Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 37 évesen, védekezés mellett...

37 évesen, védekezés mellett estem teherbe. Jelenleg 8 hetes terhes vagyok és sajnos nem tudom vállalni a babát. Volt olyan, aki ennyi idősen megszakította az első terhességét, de utána a későbbiekben sikerült teherbe esnie?

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 00:43
 51/105 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, kétesélyes. Van, akinél okoz probmát az ab, van, akinél nem.

Nekem az első terhességem sajnos missed abbal végződött a 8.héten. Ugyanaz az eljárás, kiszippantják a méhet, majd lekaparják a nyálkahártyát. Utána két vetélés következett. Mindenre kivizsgáltak, semmilyen terhességet befolyásoló problémám nincs. Azt mondták, keletkezhetett a missed ab utáni kaparsnál egy mikrosérülés a méhemen és a következő babák valószínűleg ennek a közelében ágyazódtak be. És elvetéltem 2x. Mindkét alkalommal kellett tisztítani a méhemet, bár ezeknél nyitva volt a méhszáj, nem kellett tágítani. Most megint babát várok, idő előtt elkezdett nyílni a méhszájam, végig feküdnöm kell.

Igazságtalanságnak érzem, mert nem önként vetettem el a babámat, mégis beleestem abba a csekély százaléka, akiknél problémát okoz az ab. Egyébként az orvosom azt mondta, miden kaparás kb.10%-al növeli egy következő vetélés lehetőségét, mert hiába a modern technológia, a küretkanállal "vakon" kaparják a méhet és nagyon könnyen megsérülhet a méhfal. Sokszot észre sem veszik. A legtöbb esetben kell kaparni is, mert a nyálkahártyát nem tudják maradéktalanul leszívni.

2018. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
24%
43as oké de te sokkal öregebb vagy mint a nőd.
2018. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
37%

46-os


Azt írod maradjunk a tényeknél.

A legtöbb terhesség nem akkor történik, mikor minden ideális, mert az emberek életében mindig van valami ami miatt nincs ideális helyzet.

A mai világban egy gyermek születése már nem párhoz kötött.Egy egyedülálló anyán már fent se akad a közvélemény.Így alapvetően lényegtelen, hogy van e stabil kapcsolata.(Azért ha feltételezzük, hogy van stabil párkapcsolata,meglepődnék ha a postástól meg lett volna a gyerek)

A Gyed így is kevés meg úgyis. Ha ez

2018. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim ***** válasza:
55%

46-os


Azt írod maradjunk a tényeknél.

A legtöbb terhesség nem akkor történik, mikor minden ideális, mert az emberek életében mindig van valami ami miatt nincs ideális helyzet.

A mai világban egy gyermek születése már nem párhoz kötött.Egy egyedülálló anyán már fent se akad a közvélemény.Így alapvetően lényegtelen, hogy van e stabil kapcsolata.(Azért ha feltételezzük, hogy van stabil párkapcsolata,meglepődnék ha a postástól meg lett volna a gyerek)

A Gyed így is kevés meg úgyis. Ha abból szeretne és tudna csak megélni 37 évesen akkor elárulom neked, hogy 48 évesen se lesz gyermeke.

Egy egyéjszakás és ahogy te írod szexkapcsiból fogant gyermeket épp úgy fel lehet nevelni egyedül mintha lett volna párja csak lelépett és lehet szeretni ugyanúgy,ahogy elő lehet keríteni a pasit és fizethet gyerektartást épp úgy mint aki vállalja az apaságot.

Egyetlen érvedre mondom, hogy jogos az az egészségi állapot.(bár az se mindegy mert nem minden betegség sem nehezíti meg a terhességet)

2018. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
44%

#52, az én korom itt teljesen indifferens, megint csak érvek helyett személyeskedni jó, semmi köze a Kérdező élethelyzetéhez, vagy a 30-as nők átlagos élethelyzetéhez... legfeljebb, hogy sokkal több élettapasztalatom van, mint a válaszadók többségének - ha már felhoztad... egyébként öreg az ángyikád térgye kalácsa, az. :)))

A többire meg annyit, hogy egy szexkapcsolatba, egy éjszakás kapcsolatba bevállalni gyereket a másik egyetértése nélkül, és utána még markot tartani tartásdíjért, az egy undorító, minősítetten aljas viselkedés - még ha (sajnos) jogszerű is. Szerencsére azért a nők jó része nem ennyire amorális.

Egy reményteli kezdődő kapcsolatot - pár hetes-hónapost - meg 90% eséllyel csak jól felrobbantani tud egy egyoldalúan megtartott "meglepibaba"... úgyhogy ott a valós választék tényleg az, hogy vagy most a baba és az egyedül maradás, vagy 2-3 év múlva egy már működő kapcsolatban közösen vállalt, családba születő baba. Tankönyvi alaphelyzet arra, amit a Kérdező ír...

2018. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
38%

55-ös.


Nem akarok veled kötekedni, mert nekem alapvetően mindegy és azt gondolom a kérdező szíve joga dönteni a saját testéről és gyermekéről.De komolyan, szexkapcsizni lehet, egy éjszakás kaland hű de jó..felelősség felnőtt fejjel oh ne csak a szex??

Milyen felfogás ez? :)

Nyilván ha a kérdező védekezett akkor nem azért ,,csináltatta" fel magát ,mert tartásdíjat akart. Ha becsúszott és esetleg meggondolná magát(és amúgy biztos gondolt rá mi van ha baj lesz, különben nem kérdezné, milyenek az esélyei)és megtartaná ne azért keljen elvetetnie esetleg egy életre elvenni magától a lehetőséget, hogy gyereke legyen, mert egy pasi vele akart szexelni egyetlen egyszer.

2018. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
33%

Lemaradt a végéről:

És nem akar utána felelősséget vállalni semmiért, mert csak ,,egy éjszaka" volt.

2018. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
41%

Vetesd el, aztán vagy lesz másik gyereked, vagy nem.


Ennyi. De ha 37 évig képtelen voltál felkészülni egy gyerekre, én nem erőltetném ezt a dolgot.

2018. márc. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim válasza:
33%
Tök értelmetlen a kérdés, hacsak nem egy kutatás, vagy általános kíváncsiság kielégítését célozza. Mert megtartod, ha mindenki azt írja, ezután már nem lehet gyereked? Vagy megnyugodva tovább éled ebben a mederben az életed, ha találsz legalább egy szalmaszálnyi reménnyel kecsegtető válaszolót, aki előáll, és azt mondja: elvetettem 37 évesen, 38 évesen (vagy később) teljesen helyreállt az életem, belefért egy gyerek (belefért, már ez is mennyire mutatja az elfogadottságot), megfogant és szülni is tudtam? Vagy miért érdekel ez? Amúgy van baj a toronyban rendesen, ha ezt 37 évesen itt kérdezed meg...
2018. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
44%
" ne azért keljen elvetetnie esetleg egy életre elvenni magától a lehetőséget, hogy gyereke legyen, mert egy pasi vele akart szexelni egyetlen egyszer." - ne légy már ennyire hímsoviniszta, egy nőnek se kötelező belemenni se egy egyéjszakásba, se egy szexkapcsolatba, de ha egyszer önként belement, akkor bizony elfogadta magára nézve, hogy ott a szex kifejezetten nem a szaporodás célját szolgálja. Ha ez neki nem felel meg, természetesen mondhat nemet, de utólag egyoldalúan módosítani az előre megbeszélteken bizony gerinctelen dolog. Ennyi.
2018. márc. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!