Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/130 anonim ***** válasza:
2%
Azokat, akikre rákényszerítik a terhességmegszakítást, egy életen át bánják, depresszióba esnek, lelki betegekké válnak. Az abortusz nem egy foghúzás. Még azt is megviseli, aki nem akarja a gyereket. Akkor mennyi kárt tesz abban, aki akarja? Te, kedves Kérdező, hogy fogsz majd tükörbe nézni, ha a húgod lelkileg tönkre megy a te kényszerítésed miatt?
2017. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/130 anonim ***** válasza:
92%

Fujj, de gusztustalan ez a szandekos buntudatkeltes. Mar jo, hogy nem a kerdezo lesz a hibas , amiert ezek ketten vedekezni sem tudtak.

Nekem ha hasonlo csaladi es anyagi korulmenyeim lennenek es a bolond hugom ugy dontene csaladot akar, siman kiraknam es egy fillert se adnek neki.

Arrol nem tehetett hova szuletett, de arrol mar igen, hogy a donteseivel milyen helyzetet teremt elo, masok karara.

2017. febr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/130 A kérdező kommentje:
Én is szerettem volna sok mindent az életben. Lehet ábrándozni egy magzaton, hogy kisbaba lehetne majd de minek? Ha tudja hogy nincs pénze rá? Tudod mikor lesz depressziós ha megtartja a magzatot, nem lesz pénze, végzettsége. Anyaotthon hát remek alternatíva. Majd utána hajléktalanszálló attól nem lesz depis? De ha ábrándozik az embrióról akkor igen?
2017. febr. 20. 19:53
 64/130 anonim ***** válasza:
87%

Kényszeríteni nem tudja, fogjátok már fel... Az meg, hogy közli, kirakja, ha megtartja, az nem kényszerítés. Húg: megtartom, az én döntésem. Kérdező: nem tartalak el tovább, nem tudok még egy éhes szájat etetni, az én döntésem. Ennyire egyszerű. Azért, mert neki annyi esze van (irónia: ehhez SEMMI ész nem kell), hogy felcsináltatta magát, ahelyett, hogy követte volna az életrevalóbb testvérei/rokonai példáját, és megpróbálna a. kitörni saját érdekében, b. nem rosszabbá tenni az otthon helyzetet azzal. Ó de ő nem :) ő neki szabad, ugye? ki nem xarja le a többi x ember életét, akiét ő megnehezíti, ugye? Inkább az ő önző érdekei érvényesüljenek mint a családja többi tagjáé, aki eddig is eltartották, támogatták.


Írta egy válaszoló, hogy emiatt nem szülnek a normális nők, és TÖKÉLETESEN igaza van. Illetve ez nem egy vélemény, hanem sajnos kimutatható statisztika, hogy minél fejlettebb egy adott társadalmi réteg (nem a pénzre, elsősorban intelligenciára gondolok), annál kevésbé szaporodnak. Nézd meg az állatokat: nyakra főre ellik/költik/stb a kölykeiket, hát számomra az az ember sem különb, aki ugyanígy a 0 IQ-jával potyogtatja az utódokat. De hát minden kis élet szent, sebaj, majd ezeknek a kölykei biztos fizetik az én nyugdíjamat, ha már én meg azt, hogy ne haljanak éhen... Ja várj... NEM. Az a baj tudjátok, hogy az állatvilágban a természet ezt megoldja. Itt meg a születésszabályozás oldaná meg, csak a sok önérzetes h.lye picsog miatta...

2017. febr. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/130 anonim ***** válasza:
90%

Én csak nézek, hogy milyen számokkal dobálóznak egyesek, hogy mi jár egy gyerek után.

13 ezer forint. Pont.

A gyes 3 évig, aztán vége. Onnantól az egyetlen összeg, amire a csaj számíthat, az a családi pótlék.


Senki se írt olyat, hogy a kérdező kötelezheti a húgát abortuszra. Ez ugye nem került szóba.

A kérdés az, hogy hogyan értetheti meg vele, hogy ilyen körülmények közé gyereket szülni felelőtlenség?


Erre pedig egy válasz van: meg kell érteni vele, hogy ő lesz felelős a babáért, senkit sem kényszeríthet arra, hogy eltartsa őket. A nővére nem felelős érte! Így is erőn felül teljesít, és gyakorlatilag az egész életét feláldozza, hogy a családja jobban éljen. Lemond a saját, önálló életről, a saját családról.

Nehogy már még ő legyen a rossz, mert egy hüje 17 éves picha a fejébe vette, hogy csupasz se.ggre szül gyereket, akinek apja se lesz! Hahó, emberek!


Ha most a húga mellé áll, akkor borítékolható, hogy jövőre jön a következő pulyka egy másik alkoholista pasitól, aztán a harmadik. Ugyanis a kiscsaj számára nincs következménye a tetteinek, majd valaki jön, és megoldja helyette.

Ez pedig nem helyes!!!

Nem a kérdező játszik mások életével! Hanem aki a semmire szülve nyomorba taszítja az egész családot!


Kérdező: szerintem gondold át még egyszer, hogy el kéne költöznöd, akár egyedül, akár a tesókkal. De a családfő nem te vagy, hanem az apád, a húgodért se te vagy felelős, hanem az anyád. Sajnos az az érzésem, hogy otthon is csak bűnbak lehetsz, ha nem veszel minden koloncot a nyakadba, mert te jól keresel.

Erre rendezkedett be a családod, és senki se tesz érte semmit, hogy saját lábukra álljanak, és te önálló életet tudj kezdeni. Mindig vissza fognak tartani, hogy rajtad élősködjenek.

2017. febr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/130 anonim ***** válasza:
6%
jaj de szuper tendencia! a "normális" nők nem szülnek, a fejlett társadalmak elöregednek, és aztán panaszkodtok, hogy teli van minden muzulmánokkan, akik robbantgatják azt a fenenagy okos inteligens társadalmat.
2017. febr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/130 anonim ***** válasza:
90%

Megfogtad a lenyeget, amit a valaszolo irt!👍

Koszonjuk.

2017. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/130 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bűnbak én önként segítek, anyán mindig,a kislányon is míg tudok, meg eddig a terhes hugomon is. Ugy gondoltam eddig,hogy lassan ő is munkát vállal két év múlva. Ezzel minden könnyebb lesz,de nem csak még jobban visszaakar húzni mindenkit. Végiggondoltam mindent és tényleg arra jutottam hogy anyát,meg a kisiskolás tesómat támogatom és ennyi. Ketten dolgoznak, a húgommal meg lesz ami lesz. Élem a saját életem.
2017. febr. 20. 21:28
 69/130 anonim ***** válasza:
3%

Nem harmincezret kapna a tesód a baba után, hanem a 16 családival együtt 46-ot.


De ha papíron örökbe fogadnád a gyereket, akkor papíron elmehetnél gyed extrára, akkor a harmincezer helyett legalább 70 ezer gyedet kapna a tesód, plusz családi pótlék 16 ezer plusz családi adókedvezmény.


Szóval a 100 ezer biztosan meglenne a baba után.


Kérdezz meg könyvelőt, ez az igazság.


Százezer elég egy gyerekre!


Könyvelő vagyok, nem a levegőbe beszélek.

2017. febr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/130 A kérdező kommentje:
69. Eszednél vagy? Fogadjam örökbe hogy aztán ha nem akarja nevelni, nekem muszáj legyen. Pont a stabil,jól kereső munkám mellett majd ezt fogom csinálni.
2017. febr. 20. 21:35
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!