Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/130 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem kérdező te már ígyis sokat tettél a családodért. Nem vagy köteles még egy embert tartani. Amúgy nem sokan csinálnák ezt. Az ide írogató neveld fel a magzatosok sem.
2017. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/130 anonim ***** válasza:
14%

teljesen megértelek, hogy ki vagy akadva a húgodra, és a hátad közepére sem kívánod azt a gyereket. De ez az ő döntése, az ő gyereke, nem kényszerítheted abortuszra.

Itt neked két választásod van. A józan ész azt diktálja, ne támogasd őt pénzzel, ha ilyen felelőtlen, akkor oldja meg egyedül. Vagy a szívedre hallgatsz, és segítesz neki. Mert mindenki hibázik az életben, és ki segítsen, ha nem a család?

Mind a két cselekedet jogos. Én a szívemre hallgatnék inkább, de ez a te életed, nem ismerlek, dönts, ahogy jónak látod.

Viszont a gyerekre tényleg kaptok annyi pénzt, amennyit rá kell költeni. A segély mellé megy még plussz a tartásdíj is. És ha már nagyocska lesz, ovis, akkor a tesód is dolgozni fog, nem neked kell eltartani azt a plussz egy embert 18 éves koráig.

2017. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/130 anonim ***** válasza:
91%

"És ha már nagyocska lesz, ovis, akkor a tesód is dolgozni fog, nem neked kell eltartani azt a plussz egy embert 18 éves koráig."


Utolsó, barátnőm húga eddig hasonló életutat járt be, ő most arra törekszik, hogy meglegyen a kellő számú gyerek a főállású anyasághoz. Szóval én inkább nem áltatnám ilyesmivel a kérdezőt.

2017. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/130 anonim ***** válasza:
88%

A gyerek öröm, bódottág, és gyün utána a segíjke. Most ez komoly????

1. A testvére gyereke. Nem a sajátja. Nem vennék rá mérget, hogy a kérdező kap utána egyetlen fillért is. Amit a húga kap, azt meg majd a húga költi el. Amilyen felelőtlen, arra se veszek mérget, hogy egy csomag pelenkát vesz.

2. A kérdező egy fiatal nő, előtte az élet. Most a legkisebb gyereket is ő neveli, aztán a babát is, plusz eltartja a családot.

EZ élet!? Hol fog találni olyan normális párt, aki ezt tolerálja? Ha igen (és kívánom, hogy így legyen), akkor neki hogy lesz lehetősége gyereket vállalni? Vagy majd ráér akkor, ha a szülők elhaltak, és minden unokaöccsét felnevelte?


Azért megnézném, hogy ezt hányan vállalnák a helyében.


A húgát senki se kényszerítette abortuszra, nyugodtan dönthet úgy, hogy nulla jövedelemmel, egy munkanélküli züllött pasinak beszül egy gyereket a nyomorba, az alkoholista nagypapa és a beteg nagymama nyakára. Tök jó lesz, legalább lesz mit elinnia az öregnek!


De arra meg a kérdezőt nem kényszerítheti senki, hogy felnevelje a testvére gyerekét, mert micsoda dolog, ha nem támogatja... Aztán jön még két-három gyerek, mert arra jár a 10+10 millió CSOK (hát persze...), és három gyerekkel már minden ingyen van. Ha meg mégse, majd valamelyik barom eltartja.


Biztos van olyan, aki 17 évesen szül, aztán mégis sikeres lesz. De a realitás az, hogy az ilyen lányok többsége viszi tovább a családi mintát: sorra potyogtat valami munkanélküli semmirrekellőnek, a nyomorba, és mások jóindulatán meg segélyen élősködik. Aztán 50 évesen arra eszmél, hogy az utcára került, mert egy sátrat nem tudott összekaparni.

2017. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/130 anonim ***** válasza:
89%

Egy valami biztos, ne mutasd meg neki a gyakorit, mert itt még annak is bemagyarázzák, hogy egy gyerek semmibe nem kerül, aki saját maga is éhezik (de a gyerekre biztos lesz pénz...).


Nálunk most öröm és boldogság van, mert kitartó munkával, rengeteg fejlesztés, tornáztatás után elindult a 1,5 éves picink, de pont a minap rendezgettem a papírokat és csak a patikában 980 ezret hagytunk ott miatta ez idő alatt.

2017. febr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/130 A kérdező kommentje:
35. Ezt én is megdöbbenve veszem észre hogy sokak szerint segélyből meg lehet élni. Annak megmutatnám a bevásárlólistát, a felmerülő költségeket a családunkban pl. Szemüveg,meg minden ami szükséges. Meg tartásdíj a munkanélküli pasastól? :-D
2017. febr. 20. 15:29
 37/130 anonim ***** válasza:
92%

"Ha pl. te a húgod helyett papíron elmész gyed extrára"


Ezt hogy gondoltad?

2017. febr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/130 anonim ***** válasza:
89%

Nehogy hallgass itt a sok szemellenzos hulyere, nekik csak az elv szamit, ami a magzat megtartasat illeti de nem ok fognak nyuglodni, hanem ti. A munkadat meg ott ne hagyd, nem is tudom egyesek ezt hogy kepzeltek.

A hugod egy onzo ember, csak magara gondol, lehet igy akarja a pasit megtartani.

Az egyik valaszolo javasolta a koltozest a dolgozo testvereiddel egyutt egy albiba, erdemes lenne megfontolnod. Vagy esetleg kicsit drasztikusabban fellephetek, meg pedig, hogy elzarjatok a penzcsapot, vagyis "leveszitek a kezeteket" a csaladrol, ha megtartja. Akar mar most is kiprobalhatjatok, talan eszhez ter. Csunya dolog, de ha O most ezt komolyan gondolta, akkor vallalja a felelosseget es a kovetkezmenyeket.

2017. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/130 anonim ***** válasza:
13%

Félre értettetek. Nem azt mondom, hogy segélyből meg lehet élni. De amennyi támogatást adnak, az fedezi a gyerek költségeit. Persze, ha beteg, más a helyzet, de alapesetben nem beteg egy gyerek, vagy ezt akár úgy is nézhetjük, hogy bárki bármikor megbetegedhet, ezzel sose tudunk előre számolni.

És én nem azt mondom, hogy ez egy ideális helyzet a gyerekvállalásra. De ha a csaj meg akarja szülni, akkor senkinek nincs joga ráerőltetni az abortuszt. Az ő teste, nem? Mindig ezzel jöttök, egészen addig, amig valaki nem akarja megtartani...

2017. febr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/130 anonim ***** válasza:
93%

39: ő teste

ő gyereke

akkor tartsa is el, nem?

gyereket szülni nagylány, dolgozni nem?

akkor ő dolga ez az egész.

lehet kuncsorogni majd babaholmikért,meg ugye magándoki se kell, meg semmi se kell, aztán majd vmely tv-be lehet menni sírni, hogy a rendszer milyen!!!!

ilyen embereknek 0 forintot adnék, mert nem érdemel 1 forintot se! nem tanult, nincs végzettsége, nincs munkája, nincs társa, csak ő most kitalálta, hogy akkor szül, akkor hajrá.ilyen esetben nem adnék támogatást, mert nem érdemli meg, ha ilyen okos, akkor oldja meg egyedül! sőt anyja helyében ki is tenném az utcára

2017. febr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!