Mit csinálhatnék, hogy a húgom megértse azt, hogy az abortusz ebben az esetben a megfelelő döntés?

Figyelt kérdés

Terhes lett, a barátja tudta nélkül abbahagyta a gyógyszert... Azért, hogy majd a baba újra összehozza őket, erősebb lesz a kapcsolatuk és vége lesz ennek a "se veled-se nélküled" dolognak. Viszont a srác közölte, hogy nem akar gyereket, sőt, szakított vele.


Itt van a húgom, 20 éves lesz a nyáron.

Egyetemre jár, nincs egy nap munkaviszonya sem.

Az apánk nem ugyanaz, engem az apám oldaláról jobban támogatnak (tehetősebb az apám és a nagyszüleim is, tőlük kaptam a lakást, fizetik a sulit, stb). A húgom jelenleg az én lakásomban él, lakbért nyilván nem kérek.

Anyáék nem tudják annyira támogatni, rengetegszer van, hogy tőlem kér már pénzt, mert otthonról nem tudnak neki küldeni.


Viszont ő akarja a babát, mert állítja, hogy a barátja meggondolja magát és rendben lesz minden. De nagyon nem... Beszéltem a sráccal, mondta, hogy nem megy neki az egyetem, valószínűleg átrakják államiról önköltségesre, de diákhitelt nem akar felvenni, a szülei pedig nem bírnak százezreket kifizetni neki félévente. Mondta, hogyha végez a vizsgáival, valószínűleg kimegy 1 évre külföldre dolgozni. Amúgy rendes, meg dolgos nagyon, egyetem mellett két munkahelye van, mert a szülei sem élnek túl jól és igyekezett őket is támogatni, vagy legalább elérni azt, hogy rá ne kelljen költeniük. De mondta, hogy a húgomat már nem szereti, nem vele képzeli el a jövőjét és a háta közepére nem hiányzik neki, hogy egy gyerekről is gondoskodnia kelljen 21 évesen...

Ezt elmondta a tesómnak is, aki csak azt ismételgeti, hogy "majd idővel megnyugszik és szeretni fogja a babát".


Anyáéknak még el sem mondta, azt mondja, hogy majd később...


2018. ápr. 21. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 A kérdező kommentje:
Hétfőn költözik innen, függetlenül attól, hogyan dönt.
2018. ápr. 21. 22:56
 42/65 anonim ***** válasza:
96%
Micsoda "érett, felnőtt gondolkodás". A hugica mindenkivel szemben önző -a gyerekkel szemben is, akit megszül a semmire, 0 támogatással, anyagi háttérrel. Szeretettel fog jól lakni az a gyerek? Majd abból fizetik a sulit neki, meg ruhát, meg tetőt szerezni a feje fölé, mi? Persze, hogyne. Méghogy a kérdezőnek lesz öröm, ha ott lakhatnak nála, micsoda megtiszteltetés :D Már így is nagylelkű volt vele a kérdező, hogy hagyta ingyen ott lakni. A pénz még testvérek között is pénz, a kis tesó ugyancsak eszik, használja a vizet/villanyt és nem kell beszállnia a rezsibe. De hadd maradjon ingyen és szüljön oda egy gyereket, a boldogság maga. 100%-ban egyet értek a kérdezővel, a kiscsaj átvágta a pasiját (undorító dolog), a szüleit, akik a belüket kidolgozzák, hogy a hercegnőnek meglegyen mindene (ez még undorítóbb dolog), visszaél a nővére előzékenységével (ingyen lakhatás ugye) és még neki áll feljebb. Totál jól tetted kérdező, hogy szóltál anyudéknak, ez rohadtul nem fair dolog velük szemben. Aztán én is ívesen kivágtam volna a princess-t a trónörökössel együtt, ha annyira rohadtul felnőtt, akkor ideje megoldani a problémáit. Welcome to the real world, sis.
2018. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
7%
Gratulálok a döntésedhez. Remélem büszke vagy rá, hogy a saját testvéred az utcára teszed. Szomorúan látom, hogy a mai világban a család csak másodlagos az anyagi haszon mögött.
2018. ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
85%
A mai világban nem kötelező egy felelőtlen hazug csaló mellé állni, mert az illető történetesen rokon. A pénzhez ennek nem sok köze van.
2018. ápr. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:

Mikor már engem is elhordott egy utolsó k..nak a saját lakásomban, aki tönkreteszi az életét, mit kellett volna tennem?

Simogatni a fejecskéjét, hogy igeeen, nyugodtan szülhetsz ide akár 3-4 gyereket is, majd eltartatom az apámmal mindet? Vagy mit?

Alpári stílusban ordibált velem, csapkodta az ajtókat, mert szólni mertem az anyánknak arról, hogy a lánya nagymamát akar belőle csinálni.

Úgy gondolom, hogy ezután örülhet, hogy nem azonnal kezdtem el kidobálni a cuccait az ablakon és adtam neki 2 napot.

2018. ápr. 21. 23:14
 46/65 anonim ***** válasza:
96%

Azt hiszem, ez volt a legjobb megoldás, Kérdező. Nem is tudom, kivel szemben a legnagyobb görénység, amit a húgod művel. A sráccal, aki nyilvánvalóan nem akarna már tőle semmit, a szüleivel és veled, akik támogatták, vagy a szegény gyerekkel, akit csak eszköznek tekint.

El sem tudom hinni, hogy ezt a libát néhányan még védik. Attól, hogy valaki meg akar szülni egy gyereket, nem lesz belőle automatikusan jó ember vagy jó anya.

2018. ápr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
14%
Aha, milyen érdekes, hogy így csöpögteted az infókat, hogy fél nap múlva már az is kiderül, hogy veled is ordibált. Talán kamu az egész, vagy miért nem az elején vázoltad, hogy mi a pálya?
2018. ápr. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
14%

Sztem a fiu szuleinek is lehetne szolni mert nem csak a hugod a hibas!!! Mert nem hasznalt a fiu gumit? Ja biztos mert nem szereti ez lenne a kifogas,persze a hugodtol sem szep dolog hogy nem szedte a gyogyszert.

De ezt te is tudod Soha sincs egy hibas hanem KETTO!!!

TE is jarhatsz igy hogy gyogyszer mellet ossze jonn na majd akkor mit fogsz csinalni ja elveteted de az nem olyan konnyu lelkileg ilyet atgondolni es veghezvinni.! Egyszer fent egyszer lent!!

2018. ápr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
83%

Mennyi szánalmas, szemellenzős elvakult ember van itt. A kis csaj egy ostoba, felelőtlen, önállótlan, nagypofájú, lusta dög, aki mindemellé egy gerinctelen aljas féreg is, amiért direkt nem szedte be a gyógyszert és ti még kihozzatok szegenyket áldozatnak. Biztatjátok, hogy meg kéne tartania NULLA anyagi háttere, lakás, munka, stabil kapcsolat és pénz nélkül. Ennyi erővel szüljenek nyugodtan a hajléktalanok is, mert Jajj egy baba. Mennyire jó buli. Komolyan esz megall, hogy úgy gondoljatok a világ legtermészetesebb dolga más nyakára és mást számlájára kölyköt szülni. Rendben van a büdös semmire szülni, ráadásul ez a hülye pitsa csak eszközként használná a ti szent embriótokat, mert a célja ugyebár az, hogy magához láncolja a srácot, ami nem jött össze neki.

És legyen szó bármilyen rokonról, normális ember NEM tolerálja, hogy a saját lakásban (ingyen) lakó rokona minden utolsó k*urvanak lehordja és odaszuljon a nyakára egy gyereket, akit ő kell eltartson. Én is úgy kirepíteném, mint a pinty. Sőt ha így beszélt volna és még ő kerte volna ki magának, hogy a SAJÁT pénzemet miért nem ra és a kolykere költöm, a ruháit az ablakból dobáltam volna ki, őt pedig még abban a pillanatban kitettem volna. Azért álljon már meg a fáklyásmenet!! Ha annnyira szülni akar, kapja szépen össze magát, menjen el dolgozni, költözzön el és oldja meg az eletet, anélkül h mást húzna le!

2018. ápr. 22. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
94%
Azok akkor fogadják be és segítsék, akik ennyire védik a terhes lányt és szidják a kérdezőt, amiért nem akar asszisztálni a történtekhez, hogy később majd könyörögni kelljen a 2-3 gyerekes testvérének (ebből kiindulva bármi lehet), hogy legyen szíves engedje vissza neki a SAJÁT lakását, mert ő is kapcsolatot, családot szeretne az ingatlanban. Amikor egy telefonszámlára nem lesz pénze és mással veteti majd a tápszert (mert ha ő még bulizni akar, esetleg nem köti le magát a szoptatással), a pelenkát és magának a feleseket a szórakozóhelyen, sőt valaki vigyázzon már a lurkóra, mert az új pali még élni akar... Mindez persze alanyi jogon jár majd. Sorolhatnám még sokáig. Jelentkezzen az az abortusz ellenes, aki vállalja ezt a kérdező helyében! Ja, hogy azt nem, de könnyű más **** a csalánt...
2018. ápr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!