Mit csinálhatnék, hogy a húgom megértse azt, hogy az abortusz ebben az esetben a megfelelő döntés?

Figyelt kérdés

Terhes lett, a barátja tudta nélkül abbahagyta a gyógyszert... Azért, hogy majd a baba újra összehozza őket, erősebb lesz a kapcsolatuk és vége lesz ennek a "se veled-se nélküled" dolognak. Viszont a srác közölte, hogy nem akar gyereket, sőt, szakított vele.


Itt van a húgom, 20 éves lesz a nyáron.

Egyetemre jár, nincs egy nap munkaviszonya sem.

Az apánk nem ugyanaz, engem az apám oldaláról jobban támogatnak (tehetősebb az apám és a nagyszüleim is, tőlük kaptam a lakást, fizetik a sulit, stb). A húgom jelenleg az én lakásomban él, lakbért nyilván nem kérek.

Anyáék nem tudják annyira támogatni, rengetegszer van, hogy tőlem kér már pénzt, mert otthonról nem tudnak neki küldeni.


Viszont ő akarja a babát, mert állítja, hogy a barátja meggondolja magát és rendben lesz minden. De nagyon nem... Beszéltem a sráccal, mondta, hogy nem megy neki az egyetem, valószínűleg átrakják államiról önköltségesre, de diákhitelt nem akar felvenni, a szülei pedig nem bírnak százezreket kifizetni neki félévente. Mondta, hogyha végez a vizsgáival, valószínűleg kimegy 1 évre külföldre dolgozni. Amúgy rendes, meg dolgos nagyon, egyetem mellett két munkahelye van, mert a szülei sem élnek túl jól és igyekezett őket is támogatni, vagy legalább elérni azt, hogy rá ne kelljen költeniük. De mondta, hogy a húgomat már nem szereti, nem vele képzeli el a jövőjét és a háta közepére nem hiányzik neki, hogy egy gyerekről is gondoskodnia kelljen 21 évesen...

Ezt elmondta a tesómnak is, aki csak azt ismételgeti, hogy "majd idővel megnyugszik és szeretni fogja a babát".


Anyáéknak még el sem mondta, azt mondja, hogy majd később...


2018. ápr. 21. 13:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem semmik vagytok. Ha az lenne a kérdés hogy mit gondolsz egy olyan lányról aki direkt nem vette be a bogyót, hogy megfogja a pasiját akkor ízekre szednétek, most meg azt a lányt aki ezt direktbe megcsinálta nulla egzisztenciával, úgy hogy a testvéréhez akarja megszülni a gyerekét 20 évesen, azt majdnem hogy véditek. Ez ez oldal egyre lejjebb süllyed...
2018. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 A kérdező kommentje:

Ó, privátban már azt is megkaptam, hogy mivel anyukám dolgozik, ezért még jobban is járnának, ha inkább ő menne el gyesre a babával, meg hogy én is egyetemista vagyok, biztos én is tudok majd pár órát vigyázni a gyerekre, ha a tesóm tanulni szeretne... :D:D

Önző dög is voltam, amiért terhesen képes lennék elküldeni innen, mikor "egy baba a legcsodálatosabb teremtés a földön", és hogy én is boldog lennék, ha itt laknának és segíteném őket a mindennapokban. Hogyne, mert nekem egy síró csecsemőre lesz szükségem az utolsó évemben, és másra sem lesz időm, csak a pelenkák cseréjére.


Nem értem én ezt...

2018. ápr. 21. 19:39
 33/65 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem az a gond, hogy lehetséges e kijönni pici pénzből gyerekkel...mert ha valaki nagyon akarja nyilván működhet a dolog. Megszorításokkal, áldozatokkal stb...


De ahhoz az adott illetőnek tennie kell valamit. Hajlandóságot kell, hogy mutasson arra, hogy majd elmegy dolgozni, meg éreztetnie azt, hogy tudja mi vár rá...nem pedig elvárni, hogy majd mások megoldják az ő problémáját. És megsértődni ha a környezet azt mondja, hogy márpedig nem tud segíteni!

2018. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
95%
Persze kérdező, ez mind mind megoldás lehetne, igazuk van. Ha testvéred eddig is minta életet élt volna, jól tanulna, tervei lennének, szorgalmas lenne, egyszóval ha életre való lenne, és nem direktbe lett volna terhes, hogy megfogja a pasiját a semmire, hanem tényleg véletlen, akkor elmehetne anyukátok is gyedre, segíthetnél te is, addig amíg tesód nem végez a tanulmányaival és nem tud bölcsibe menni a baba. Mindenre van/lenne megoldás. De mivel nem erről van szó, és minden az ellentettje ennek az idilli körülménynek, ezért nem megoldás a nagy segítőkészség!
2018. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező, akik itt nem értettek veled egyet és a húgod pártját fogják, azok

1. maguk is felcsinált csitrik

2. kitartott/eltartott/pénzelt csajok

3 ostobák mint egy marék pillangó


Ennyi.

2018. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem akik itt védik az életképtelen hugikát.
2018. ápr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%
Persze ebben igazad is van. Nem is értek egyet a hugod tervével.
2018. ápr. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
96%

Tök egyszerű: a hugica felnőtt, önálló nő, készen az anyaságra? Remek! Oldja meg egyedül!

Cuccait összerakni, aztán ballaghat. De a szülei nyakára se menjen!

Egy pár este az utcán, és teljesen másképp fogja gondolni, hogy mennyire volt jó ötlet teherbe esni.

A kérdező nagyon jól tette, hogy bilit borított, és nem veszi őket a nyakába.

Azt meg nem írta szinte senki, hogy a kiscsaj vetesse el a babát. Ha akarja és tudja, akkor nevelje fel! Sok sikert!

Szép és nemes gondolat, hogy a családtagok segítik egymást. De teljesen más elvárni, hogy áldozza fel az egész életét a szülő vagy a testvér, mert őnagysága nem hajlandó felnőni.

2018. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
99%
Neked nincs semmi dolgod. Nem is értem miért foglalkozol vele, ha már te is rég megállapítottad magadban hogy hülye. Egyik nap amikor elmegy egyetemre, rakd ki a cuccait, elviheti őket oda ahova akarja. Majd hazaköltözik a szüleihez vagy csináljon amit akar. Nem a te felelősséged. Mondom ezt úgy, hogy 20 évesen szültem én is.
2018. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
3%
Én mindent megtennék, ami csak telik tőlem, hogy ebben a helyzetben támogassam a testvéremet, döntsön bárhogy. Ha megtartja a babát, akkor abban nyújtanék segítséget, ha nem, akkor mellette állnék az abortusz során. Az egy dolog, hogy átvert egy másik embert, az meg egy másik dolog, hogy lustának tartod, de mégiscsak a testvéred. Legvegső esetben raknám csak ki.
2018. ápr. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!