Mit csinálhatnék, hogy a húgom megértse azt, hogy az abortusz ebben az esetben a megfelelő döntés?

Figyelt kérdés

Terhes lett, a barátja tudta nélkül abbahagyta a gyógyszert... Azért, hogy majd a baba újra összehozza őket, erősebb lesz a kapcsolatuk és vége lesz ennek a "se veled-se nélküled" dolognak. Viszont a srác közölte, hogy nem akar gyereket, sőt, szakított vele.


Itt van a húgom, 20 éves lesz a nyáron.

Egyetemre jár, nincs egy nap munkaviszonya sem.

Az apánk nem ugyanaz, engem az apám oldaláról jobban támogatnak (tehetősebb az apám és a nagyszüleim is, tőlük kaptam a lakást, fizetik a sulit, stb). A húgom jelenleg az én lakásomban él, lakbért nyilván nem kérek.

Anyáék nem tudják annyira támogatni, rengetegszer van, hogy tőlem kér már pénzt, mert otthonról nem tudnak neki küldeni.


Viszont ő akarja a babát, mert állítja, hogy a barátja meggondolja magát és rendben lesz minden. De nagyon nem... Beszéltem a sráccal, mondta, hogy nem megy neki az egyetem, valószínűleg átrakják államiról önköltségesre, de diákhitelt nem akar felvenni, a szülei pedig nem bírnak százezreket kifizetni neki félévente. Mondta, hogyha végez a vizsgáival, valószínűleg kimegy 1 évre külföldre dolgozni. Amúgy rendes, meg dolgos nagyon, egyetem mellett két munkahelye van, mert a szülei sem élnek túl jól és igyekezett őket is támogatni, vagy legalább elérni azt, hogy rá ne kelljen költeniük. De mondta, hogy a húgomat már nem szereti, nem vele képzeli el a jövőjét és a háta közepére nem hiányzik neki, hogy egy gyerekről is gondoskodnia kelljen 21 évesen...

Ezt elmondta a tesómnak is, aki csak azt ismételgeti, hogy "majd idővel megnyugszik és szeretni fogja a babát".


Anyáéknak még el sem mondta, azt mondja, hogy majd később...


2018. ápr. 21. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
90%

Utód fém, húgod végtelenül ostoba. Még az élethez is, nem hogy egy gyerekhez. Egy 5 évesnek is több esze van ennél.

Először is ritka undorító és patkány dolog a pasi tudta nélkül, szándékosan abbahagyni a gyógyszert és felcsinaltatni magát. Szegény srác.. Kifogott egy elmeháborodott csajt, már bocs kérdező.

És de, igen is van beleszólása ebbe a kérdezőnek is, meghozza nem is kicsi, ugyanis a hugica az Ő nyakára, az Ő lakásaba akar gyereket szülni. NULLA bevétellel! Szóval úgy gondolja majd a kérdező eltartja. Hat hogy is ne. Végtelenül ostoba egy lány, én biztos megmondanam, hogy felőlem aztán tartsa meg, de eszébe se jusson mindezt az én kontómra tenni. Szépen fogja magát és a kis cuccait és menjen oda, ahova akar. Ennyi!

2018. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
49%
Természetesen nem vagy köteles őt a te lakásodban elszállásolni, ezt nyilván ő is meg fogja érteni. Viszont az abortuszához, vagy a gyerekszüléséhez neked semmi közöd nincsen. Pár percben, röviden elmondhatod neki a véleményedet, de ne ilyen litániát csapjál, mint amit ide leírtál. Felnőtt ember, hagyd hogy magától döntsön.
2018. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 A kérdező kommentje:

Rendben, beszélek anyáékkal. Szerintem is ez lesz a legtisztább, hiszen ők sem vennének a nyakukba egy újszülöttet 47 és 52 évesen.


Utolsó, azért a "felnőtt ember" eléggé túlzás. Aki felnőtt, az képes magáról gondoskodni, megkeresni azt a pénzt, amit elkölt.

Ő azért felhív, ha csengetnek a kaputelefonon, hogy mit csináljon... Egy kg kenyeret nem bírna venni, ha anyáék nincsenek.

2018. ápr. 21. 14:26
 14/65 anonim ***** válasza:
97%

Nézd, egyszer ígyis-úgyis magadra haragítod. Vagy most azzal, hogy szólsz a szüleinek, vagy azzal, ha albiba küldöd, vagy azzal ha 1 év múlva nem veszed meg a pelenkát, babakaját, nem vigyázol rá amíg húgocska bulizni megy. Akkor már inkább ess túl rajta most, mert most még anélkül teheted hogy tönkrevágja az életedet!


Anya vagyok, 2 gyerekkel, tudom mivel fog járni ha odaszül hozzád egy ilyen ember mint amilyen a húgod. Minden a nyakadba szakad...majd még éjjel is kelhetsz a babához mert ő ott fog hisztizni hogy fáradt és nővérke segíííts...

Ne legyél balek. Oldja ezt meg az anyja-apja.

2018. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
94%
14-essel tökéletesen egyet értek. Te ebből már nem fogsz jól jönni. Úgy értve, hogy bármit teszel most, a húgod meg fog rád haragudni, erre készülj fel! Neki most csak az a jó, ha oda szülhet hozzád, és az lenne a jó, ha beköltözne a pasija is. Álomvilágba él.
2018. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
82%

68%-as te meg kezet foghatnal a kérdező király kisasszony hugicájával, épp ugyanolyan mérhetetlenül ostoba vagy! Mégis mi a jó fenéről beszélsz te itt...? Tálald már még ki, hogy a kérdező a hibás. Atya világ. Lehet, hogy 18 felett felnőttnek nevezik az embert, vagyis inkább fiatal felnőttnek, DE a kérdező húga semmilyen szempontból NEM felnőtt, ha tetszik ez neked, ha nem. Egy totál ostoba, felelőtlen, önállótlan, életképtelen kislány!

Óriási szivessegel tartozik így is a kérdezőnek, hogy egyáltalán ingyen lakhat ott nála! Nehogy már még őt hozzuk ki hibásnak.

2018. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is az a legjobb, ha kiteszed a lakásból. Kezdj el neki pakolni és hívd fel a szülőket, hogy vigyék haza, vagy alszik az utcán.

Lehet, hogy most két hétig te leszel az ördög mindenki szemében. De ha oda szül egy gyereket, akkor még csak ki se teheted egykönnyen, és te fogod őket eltartani.

Ébredjen rá, hogy az élet nem úgy működik, hogy majd lesz valami. Szüksége van egy pofára esésre. De ez még mindig kisebb pofon, mint egy gyerekkel elb.. ni az életét, akiről nem tud gondoskodni.

Konfliktus nélkül ezt nem lehet megoldani.

És időben állj a sarkadra, mert nem lehet a 12. hét után elvetetni se!

2018. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
14%

Szépek ezek a válaszok, másik kategóriában már 16tól szinte felnőttként vannak emlegetve a tinik, ha dolgozni kell, pláne, ha arról van szó, hol van rendben a dughatóság határa.


Gyereknevelésre meg nem elég felnőtt egy 20 éves, de arra igen, hogy egy negyvenes vén.asz kefélgesse..


Hagyni kell szerencsétlen csajt kibontakozni, fel fog nőni a feladathoz, ha hagyjátok neki. Most azért viselkedik így szerintem, mert az irányitásmániás anyáskodó nővére és a túlféltő szülei mindent a feneke alá tett. Eddig megtehette, hogy lazított, mert ti mindent megcsináltatok neki, most meg életképtelenezitek.


Mindenki akkor nő fel, mikor jön a szükség. Ha nem engedtétek eddig, nem csoda, hogy nem nőtt fel.



Egyébként ritka görény húzás beárulni a szülőknél. Ha nem értesz vele egyet, mondhatod, hogy nem tartod meg a titkát, mondja el ő a szüleiteknek, vagy ne csodálkozzon azon, hogyha tőled tudják meg, mert te ebben nem veszel részt.


A reakciódból úgy látom, te is megmaradtál gyerek szinten.


A döntés pedig egyedül az övé, nem a tiétek. Ha le vagy rábeszélitek, egy életen át gyűlölni fog benneteket, és utálni fogja magát, hagyjatok már teret szerencsétlennek, hogy élhessen.


Ja és nem kell támogatnotok, ha nem akarjátok. Sem lakhatással, sem pénzzel.

2018. ápr. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg utolsó? És akkor majd a 20 éves marhafelnőtt anyuka szerinted hová megy az újszülött babával gyesből meg csp-ből, a híd alá? És az úgy tök rendben lesz? Szépen hangzik, hogy ne szóljanak bele az életébe, de a szomorú valóság az, hogy a kiscsaj a nővérétől és az anyjától függ, így az ő nyűgjük lesz a baba is. Szóval ha nem is beszélik rá, hogy elvetesse, KÖZÖSEN kellene valami megoldás erre, mert rohadtul nem csak a terhes lányt érinti a probléma.
2018. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
87%

Ja, ne szóljanak bele, csak épp a lánynak semmi ellátás nem fog járni. De ez még hagyján, mert a gyerek apja se kér belőlük.

Könnyű lenne más nyakába, lakásába beleszülni a semmire. De ne szóljanak bele mert az ő élete. Hát az agyam eldobom.

2018. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!