Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/130 anonim ***** válasza:
7%
Végigvittem a húgomal egy abortuszt, fogalmad sincs min ment keresztül. Ismételni kellett, majdnem belehalt. OLyan könnyen írják itt, hogy persze, neki nincs joga megszülni a gyermekét, mert nincs semmije. De pedig van, és az a gyermek fel fog nőni. Bele tudsz majd nézni a szemébe, hogy ki akartad őket rakni az utcára? Nem, nem kell eltartanod, de kidobnád a húgodat terhesen az utcára? Pedig a Gyes és a Családi az ő költségeiket segíti, akár elég is, ha okosan ossza be. A "könyöradományokat" pedig miért ne fogadná el bárki? A kisruhák nem egyszerasználatosak, sem pedig a kiságyak, babakocsik, stb. Jelentősen csökkenthetők a költségek és hidd el, vannak akik jó szívvel adják, amijük van. Vagy amivel gazdálkodhatnak pont az ilyen esetekben.
2017. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/130 anonim ***** válasza:
88%
ilyenek miatt nem szülnek a normális nők, mert tudod ledolgozzák a legalább 2 évet és kersenek mindig jobb munkát, hogy több juttatást kapjanak és nem tudnak három évig otthon lébecolni... mert ilyeneknek meg ingyen van minden.
2017. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/130 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok abortuszellenes,az életben sokkal keményebb döntéseket meg kell hoznia az embernek. Én a realitás mentén élek.A valóság pedig az hogy eddig sokat nélkülöztünk most lenne kicsit jobb az életünk. Ha meg azért haragszik,hogy önként segítettünk rajta eddig tegye azt, az ő jellemét mutatja.
2017. febr. 20. 19:08
 54/130 anonim ***** válasza:
8%
Ha akarja, be tudja fejezni a sulit, ha meg amúgy is csak döcög, akkor amúgy sem végezné el, de 8 általánossal is lasszóval fogják az embereket akár eladónak, és ha körbenézel sok helyre. Amint munkába tud állni, és akar is, akkor menni fog. De ezen amúgy is változtatni kell, nem fogtok örökké együtt lakni. Ha spórolsz, előbb utóbb el tudsz te is költözni otthonról, és nem kell a húgod dolgát intézned. Nem a te dolgod eltartani őt, hanem a párjának, ha együtt maradnak, akkor szorgalmazni kell, hogy együtt tervezzék a továbbiakat. Átmenetileg azonban még biztosan nálatok tervezi a létet, majd ez is alakul. De jelezni kell felé(jük), hogy ez átmeneti és kezdjék el akkor a továbbiakat tervezni, számolgatni és lépni.
2017. febr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/130 A kérdező kommentje:
54. Hol élsz te? Dolgozom 16 éves korom óta tudom milyen nehéz munkát találni. Érettségivel is nemhogy nélküle.Nem értem miért ennyire nehéz megérteni hogy a pasinak nem kell a gyerek,a tesóm sem. Nemhogy összeköltözni nem akar,bújkál előle.
2017. febr. 20. 19:16
 56/130 anonim ***** válasza:
82%

nem tudom hol élsz válaszoló, de érettségi nélkül wc-t sem tudsz pucolni!

eladónak is kereskedelmi végzettség - hidd el, néztem ilyen melót is.

meg legalább egy idegennyelv társalgási szintű ismerete ma már alap.

szóval 8 általánossal max sarokra tud kiállni, mást nem nagyon.

2017. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/130 A kérdező kommentje:
Én most is megtudnék élni egyedül elég jól de a család bajban lenne, a fizum nélkül. Ha nem laknék otthon már a lakás sem lenne meg.
2017. febr. 20. 19:20
 58/130 anonim ***** válasza:
93%

Ha a kerdezo huga olyan nagyon ambiciozus es megbizhato lenne, nem felcsinaltatta volna magat, hanem a testverei peldajat kovetve elmegy o is dolgozni(diakmunkat se csinal gondolom), ezzel is segitve a tobbieket.

Az ilyennek felesleges gyermek,csak elcseszi a sajat, a baba es a csalad eletet mert o anyukasat akar jatszani. Szanalmas.

2017. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/130 anonim ***** válasza:
14%
Minden tök érthető lenne, ha arról lenne szó, hogy vállaljon e gyereket vagy sem. De az a gyerek már megfogant. Nem neked kell átélni az abortuszt és küzdeni a bűntudattal. Ha ő nem akarja, senkinek nincs joga rákényszeríteni. Te vagy segítesz neki vagy nem. Ennyi. Nekem nem lenne szívem kidobni az utcára a terhes húgomat. Ha te megtennéd, tedd, a te életed. Max elmegy anyaottonba.
2017. febr. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/130 anonim ***** válasza:
93%

jaj nagy abortuszellenesség, ez tipikus eset, amikor az a kisebbik rossz.

megtartja mi lesz? ez nem egy szék, hogy majd arrébb rakja, egy gyerek, egy élet, egy gyereknek?!

2017. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!