Mit csinálhatnék, hogy a húgom megértse azt, hogy az abortusz ebben az esetben a megfelelő döntés?

Figyelt kérdés

Terhes lett, a barátja tudta nélkül abbahagyta a gyógyszert... Azért, hogy majd a baba újra összehozza őket, erősebb lesz a kapcsolatuk és vége lesz ennek a "se veled-se nélküled" dolognak. Viszont a srác közölte, hogy nem akar gyereket, sőt, szakított vele.


Itt van a húgom, 20 éves lesz a nyáron.

Egyetemre jár, nincs egy nap munkaviszonya sem.

Az apánk nem ugyanaz, engem az apám oldaláról jobban támogatnak (tehetősebb az apám és a nagyszüleim is, tőlük kaptam a lakást, fizetik a sulit, stb). A húgom jelenleg az én lakásomban él, lakbért nyilván nem kérek.

Anyáék nem tudják annyira támogatni, rengetegszer van, hogy tőlem kér már pénzt, mert otthonról nem tudnak neki küldeni.


Viszont ő akarja a babát, mert állítja, hogy a barátja meggondolja magát és rendben lesz minden. De nagyon nem... Beszéltem a sráccal, mondta, hogy nem megy neki az egyetem, valószínűleg átrakják államiról önköltségesre, de diákhitelt nem akar felvenni, a szülei pedig nem bírnak százezreket kifizetni neki félévente. Mondta, hogyha végez a vizsgáival, valószínűleg kimegy 1 évre külföldre dolgozni. Amúgy rendes, meg dolgos nagyon, egyetem mellett két munkahelye van, mert a szülei sem élnek túl jól és igyekezett őket is támogatni, vagy legalább elérni azt, hogy rá ne kelljen költeniük. De mondta, hogy a húgomat már nem szereti, nem vele képzeli el a jövőjét és a háta közepére nem hiányzik neki, hogy egy gyerekről is gondoskodnia kelljen 21 évesen...

Ezt elmondta a tesómnak is, aki csak azt ismételgeti, hogy "majd idővel megnyugszik és szeretni fogja a babát".


Anyáéknak még el sem mondta, azt mondja, hogy majd később...


2018. ápr. 21. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
25%
Leülnék vele beszélgetni. Megkérdezném,hogyazonmkívül, hogyvárja vissza az ex pasijátmmi a terve. Mert ha megszületik baba akkor őt el kell látni.mMilyen munkából tervezi ezt megtenni. Ső én megmondanám be kell szállnia a rezsibe és albérleti díjat is kérnék. Miét? Mert ha már ott lakik segítsen neked. Megkédezném tételezzük fel i lesz vele ha az exe nem megy vissza hozzá akkor mi les vee és a babával. Tervezi e befejezni az iskolát és hogyan? Azt is elmondanám neked más terveid vannak és attól, hogy ő babázni fog, te nem fogsz tudni segíteni. Mert dolgozni fogsz, mert diloma munkádat fogod írni stb. Teljesen egyedül hogyannfogja eltartani a babát?
2018. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az utolsónak igaza van..

Egyet leszámítva


Egy gyereket az én egyetemista életembe nem engednék..

Ha akarok gyerekkel élni, az az enyém lenne, saját döntésem.


Az 52-es által felvázoltak mellett ezt is kifejteném.


Szó sincs arról, hogy ez a lakásból való kodobást jeleni, ez azt jelenti, hogy ő úgy gondolja elég felnőtt egy gyerekhez, akkor legyen is az. A kérdező nem az, így nem is szeretne gyereket eltartani, amit ha jól veszek ki a tesó elvárna.


Nem arról van szó, hogy becsúszott a gyerek, amit ugye megint megfelelően lehet intézni, akár metartásról, abortuszról vagy örplökbeadásról van szó)

Lehet segítséget kérni is.


Itt továbbolvasva nem ertől van szó



Én sem asszisztálnék ehhez


Jól tette, hogy a szülőknek szólt, mivel ők adják az anyagiakat, így rájuk is tartozik a folog


Persze tesónak már korán sem olyan nagy az arca csak a szája rzek után


Nem tudom mit gondollt egyáltalán hogyan lesu majd

Mi lett volna ha a 21 éves apa is melléáll? Miből?!


Ssjnos pénzből élünk



Én őszinzén sajnálom a tesót, hogy ilyen ostoba döntésben látta a megoldást, és nm lát tovább a mai napnál.


:(

2018. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, írd már meg légyszíves a fejleményeket, írtad, hogy ma feljönnek/feljöttek anyudék beszélni kedves hugoddal, érdekel mi lett ebből. Amúgy irigylem a türelmedet, én a ku.v@zós, ajócsapkodós hisztije után nemcsak kidobáltam volna a cuccait, hanem még tuti le is kevertem volna egy sallert, mit képzel magáról???
2018. ápr. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon helyesen tetted, amit tettél, kedves kérdező.
2018. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
79%

Itt egyértelműen a hugica az önző... ő szülne egy gyereket a testvére és a szülei nyakára pusztán azért, mert nem tudja túltenni magát egy szakításon, képtelen feldolgozni, hogy egy férfinak nem kell. Ezért szívatna meg a környezetében mindenkit, köztük főleg a saját leendő gyerekét.

Mi ez, ha nem a vegytiszta önzés?

2018. ápr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
15%

ilyenkor felszívódnak az őtestézők - hörgés nyakra-főre az megy.

Ha arról lenne szó, hogy nem akarja szülni a gyereket, és rá akarják beszélni, hirtelen feltámadnak az őtestézők és hörögnek nyakra-főre

egyébként meg - ha ugyan nem egy idióta kamu ez, gyanús ám - akkor kérdező kirakod a lakásodból, és kész.

Abba ne ugass bele, hogy elveteti, vagy sem - mert az őteste őteste őteste

mehehee

meg abból neked bajod lehet később- te lennél a felelős,ha meddő lennes stb sok probléma - nem kell .Őteste.

2018. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
93%

Abba amúgy belegondolt bárki hogy mi van ha az a gyerek nem álombaba lesz? 25-ös sztorija nagyon szép, és őszintén gratulálok hogy ilyen jól alakult az életed, de nem minden baba csöndes és nyugis. Van amelyikhez óránként kell kelni éjjel, van amelyik nem eszik, és sajnos van amelyik fejlődési rendellenességgel születik. Egy koraszülött vagy autista vagy asztmás vagy cukorbeteg babával nem insta-babázás van hanem hetenkénti orvos, rendszeres kórházi látogatások, folyamatos figyelem és aggódás.

A barátom cukros, anyukája mesélt róla milyen volt felnevelni. Ők tervezetten, biztos egzisztenciára vállalták, még kettőt terveztek. Kiderült hogy beteg, a másik két baba ötlete ugrott, kiskorában többször volt életveszélyben, kórházról kórházra jártak és folyamatosan 110%-on kellett lennie az anyukájának hogy a kiszámolt adagok meglegyenek, beadja az inzulint és észrevegye ha ingadozik a cukra a gyereknek.

Nagybátyám asztmás volt, hetekre el kellett vele költözni hegyvidékre tüdőszanatóriumba, és ha rohama volt azonnal, másodperceken belül kellett vinni kocsival kórházba. Nagyapám tizensok évig egy kortyot se ivott és csak dolgozni mozdult ki otthonról hogy nehogy ne legyen ott amikor baj van.

Erre is fel van készülve? Mert ez nem szoktatás kérdése,és nagyon is valós eshetőség.

2018. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
9%

Én tudok ingyen szállást meg ellátást évekre a tesódnak, amíg elvégzi a sulit. írj rám privátban vagy itt: [link]


bajban lévő kismamákat támogatnak ezen az oldalon.

2018. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
11%
Külföldi, gyönyörű alapítványi otthonokat is igénybe vehet a tesód ezen az oldalon keresztül.
2018. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
83%
A Kérdező helyében ilyeneket biztosan NEM mutogatnék a húgomnak, nehogy még vérszemet kapjon... szerintem alapvető, hogy az ember ilyenkor a becsapott, átvert ember mellé áll, és nem a felelőtlen csalónak segít megúszni a helyzetet...
2018. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!