Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/130 A kérdező kommentje:
Utolsó ez a baj veletek,hogy nem a reális világban éltek. A gyesből családiból meddig húzná ki plusz a gyerekkel? Valami harmincpárezer talán.Ha nincs teje táppénz kell, kaját is kell venni,ja megha beteg gyógyszer,injekció. Most héten a kishúgom beteg lett 20000 ft lett a gyógyszer, múlt hónapban szemüveg kellett neki az 28000 ft. Ott van még a ház hitele,a rezsi is,anyának a gyógyszerei. A kaja is sok ennyi embernek. Plusz ugye tartalékolni sem árt, múlt hónapban tönkrement a mosógép 50000 ft. Jól mondod joga van szülni és ha meg tud élni a harmincpárezer ft-ból amit kapni fog.
2017. febr. 20. 18:24
 42/130 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek írtam csak közben jött egy válasz.
2017. febr. 20. 18:24
 43/130 anonim ***** válasza:
92%
Aki gyereket akar szülni tartsa is el. Ne más kontójára szülje. Örülhetne hogy eltartjátok őt.
2017. febr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/130 anonim ***** válasza:
8%
De most mit forgassátok ki a szavaimat? Mondtam én egy szóval is, hogy tartsd el? Csak azt mondtam, az a harminegynéhány ezer forint elég a GYEREKRE. Nem a családra, a mosógépre és a lakáshitelre. És képzeld, nem a levegőbe beszélek, nekem is van gyerekem, tudom, mi mennyibe kerül
2017. febr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/130 A kérdező kommentje:
Én meg most mondtam,hogy nem elég rá. Mennyi a pelus,kaja,ruha egy hónapra? Ha esetleg beteg a gyógyszer? Ha nem tud szoptatni tápszer?Én tudom mennyi. Ja és nemcsak a babának a kismamának is kell enni, gyógyszert venni ha beteg.
2017. febr. 20. 18:43
 46/130 anonim ***** válasza:
91%

ja elég a 34 ha tök egészséges a gyerek, tud szopni, van anyának teje, és kap ruhákat, meg midnent.

ha pl tápszeres, akkor szopó

meg ha turis ruhára se futja akkor is

2017. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/130 A kérdező kommentje:
Sehogy sem tudná eltartani. Pontosan tudom mennyibe kerül nevelni egy gyereket mivel a kislány kisiskolás. De sohasem kunyiztunk senkitől semmit. Most már hogy dolgozunk javult az anyagi helyzetünk nem szeretnénk visszaesni a régebbi fázisba. Megis mondjuk neki ha ő úgy érzi, hogy ez lelkiismereti gond az abortusz akkor tartsa el a gyerekét.
2017. febr. 20. 18:51
 48/130 anonim ***** válasza:
8%
Nem tudom milyen betegségbe esett a kishúgod, de az én másfél évesem most volt beteg, antibiotikumot kapott 780ft-ért. A lázcsillapítót sem nyakalják be egy betegség alatt, vagyis a szavatossági idő alatt beadható... Mi került 20000-be? Nagyon dobálóztok itt a 10ezresekkel, pedig valóban kevesebbe kerüla gyermek, mint amit sokan kipöfögtök a világba, 1000ft egy doboz cigi pl. Nem kell eltartanod őket, és 8 általánossal is sokan dolgoznak képzeld el. Ha akar estin is tanulhat majd, de független a gyermektől. Ha valaki akar, tud tanulni gyerek mellett is. Az ő gyermeke és Ő dönti el. Egészen biztosan képes lesz eltartani a gyermekét, ha akarja. Te pedig, ha jószívvel adsz neki, adj, ha nem, akkor ne adj. De ne akard megmondani neki, hogy ő mit tegyen, nem neked kell a summáját vállalnod még akkor sem, ha anyagilag segíted vagy nem. Nem neked kell kihordani, nem neked kell megszülnöd és fenn lenned vele, ellátnod és pelenkáznod. Sok családban vannak együtt a gyerekek még a szülőkkel, mégsem marják egymást. Valószínűleg kialakul majd az ő élete is, lehet összeköltözik a barátjával, de ha te most még nekiesel, biztosan nem fogja neked megköszönni, lehet majd pár év múlva te mész hozzá valamiért segítségre és majd pislogsz, ha elküld a francba... Nem letartani kell, de a veszekedéssel és a cirkusszal biztosan nem segítesz neki. Itt meg sokan csak a pénzt számolgatják, amiből Magyarországon szerintem igen szűk rétegnek van elég, attól még felnőnek a gyermekek szerényebben is, bár ezt sokan nem akarják elismerni. De ha pénzben márjük az életet, akkor még kutyánk sem lehetne. Jaj a kedvencem pedig: Oltások. Ma a magyarországi oltási rendszer Európában is egyedi, vagyis a külön oltásokkal takarózni gyermekvállalásnál, mint költség nevetséges és gusztustalan.
2017. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/130 anonim ***** válasza:
93%
biztos le fog érettségizni a gyerek mellett, meg dolgozni :D nagyon viccesek vagytok. ha értelmes lenne, akkor kotonnal dugna, nem orrbaszájba jóarcú pasikkal
2017. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/130 A kérdező kommentje:
Injekciót kapott ez került annyiba. Tudom én hogy sokan nem gondolnak a spórolásra de azért jó, ha az ember tud venni pl. Tűzifàt vagy bojlert ha elromlik. Igen de ki vigyázz a babára amig ő tanul? A munkanélküli pasi aki minden hétvégén taccsra issza magát a kocsmában? Tudod mit akar a pasi minden discoban fiatal lányokat hülyiteni, nem összeköltözni.
2017. febr. 20. 19:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!