Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
 121/130 A kérdező kommentje:
Mostmár biztos,hogy lecserélem a zárat. Míg elmentünk délelőtt anyával és a hugommal a kórházba bement és elvitte a mosógépet otthonról. Meg a télre vett tűzifát is. A szomszéd is látta. Nagyon mérges vagyok rá, hogy bejár lopni a házba. Most jelentsem fel a mosógépért?
2017. febr. 24. 11:15
 122/130 anonim ***** válasza:
14%

Miért a fáért nem volt kár, hogy azért nem?

Kezd átmenni kamuszagúba.

2017. febr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/130 A kérdező kommentje:
Az is baj de szerencsére nemcsak fával tudunk fűteni. De mosógép nélkül mit csináljunk? Sajnos ez az igazság tudta,hogy ma megyünk az orvoshoz.
2017. febr. 24. 11:35
 124/130 anonim ***** válasza:
10%
En egyetertel a 17-es valaszadoval.
2017. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/130 anonim ***** válasza:
26%
Igen lassan kezd kamuszaga lenni.. nekem eddigis kicsit olyan volt. Nem írtam egyszer sem, csak olvastam..
2017. febr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/130 anonim ***** válasza:
13%
Hát legalább a jó hír, hogy mégiscsak együtt van a gyerek apjával, mert egyedül nem bírta volna el a mosógépet.
2017. febr. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/130 anonim ***** válasza:
65%

Amire mar jott 97 valasz es megis kiemelik ujra meg ujra az kamu.

A kerdezo tovabb akarja szoni a meset mert szorakoztatja.

Van meg par ilyen kerdes itt, pl az anyoseknal karacsonyozos utazos (2 honapja tortent, megis ujra meg ujra ki van emelve....), meg a baj-e hogy nem mosogattam el anyosnal (ez is tobb honappal ezelotti sztori, jar mar vagy 80 valasznal de a kerdezo nem tudja abbahagyni a meset vagy az anyossszidast....)

2017. febr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/130 Bóna Viktória válasza:
60%
Engem édesanyám 17 évesen szült, mégis a második diplomámat csinálom és mellette egy elég jól kereső állásom van, ahol jóformán én osztom be az időmet. Idáig szépen is hangzik a történetem, csak hogy ezt egyáltalán nem neki köszönhetem (hanem apukámnak -akitől elvált- és a családom többi tagjának). Világ életében felelőtlen volt, ha rajta múlna még mindig csak 8 általános lenne a legmagasabb végzettsége. Inkább folyamatosan pottyantotta a gyerekeket (lett még három testvérem, imádom őket) csak hogy ne kelljen dolgoznia és a második férje mellett (akivel már húsz éve házasok) egyfolytában pasizott. Én beszéltem rá (és fizettem ki neki), hogy legalább a középiskolát végezze el estin, hogy legyen egy érettségije és tudjon magával mit kezdeni így, most már lassan 50 évesen. A lényeg, hogy a saját bőrömön megtapasztaltam milyen egy szülőt istápolni, milyen a tesóimat nevelgetni, stb. És nem, nem ajánlom ezt az életet neked. Bennem igenis nyomokat hagyott ez az életstílus és nem jó értelemben. Ha nem is tudod lebeszélni őt a baba megtartásáról, lépj le te. Elhiszem, hogy család, meg összetartás meg blabla, de a saját életedben legyél te az első! Csináld azt, ami neked jó és ne másokat istápolj! Mondom mindezt úgy, hogy nem vagyok abortuszpárti (16 hetes terhes vagyok) de vannak olyan élethelyzetek, ahol mégis ez lenne a legjobb döntés. Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, próbáltam nagyon rövidre fogni pedig :)
2017. febr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/130 anonim ***** válasza:
0%
..
2017. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/130 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, szabad tudnunk, hogy mi történt veletek azóta? :)
2017. dec. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!