Hogyan értessem meg vele, hogy ilyen körülmények között nem szülhet?

Figyelt kérdés
A családunkban három ember dolgozik. Én, a húgom,és az öcsém. Van még két testvérünk egy lány aki 17 éves, és még egy 8 éves kislány. Apánk elissza a pénzét,anyánk sokat beteg. A 17 éves húgonk terhes lett és kitalálta hogy megtartja. Én meg a testvéreim nem bírunk még egy embert eltartani. Azért élünk otthon mert a hitelt,rezsit nem tudnánk fizetni. Így is éppen kijövünk. A magzat apja szintén züllött. Nem tudom mit csináljak? Elvileg lehet nem az én dolgom de gyakorlatilag az anyagiak miatt mégis. Nem kéregetni jöttem ne értsétek félre, tanácsok kellenek. Mert végzettség tanulás nélkül semmire nem megy.
2017. febr. 20. 10:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/130 anonim ***** válasza:
82%
Elmondanám a húgodnak, hogy ha annyira anyukásat akar játszani, akkor nyugodtan,de ti nem fogtok neki segíteni! Akár el is költözhet.Na meg mondanék neki egy két dolgot, hogy miért nem lenne ez olyan jó ötlet!Pl: Ki fogja eltartani? Mit fog dolgozni? Mert ugye sanszos, hogy mivel munkahelye még nem volt, nem sokat fog kapni... Valahogy muszáj ezt vele megbeszélni, mert szerencsétlen gyerek fogja a legjobban megszívni! Nem vagyok abortusz párti, mielőtt sokan nekem esnének,de ebben az esetben más megoldást nem látok! Mindenesetre legközelebb védekezzen!!!
2017. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/130 A kérdező kommentje:
Úgy érzem mintha lázadásból csinálná ezt. Tudja,hogy így is milyen nehéz ,ennek ellenére próbáltunk rá figyelni amennyire tudtunk.
2017. febr. 20. 10:33
 3/130 anonim ***** válasza:
80%
Ha ennyire rosszak a körülmények otthon, választás elé állítanám, akármennyire is gonoszság. Vagy megtartja, de elköltözik, vagy maradhat otthon, de elveteti, örökbe adja, akármi, de baba oda nem kerülhet. Itt kompromisszum nélkül, ésszel kell dönteni. Nem kis feladat és nem kis pénz ellátni, felnevelni egy babát.
2017. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/130 anonim ***** válasza:
69%
Lázadásból... Arra esetleg nem gondol, hogy kicseszik a gyerekével, és saját magával is? Nincs ennyi esze? Persze 17 éves,lázadjon nyugodtan,de ne ilyen komoly dologban! Ezt kéne vele megértetni, mert egy gyerek NEM JÁTÉK!Felvázolnám neki azt is, mivel jár együtt egy gyerek, és nem a rózsaszín habosbabos változatot!
2017. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/130 anonim ***** válasza:
17%
Védőnővel beszélnie kell, ha megtartja, ha nem. Keressétek fel a területi védőnőt, hátha egy külsős tanácsára jobban hallgat, elmondhatja neki, mi vár rá, ha megtartja ( anyagilag, nevelésben), és azt is, ha nem. Ne támadd a húgodat, avval csak elmérgesedik a helyzet, eltávolodhattok egymástól.
2017. febr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/130 A kérdező kommentje:
Olyan mintha egy álomvilágban élne. Azt hiszi hogy tanulás nélkül viheti valamire érettségi nélkül.Megpróbálok rá hatni valahogy.Mert nem érti hogy egy gyerek mennyi pénzbe kerül.
2017. febr. 20. 11:02
 7/130 anonim ***** válasza:
86%

Hárman költöztetek külön, vagy innentől csak annyit adjatok a közösbe, amennyi a rezsi rátok eső része.

Az jelenleg sem korrekt, hogy ti tartjátok el az egész családot.

A húgod pedig azért szülne, mert azt látja otthon a szülőktől is, hogy munka nélkül is meg lehet élni, majd csak lesz, aki eltartja.

Ha lenne egy kicsivel több eszed, mint együttérzésed, már elmenekültél volna ebből a nyomorból, mert így te se viszed többre, mint anyád.

Tegyél magadnak egy szívességet, és amint lehet, költözz el! Se a szüleid, se a tesóid, se a baba eltartása nem a ti felelősségetek! Sose lesz saját életed!

Szép dolog a családi összetartás. De itt csak rajtatok élősködnek, cserébe nem kaptok semmit.

2017. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/130 anonim ***** válasza:
23%
Inkább az részeges apád tartod, hogy legyen mit elinnia tőletek, mint az ártatlan unokaöcsédet, vagy unokahúgodat, aki nem tehet róla, hogy a világra születik? Lehet, hogy nem véletlenül születne épp hozzátok. Amúgy a gyerek után sok kedvezmény, segélyt kapnátok, biztos többet tenne a családi kasszába, mint a részeges apád. Szerintem őt kéne nagyon gyorsan helyre (vagy adott esetben ki) rakni. A testvéredet abortuszra senki sem kényszerítheti. És igaza van. Ezerszer inkább egy baba, mint egy részeges disznó, már bocsánat a kifejezésért...
2017. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/130 anonim ***** válasza:
34%
Es ha orokbeadna? Igy a baba is eletben marad es ti sem mentek anyagilag tonkre.
2017. febr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/130 anonim ***** válasza:
9%
Az mit takar, hogy a gyermek apja züllött? Gondolom tud dolgozni ő is, és feltételezem, hogy fog is. Húgotok pedig jól döntött, az emberi élet mindenhol egységesen alapérték. Nem gyilkos. Szívesen beszélnék vele. Egyébként szerintem nem csak nektek kellene eltartani őket, de jó lenne, ha támogatnátok...
2017. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!