Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 37 évesen, védekezés mellett...

37 évesen, védekezés mellett estem teherbe. Jelenleg 8 hetes terhes vagyok és sajnos nem tudom vállalni a babát. Volt olyan, aki ennyi idősen megszakította az első terhességét, de utána a későbbiekben sikerült teherbe esnie?

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 00:43
 81/105 anonim ***** válasza:
44%

Ez eddig is világos volt hogy a kedves 66-63%-os férfi válaszoló a saját nem kívánatos gyermekei miatt tombol örökké az AB kategóriába.

Tapasztalatokat amúgy jó dolog megosztani, a baj csak akkor van mikor valaki a saját sérelmeit áll neki kivetíteni mindenkire, és olyan jóslatokat vág oda aminek semmi valóság alapja nincs. Neked sem véletlenül a kedvenced az abortusz kategória.

Így meg el lehet dönteni mennyire jószándékú is az a vélemény.

2018. márc. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
89%

Ezt nektek kettőtöknek kell eldöntenenetek, átgondolnotok minden opciót. Ha mindketten úgy gondoljatok, hogy akarjatok és készen álltok rá, akkor persze tartsatok meg.

De ha viszont kétségek vannak benned illetve a párodban is, gondok vannak esetleg a munkahelyen, mert azt irtad van állasotok egyenlőre.. Akkor jó esély van ra, hogy a kapcsolatotok ra fog menni. Ebbe is belegondoltál? Egyedül is fel tudnád nevelni ezt a gyereket? Ezek azért elég fontos kérdések. Én úgy tartom, hogy egy gyereket mindket félnek 100%-osan akarnia kell, olyan nem igazán van, hogy félig akarom, félig nem, mert ha már megszületik a gyerek vagy már túlvagy az abortusz határidején, akkor késő bánat. Ez nem egy olyan dolog, amin menetközben is lehet kedvük szerint változtatni. Bár az is jogos, h már 37 vagy, én speciel nem is vártam volna eddig az első gyerek szülésevel, de ez a te dolgod, nyilván te tudod h eddig miért nem szültél. De sajnos fiatalabb már te sem leszel, 40 vagy afölött meg szerintem elég kései gyereket szülni. Belegondolni, hogy mire a gyerek 20 éves lesz, te már 60 vagy több. De ez is csak egy vélemény.

Nekem volt egy jó barátnőm, akiknél szinten ez a helyzet állt fent. Legalábbis hasonló. Bizonytalanok voltak, kapcsolatban sem volt minden teljesen oke. A srac, akivel szinten jóban voltunk, a hetek múlásával inkább az ab fele hajlott, barátnőm viszont megmakacsolta magát és úgy döntött nem baj h a parja bizonytalan és egyre több a vita köztük, ő megtartja. A fiú próbált megbarátkozni a helyzettel, de tmészetesen pár hónap alatt, még a gyerek megszületése előtt szetmentek. Ez csak egy példa, de van benne valami...

Szóval összeségében én nem biztos h megtartanám, ha a háttér sem feltétlen adott és ti sem vagytok teljesen biztosak a döntesetekben. Sok sikert mindenesetre!

2018. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 anonim ***** válasza:
21%
Na igen, de ha élvezeti, akkor is valószínűleg szétmennek. Legalábbis rengeteg ilyet hallottam
2018. márc. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:
80%
Ha mindketten erre a döntésre jutnak, hogy most inkább nem tartják meg és ez valóban KÖZÖS döntés, nem látom okát, amiért szétmennének. Én is hallok sok ilyet, de ott a többségében a két fél nem értett egyet a döntésben és az egyik úgy érezte ra van valami erőltetve. Mint pl a barátnőmék sztorijaban is, ahol a fiú nem akarta, a lány igen. Biztos van fordított is, mikor a lány nem akarja és a fiú igen.
2018. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim ***** válasza:
21%
83? elveteti - attól bizony általában szétesnek a párok, az elég nagy feszültséget teremet köztük, még ha közösen akarták is
2018. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 anonim ***** válasza:
71%

Ezzel nem értek egyet, hogy közös döntés eredményeképp az abortusz mellett döntenek és mégis a többségük szetmegy. A példamban említett pár is azért ment szét, mert nem volt közös a döntés. Rajtuk kívül még egy ismerősöm helyzetet ismerem, akik nem akarták s gyereket, a lány elment abra és azóta is egyutt vannak. Plusz mi nálunk ugyanez a helyzet, mi is azóta is együtt vagyunk, nem volt semmilyen feszkó, de felesleges most itt sorolgatni kinél mi lett abortusz után.

De még ígyis jobban jár a kérdező, hisz ha ab mellett döntenek és mégis szetmennek, legalább nem marad egyedül egy csecsemovel... Míg ha megtartja és mégis csak szetmennek, akkor egyedül marad a gyerekkel és ki tudja el tudna-e egymaga tartani mindkettejüket. Tehát nem hiszem, hogy rosszul járna ebben az esetben a kérdező.

Ha már igyis-úgyis arra akarunk kilyukadni, h szetmennek.

2018. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
84%

Én speciel nem egy olyan esetről hallottam/tudok, ahol mindenféle probléma nélkül együtt maradtak a párok ab után, hiszen együtt és egyetértésben döntöttek így.

Többségében azok mennek szét, akiknek a döntés nem közös! Ha abortuszra ment a lány, ha megtartották... Elsőnél azért, mert a srác akarta a lány nem vagy épp a srác rávette az abra, utolsónal pedig azért, mert a lány erőltette a gyereket a fiúra, akarata ellenére..

2018. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:
36%

Pontosan erről van szó #87, a kapcsolat egy AB után akkor megy szét, ha bármelyiküknek is fontosabb volt az embrió a másiknál, a kapcsolatnál... de akkor, ha megtartják, akkor is szétmenne... csak akkor ezen már 3-an szívnának.

A "tartsd meg mindenképp" agitátorokat, meg az ilyen kérdések kiíróit törvényszerűen privátokkal betámadó lelkiismereti terroristákat meg baromira nem érdekli valójában, hogy mi lesz a kapcsolattal vagy mennyi nehézség szakad a Kérdezőre, mert nekik az embrió a lényeg.

A gyereket akkor szabad bevállalni, ha átgondolás után mindkét fél arra hajlik, tisztában van a nehézségekkel, és vállalni akarja. Ennyi.

2018. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
42%
66%-os nem kell privátban üzengetni :) Az igazság leírása meg még mindig nem személyeskedés :) A saját életed ihleti a válaszokat te magad írtad. Én meg csak azt írtam hogy abból könnyen lehet elfogultság...ez csak ennyi,azért ennyire ne vedd magadra.
2018. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
39%
Most nem bele ugatni akarok,de írta a kérdező, hogy hat éve együtt vannak.A kapcsolatuk biztos megélt már jobb és rosszabb napokat is.Nehezsegeket. Szerintem egy összeszokott páros minden problémát képes megoldani.A párja is a munka miatt bizonytalanodott el,még a most lévő anyagi dolgok miatt.En szoritok nekik hogy megtartsák és ne fosszak meg maguk a szülői örömöktol.
2018. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!