Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
 71/130 anonim ***** válasza:
83%
Beszélj a védőnővel,és kérd meg, hogy mondja azt a húgodnak, hogy ilyen körülmények között nem engedné, hogy hazavigye a gyereket (ami még igaz is lehet) ...talán az hatna....apa se dolgozik, ő is kiskorú még, anyukátok is beteg....az meg, hogy ti a tesóiddal adtok -e haza vagy sem, senkinek semmi köze.
2017. febr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/130 anonim ***** válasza:
5%

Csak papíron, hogy járjon a 100 ezer ft.



A húgod ha megszülte a babát, utána 2 évvel simán el tud menni dolgozni.


A baba nem áll a terveitek útjában, sőt. Még több pénzt kapnátok így, mintha most a húgod után semmit nem kapsz csak családit.

2017. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/130 anonim ***** válasza:
5%

kedves kérdező!


Akkor is a baba halála mellett kardoskodnál, ha te lennél a helyében?

2017. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/130 Parsifal ***** válasza:
5%
Lehet elemezgetni, hogy a kedves húga miért akarja megtartani. Az életigenlés, a szeretet vezérli szerény véleményem szerint. Vajon a kicsi elutasítása nem okozhat neki olyan traumát, ami még lehetetlenebb helyzetbe sodorja önöket hosszú távon? Vagy a lelkét akár egész életére megnyomorítja? Egyébként szíve joga megtartani az életet, kit szíve alatt hordoz. Egy elvadult és kilátástalan világban a reményt hordozó leányanya. Hagyjuk ezt a kicsi reményt megnyilvánulni!
2017. febr. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/130 Theressita ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező!

Húgod, bármily felelőtlen is volt, de most már a gyermeke életéről van szó. Kérlek szépen, ne beszéld rá arra, hogy saját gyermeke éltének vessen véget- az a testvéri kapcsolatot is teljesen megmérgezné, s a saját életét is mélyen megsebezné.

A felelőtlenséget nem lehet egy végzetes tettel, bűnnel elfedni.


Én mit tennék?

Először idézőjelben " jól fenékbe billenteném" a felelőtlen viselkedése miatt, melynek következménye a baba, aztán magamhoz ölelném, és mindenben támogatnám,De! Tudtára adnám, hogy neki is mindent meg kell tennie és a tőle telhető legtöbbet kihozni magából, s folyamatosan tanuljon meg egyre kevesebb segítséggel talpon maradni s eltartani gyermekét. Amint tud, sulit befejezni, mielőtt dolgozni.


egyszóval kérlek, segíts neki, s egyben követeld meg tőle, hogy ő is kihozza magából a maximumot, ideje felnőni s felelősséget vállalni. (Egyébként ha ennyire szereted a családodat, úgy gondolom, oda leszel az unokaöcsédért/unokahúgodért is) Kitartást, s kívánom a legjobbakat!

2017. febr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/130 anonim ***** válasza:
83%
Mièrt van az hogy aki 16-17 evesen akar a semmire szulni azt biztatjak arra higy tartsa meg a gyereket? Akinek meg meg van mindene de elmult 40 azt meg lehuzzak olyan szöveggel hogy öreg vagy meg mar minek szulnel amikor mar fel labbal a sirba vagy? Talan egy 17 eves buta liba allas iskola nelkul jobban el tud tartani egy gyereket? Mas nyakara szuljön? Vagy a magyar mentalitas mar eröl szol hogy az adozok ezeket tartjak el? Milyen elete lehet egy ilyen gyereknek????? Jezusom....hova lett a vilagbol az èsz? Meg asz èszzerüseg??????
2017. febr. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/130 anonim ***** válasza:
2%
A 40-est sem azok húzzák le, akik az életet igenlik, hanem éppen azok, akik most lehúzzák ezt a fiatalt... A védőnő meg nem az a fórum, aki abortuszra fogja a húgát rábeszélni, hogy márpedig ide nem jöhet haza. Egyébként pedig a húga! Akármilyen helyzetben lennénk én biztosan nem küldeném sem a húgomat, sem a lányomat abortuszra. Nem vagyunk egyformák és nem vagyunk különbek a másiknál. A kérdező sem az a húgánál, hiszen egy-két év és ő kerül majd várandsósságba. Lehet tervezettebben, de majd akkor érti meg, miért nem akar most a húga a vágóhídra menni. Ráadásul a mai helyzetben, amikor a diplomások bére sokszor alacsonyabb, mint egy bolti eladóé, nagyon vicces itt arról beszélni, hogy micsoda dolog, hogy meg akarja tartani a gyermeket. Én biztosan ilyen helyzetben nem sarokba szorítanám a húgomat, hanem a tőlem telhető legtöbb segítséget adnám meg neki.
2017. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/130 anonim ***** válasza:
90%

"Csak papíron, hogy járjon a 100 ezer ft."


Szenzációs ötlet.


Kedves válaszoló... nem lehet örökbefogadni csak papíron. Ha örökbefogadja, attól kezdve az ő felelőssége lesz. Az ellátása, a gondozása, az iskoláztatása, a kezeltetése. Sőt, az örököse is ő lesz.


Ha problemás gyerek lesz nem mondhatja, hogy "bocs, én csak papíron fogadtam örökbe, hogy több pénzt kapjunk".


Azért eszem megáll, egyáltalán, hogy juthat ilyesmi az eszedbe...

2017. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/130 anonim ***** válasza:
0%
A családban nem a hideg számítás és az ész adja pont azt, amit a családnak képviselnie kell. Legalább már a vér által összekötött kapcsolatoknak a szereteről kellene szólnia. Nem a magamutogatásról, hanem az összetartásról. Persze nem kell eltartsa, de az, hogy hidegen kidobná a testvérét a lakásból is, mikor vadidegenek szívesen segítenek és felajánlják a segítségüket! Nem csak a mostról van szó! Viszont az is egyértelmű, hogy valamikor magára vette a család súlyát és nem az ő dolga. Tegye le. Nem neki kell eltartani senkit, csak annyival kellene beszálljon a rezsibe, stb. ami őt érinti, mint felnőtt embert. DE a döntési joga akármennyit is rak be a kasszába, nem az övé, hiszen nem az ő testében nő a gyermek, maximum segítheti, de ha nem, semmi gond. De nem helyes, ha olyasmire beszéli rá, aminek a terhét, esetleges szövődményeit (mert azért igenis van) nem neki kell viselnie. A teherbeesés sem az ő részvételével történt, az érintetteknek kell vállania, de belekényszeríteni, rádumálni, nagyon nagy felelősség, megmérgezi kettőjük testvéri kapcsolatát, abban biztos vagyok.
2017. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/130 anonim ***** válasza:
93%

"egyszóval kérlek, segíts neki, s egyben követeld meg tőle, hogy ő is kihozza magából a maximumot, ideje felnőni s felelősséget vállalni."


Imádom az ilyen szép szövegeket. De most tényleg magyarázd el már nekem is, miért kellene ezt tennie? A húga, nem a gyereke. Nem tartozik felelősséggel érte. Ha segít neki, hogy legyen mit ennie, az szép dolog, de miért is kellene felvállalnia a húga felelőtlenségét is?


Lehet, hogy a kérdező is akar saját családot, saját gyereket. Neki nem jár? Mert neki muszáj támogatnia a felelőtlen családtagjait?

2017. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!