Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
 81/130 anonim ***** válasza:
92%

"Legalább már a vér által összekötött kapcsolatoknak a szereteről kellene szólnia. Nem a magamutogatásról, hanem az összetartásról. "


Bizony arról kellene szólnia. És kölcsönösnek is kellene lennie ennek az összetartásnak.


Mert a család mégsem arról szól, hogy az egyetlen családtagról, aki életképes, és normális gondolkodású hét bőrt lehúzunk. És a többiek csak úgy élnek a vakvilágba, kikövetelik az elképzeléseiket, mert van egy, akire rá lehet terhelni mindent.

2017. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/130 anonim ***** válasza:
91%

Uristen, nagy az Isten allatkertje es alacsony a kerites.

A kerdezo huganak ment el az esze, mert akaratos liba , aki felnottet akar jatszani mas penzen, idejen. Nem koteles ot eltartania, kesz pont. Szulje meg dacbol, de a penz maradjon tovabbra is annyi, amennyi es akkor majd sirhat, hogy nincs penz pelusra, ruhara, meg amugy semmire. Vagy tamogassatok ti, ugyan ilyen nagy hevvel. Na mit szoltok?

2017. febr. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/130 anonim ***** válasza:
18%

Nos, kérdező, miért is tartjátok el a részeg apátokat?


NEM a ti dolgotok megoldani a mások életét... szépen összefogtok hárman, elköltöztök, a testvéreiteket viszitek magatokkal.

A szüleitek elcseszték az egészet, de a saját életetekért ti feleltek!

2017. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/130 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok abortuszellenes és ha terhes lettem volna ennyi idősen nem szültem volna. Neki is tudnia kellene,hogy ebben a helyzetben ilyet nem tehet.Persze picsoghatnék is azon amennyi rossz dolgon keresztülmentem az életemben. Amúgy egyikőnk sem támogatja ha szül magára marad,egyedül kell megoldania.
2017. febr. 21. 14:53
 85/130 anonim ***** válasza:
81%

ha ő ilyen önző, akkor tuti, hogy anyáddal+tesókkal költöznék, ő meg marad apátokkal...

ennyi.

ha most megszül, és segítetek neki, akkor életben nem fog dolgozni.

2017. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/130 anonim ***** válasza:
8%
Nyilván a józan ész azt diktálja, hogy ne szülje meg a gyereket. de nem biztos, hogy csak dacból akarja megszülni. a terhesség során nem csak fizikai, hanem lelki folyamatok is lejátszódnak a várandósban. Te, kérdező, még nem voltál terhes, nem tudhatod, mit él át most a húgod. Bárhogy is dönt, mellette kellene állni, nem pedig pálcát törni felette.
2017. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/130 A kérdező kommentje:
Kezdem azt érezni,hogy akik itt fújják ezt a magzatvédő témát életükben nem kellett,hogy a fizetésüket beosszák, vagy eltartják őket. Dehogy az árakkal nem vagytok képben az biztos. Utolsó nem voltam még terhes. De van eszem terhesen is lenne, és ha nem lenne pénzem akkor biztos nem ábrándoznék az embrióról amikor még magamat sem tudom ellátni. Amúgy meg több ember terhét cipelem évek óta, és az élet többöl áll mint egy nem kívánt terhességen való álmélkodás.
2017. febr. 21. 18:49
 88/130 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező ezeknek csak a magzat a fontos. Te vállalj másodállást adott helyzetben a tesód gyerekét is neveld mert ez a dolgod.Úgyis megunja a szülősdit. Vicc az egész. Neked le kellene lépni az élősködő családtól mert ez egy feneketlen kút ami csak nyeli a pénzt.
2017. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/130 anonim ***** válasza:
5%

amit írtam, nem magzatvédőként írtam, hanem mint egy kisbabás abyuka, aki nemrég volt terhes, és még emlékszem minden pillanatára. és most nem is a magzat "érdekei" nevében szóltam, hanem az anya érdekeit képviselve.

És nem mondom, hogy pénzeld a tesódat. Nyilván tartsa el ő a gyereket. én lelki támaszról beszélet. De ti itt csak az anyagiakat veszitek figyelembe.

2017. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/130 anonim ***** válasza:
86%

Mert az anyagiakat kell nezni itt elsosorban! Mivel senki nem akar meg egy plusz fot a nyakaba, mar pedig az lesz, ha nem lepnek. Te mire szulted a babadat? A ket szep szemedre? Nem hiszem! Lelkiekben tamogassa persze,meg adjon neki egy kis vall simit is a kemeny munkajaert. Egy 17 eves kozepiskolas, rossz helyzetu, felelotlen csajrol beszelunk. Epp esszel nehez felfognom, neki ugyan miert kene szulnie.

A tobbi dolgozo testvered mit gondol errol kerdezo? Ele tudnak 3-an allni, ha megtartja a gyereket, ti nem penzelitek tovabb?

2017. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!