Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ab után eggyütt maradtatok a...

Ab után eggyütt maradtatok a párotokkal akitől épp elvetettétek a babát?

Figyelt kérdés
2018. jan. 7. 05:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
46%

" jelentős túlsúlyban vannak a nem várt gyereküket mégis szeretetben, tisztességben nevelő szülőpárok?"

#48, nem zavar téged, hogy nem mondasz igazat? A valóság az, hogy Magyarországon a gyerekek 6 éves korára a felüket nem a két vér szerinti szülője - "szülőpárok" - neveli, ha várták őket, ha nem. Ez idáig hivatalos statisztika. Ahhoz meg nem kell különösebb képzelő tehetség, hogy ezeknek az eseteknek a döntő többsége az, ahol a gyerek nem a két szülő közös elhatározásából született meg. Tágabb ismeretségi körömben összesen 0 azaz nulla pár maradt együtt nem közösen várt gyerek bevállalása után.

Egyébként meg miért okoz számodra örömet az, ha valaki belekényszerül egy olyan életbe, amit nem várt, nem tervezett, nem szeretett volna?

2018. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
61%

49-es: Nekem nem te mondod meg, hogy morálisan mi bűn. Nekem nem bűn. Sok minden más az, de ez nem. A moralitásban pont az a jó, hogy egy szubjektív kategória, mindenkinek más fér bele. a jogilag helyes viselkedésbe meg csak az, ami nincs írásban, törvényileg, jogszabályilag szankcionálva. De gondolom te valami keresztény köpködőbajnok vagy (elnézést a keresztény NEM köpködőbajnokoktól), az ilyenek véleményét alapból ignorálom.

Milyen döntésem határozza meg az életem? :D 30 múltam de nem volt még abortuszom, habár amint elkezdtem szexuális életet élni, úgy voltam vele, hogy elvetetem, ha kicsit is rosszkor jön, ez tény. Mindent megtettem, hogy ne csússzon be, nem is csúszott, de ez mák is, mert mind tudjuk, 100%-os fogamzásgátlás NINCS.

Egyébként meglátszik, hogy csak ebbe a kategóriába jársz fröcsögni. Minap volt egy kérdés, ahol megdöbbenésemre őszintén leírta egy pár szülő, hogy szereti a gyerekét nyilván meg nincs mit tenni, nyilván, de csak arra tud gondolni, hogy nem ott lenne ahol, ha nem szüli meg (segítek: JOBB lenne, ha nem lenne a gyerek).

Az én lelkiismeretem is tiszta, ha már személyeskedünk :) Nem beszélek rá akarata ellenére senkit semmire, egyesekkel ellentétben.

Tény, hogy van akiket ez megvisel, és elsősorban igen, azokat, akik egyébként nem akarták elvetetni, de valamiért rákényszerültek. Nagyon ritka az, aki semmiképp sem akarta megtartani, később mégis depressziós lesz. Statisztikát persze nem tudok mondani, de az én baráti körömben két barátnőből 2 gondolkodás nélkül elvetette, és semmi lelki problémája nem volt belőle.

És egyébként igaza van a 46-osnak: Ha az a szerencsétlen beteg nő elvetette volna a magzatát, nem egy levágott gyerekfejet vitt volna haza a kutya. És igen, az abortusz eszetlen tiltásával ezt lehet elérni, legalábbis ezen események számának növekedését.

Másik: tudod, mikor valaki megfontoltan, évekig nem vállal gyereket, mert anyagilag nem úgy áll, más meg a lófütykösre potyogtat, mert jöjjön aminek jönnie kell (szó szerint), abortusz meg minek.. Az aztán becsülendő, igazad van. Sajnálom is, hogy nem ilyen vagyok.

2018. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 anonim ***** válasza:
0%

75-ös! A 15-ös választ is leírtad, abban pedig azt írod, volt abortuszod. Gratulálok!

Hazudozol össze-vissza, elárul a nyelvezet, amit használsz.

2018. jan. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 anonim ***** válasza:
65%

Figyelj, én eddig egy választ írtam, elképzelhetetlen számodra, hogy vannak többen 75%-on? :D szerintem a legáltalánosabb. Ennyire hülyének nézel, hogy azt feltételezem, majd jól átverlek, többféle véleményt és történetet kitalálva, miközben mindenki látja, hány %-on vagyok? Kérlek.

A 44. és az 52. számú válasz az enyém. Ezentúl bárkit látok 64%-on, majd rád fogok utalni!

Ostoba.

2018. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:
63%
Bocsáss meg, eddig ez a NEGYEDIK válaszom. Majd mindig szólok, ha én írok egy kommentet, nehogy eltéveszd a házszámot, rendben? :)
2018. jan. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
0%
Drága 66%-os hozzászóló, mesterien csúsztatsz! Nyilván te is helyesen értetted, amit írtam, hogy t.i. a nem várt gyermeküket nevelő szülőpárok a gyermeküket meggyilkoló szülőköz viszonyítva vannak jelentős túlsúlyban, csak hát egyszerűbb és látványosabb a relativizálás módszerével megváltoztatni a viszonyítási pontot... Így szoktátok meghamisítani a statisztikákat. Grt!
2018. jan. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
54%

" t.i. a nem várt gyermeküket nevelő szülőpárok a gyermeküket meggyilkoló szülőköz viszonyítva vannak jelentős túlsúlyban, " - valóban, az emberölés bűntettét elkövetők szerencsére jóval kevesebben vannak, mint az emberölés bűntettét nem elkövetők... szülők is, meg általában emberek is... TÉNYLEG ezt akartad mondani???

Szerintem csak magad is rájöttél az előbb leírt álláspontod tarthatatlan voltára, és most próbálsz erre a banalitásra hivatkozni...

2018. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
12%
:) Francokat! Attól még, hogy ezrelékekben kifejezhető arányban fordulnak tettleg a saját szüleik szerencsétlen megszületett gyermekek ellen, mert hogy erre is van példa, attól még ez nyilván nem adhat alapot arra, hogy az efféle rémtetteket az abortusz eufemizált humanizálásával akarjuk megelőzni. A két dolog közt időrendi különbség van csak lényegileg. És talán módszertani.
2018. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
26%
Na, 51-es! Ezt a statisztikát meg honnan szedted? A baráti körödből?
2018. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
50%
#59, leírtam mi statisztika, és mi saját megfigyelés. Statisztikával ilyen témában a KSH, a szociológusok, meg a közvéleménykutatók foglalkoznak...
2018. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!