.
2017. febr. 22. 18:32
 97/130 Theressita ***** válasza:
7%

Én nem azt mondom, hogy neveld te vagy oldd meg az életét, sem azt, hogy tartsd el, hanem segíts neki, hogy mielőbb önállósuljon. Azt egy szóval sem említettem, hogy pátyolgatni kellene, hanem szigorúan amint lehet, sulit befejezni és mielőbb dolgoznia kell.

Súlyos következménye lehet, ha belezavarjátok abba, hogy elvetesse a gyermekét. És neked sem lesz mindegy... Ha majd neked lesz kisbabád, a húgod nagyon könnyen fog olyan érzéseket táplálni iránta, amit magának sem fog merni bevallani. És nagyon nehéz lesz, ha majd a gyermeked megmutatod a családnak, aki akkor a legnagyobb boldogságod lesz, s akkor a húgod majd szemedbe mondja, hogy az ő kisbabájának életét meg kioltani kényszerítettétek...

Nem a húgod pártját védem, nyilván én is lecseszném, és mint mondom, szigorúan azon lennék, hogy mielőbb önállósuljon. De az a kicsi a szíve alatt nem a húgod, nem őt kell büntetni. A húgodat kell szépen fokozatosan, de a lehető leghamarabb helyre tenni, saját lábára állítani, hogy el tudják magukat tartani...

2017. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/130 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon kivancsi vagyok, mennyire fogja atgondolni a helyzetet ugy, hogy nem kap penzt. Igy legalabb o is latja milyen elet var ra, ha csak arra alapoz, hogy masok eltartjak majd. Most kene befogni vmmilyen munkara is, hogy erezze a sulyat annak, hogy mit is szeretne vallalni. Es meg nincs egy baba, akit el kell latni, fent kell lenni vele ejszaka ha arra van szukseg...

Sajnos ez nem az a szitu ahol a gazdag csalad mar jo dolgaban orul is az unokanak es alarak egy hazat, kocsit az ijfu anyukanak.

2017. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/130 anonim ***** válasza:
4%
Ez a környezet belekényszeríti az abortuszba tipikus esete. Kérdező, életemben nem láttam még ilyen önző és gonosz embert, mint te.
2017. febr. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/130 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam el minden választ, de azért némelyek amit lemuvelnek itt....Hát nem semmi.

Még a kérdezőt hordja le a sok magzatvedo, a kerdezo a gonosz, az önző, a szar alak. Az az ember, aki pénzeli az egesz családot, akinek nem büdös a munka és azon van, hogy el tudja tartani a családját. Na ne vicceljünk már...

Az hogy a húga egy felelőtlen liba, aki most dacból kisbabásat akar játszani, meg külön nevetséges. Mégis mi a francert kéne a kérdezőnek még a húga gyerekét is eltartania??! Igyis van épp elég baja. Ha a drága hugicanak lenne egy csepp kis esze is, akkor nemcsak játszaná a nagylányt, hanem úgy is viselkedne és magátol menne abortuszra! Ugyanis nulla sulival és munka nélkül aztán hatalmas nagy karrier gyereket szülni... Perpill SEMMI nem adott egy plusz gyerekhez. De ti az orrotoknál nem láttok tovább, nektek többet ér egy pár hetes embrió, mint a már megszületett, érzésekkel, tudattal rendelkező emberek, akiknek ráadásul még jobban nehezítené az életét ez a plusz gyerek. Ő rájuk miért nem gondoltok??! Vagy talán az ő életük szart sem ér? Igyis alig jönnek ki a pénzből, amit keres a kérdező, és most még vegyen a nyakába egy újabb tehert, máskülönben ő lesz a gonosz? Ez aztán logika..

Képtelenek vagytok reálisan látni a dolgokat és kicsit megerőltetve magatokat racionálisan gondolkozni. Rossz körülmények között élnek, épphogy kijönnek a pénzből, amit keresnek. Ilyen helyzetbe, ilyen körülmények köze rohadtul nem kell még egy gyereket is szülni. Pláne nem más nyakára! Ha a hugi ennyire gyereket akar, akkor meg nosza, fogja magát és a holmiját és oldja meg az eletet, ahogy akarja. Menjel el dolgozni, keressen pénzt és tartsa el magát is és a babát is.. Az már annyira nem lesz buli, mert elég hamar rá fog jönni, hogy nincs ott a teso, aki pénzeli, egyedül meg annyira mégsem vicces ez a "szüljünk gyereket a semmire" dolog.

A kérdező nagyon is jól és logikusan, reálisan gondolkozik. Egyszerűen semmi nem adott ehhez a gyerekhez, aminek adottnak kéne lennie, a húga se nem dolgozik, így meg a suliból is kiesik, tehát... Nem kell a szentbeszed, hogy a szeretet így-úgy és nem a pénz számít... Ugyanis ez egy hatalmas nagy marhaság!! Szeretheted te azt a gyereket, ha egyszer nincs miből megetesd. Vagy nincs miből pelust, ruhákat, gyógyszert stb venni. Vagy talán ti szeretetből ki tudtátok már fizetni a gázszámlát? Esetleg a kajákat a boltban? Kötve hiszem, úgyhogy ne beszéljetek hülyeséget.

Itt több ember életéről van szó, mindenkire negatív hatással lenne ez a magzat, annyira meg ne legyetek már fanatikusak, h bárki életet és jövőjét bealdoznatok egy felelőtlen kis csitri és a terhessége miatt...

Ha meg ennyire megy a "ő a húgod, szeresd, támogasd" szöveg, akkor meg hajrá, pénzeljétek és támogassátok ti a kiscsajt majd akkor amikor nem lesz mit enni, mert rájön, hogy csupasz seggel nem a legjobb ötlet gyereket vállalni..

2017. febr. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!