Hogyan értethetném meg a barátommal, hogy képtelen lennék most anyuka lenni? Ennyit érek neki?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, de én nem akarok még anya lenni, nem akarom feladni az életemet. Egyetemre járok, most lettem 21 éves. Jövőre szeretnék kimenni egy félévre ösztöndíjjal, a diploma megszerzése után a szakvizsgát is megcsinálnám, de azt is fontolgatom, hogy visszajövök az egyetemre tanítani. Tehát ezek nem olyanok, amiket az ember egy újszülött mellett csak úgy, a kisujjából kiráz... Pl. vizsgaidőszakokban napi szinten 8-10 órát tanulok, és folyton hulla fáradt vagyok. Ha most itt lenne egy baba, vagy kisgyerek, akivel még foglalkoznom kéne, megőrülnék. Ráadásul nem is szeretem a gyerekeket, nem akarnék egész életemben együtt élni valakivel, akit azért hibáztatnék, mert elszúrtam az életemet. Viszont a párom azt mondja, hogyha szeretem, nem megyek abortuszra, mert azzal tőle is elbúcsúzhatok...


De ő könnyen beszél. 36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk, de semmire sincs garancia... Ha mondjuk fél év múlva azt mondja, hogy vége, akkor mit csinálok? Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni. Egy gyerek és valami borzalmas munka mellett ezt az egyetemet pedig sosem végezném el...


Szeretem a barátomat nagyon, de nem tudnám feladni miatta az életemet.


2018. jún. 20. 20:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/185 anonim ***** válasza:
27%
Tegyük fel hogy szerencséje van a kérdező el és problémamentes egy db gyermeket hordoz ki ez 9 hónap ha 'karrierista is'es lemondó a külföldi tervéről és 6 hónap után mondjuk atadna apukának a gyedet és a baba gondozást-ez miért ne működhet e a boldog apuka részéről? 2 évesen mehet bolibe és ennyi... Tehát mindkét fél kompromisszumra jut...ez a szép része, a kérdező azt is feltételei mi van ha lelep az apuka, érdekes különben...en a helyedben abortuszt mennék és szakítanék... De leíró hogy élünk várjuk a 4. Babánkat 10 éve vagyunk együtt, korán estem teherbe, sok munka árán van házunk saját erőből és 6 hete itthon van a férjem h segítsen és boldogan otthon maradna gyeden ha az élet megkivánná. Te a nyugodt életedet nem akarod elcserelni szaros pelenlara(ez vhol érthető) a baba csak belekopott a levesbe. Rosszkor jött szegénykém. Én nem ítéllek el ezért.
2018. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/185 anonim ***** válasza:
33%
Na, megint egy orvos vagy jogászpalánta... Tanultok ti valamikor, vagy egész nap itt vagytok? Minden második fiatal ezt hazudja...
2018. jún. 21. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/185 anonim ***** válasza:
31%

Miért jöttél össze 21 éves létedre egy 36 éves pasassal? Ez borítékolható volt..


Szerintem kellet neki valaki aki anyagilag támogatja...

2018. jún. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/185 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon gyerek vagy még ez ordít rólad. És nem azért, mert terveid vannak. Ez a része teljesen rendben van.

De

1. Miért vagy együtt valakivel, akiről tudod, hogy családot akar, míg te meg nem. És ezt ráadásul még meg is beszéltétek...

Felnőtt ember reakciója erre, még ha fájdalmas is, hogy: te jobbra, én balra.


2. Ha olyan felnőtt lennél, védekeztél volna megfelelően. Furcsamód én is akkor estem teherbe mikor akartam, addig meg a legnagyobb hév esetén is figyeltem a védekezésre.


Igazán sajnálom, mert ezt utálom feltételezni bárkiről is, de a leírtak alapján csak nem a szüleitől szerzett pénze tetszik?! Csak mert a stílus, ahogy írsz róla... "senki kedvéért nem adod fel az életed"

Logikus a kérdésem ugye, hogy mégis mi a f....szt keresel mellette?


Elvileg ő nem senki, hanem a szerelemed. De mondom nincs azzal gond, hogy akár most, akár később sem akarsz gyereket. De ne húzd más idejét.


Amúgy bármi is a döntés, mindenki sérül és ennek a kapcsolatnak vége.

2018. jún. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/185 anonim ***** válasza:
32%

Nekem is sokat kell tanulnom, sőt mellette dolgozom is főállásban, és most várjuk a babánkat. Én úgy terveztem, hogy addigra szakvizsgázok , mire már viszonylag nagyobb lesz, kb 4 éves, így a praxist elkezdhetem úgy, hogy már oviba jár mondjuk.

Bár én idősebb vagyok, van munkatapasztalatom, és levelezőn tanulok,szerintem te csak kifogásokat keresel. Ezt már rég eldöntötted, és csak megerősítést vársz.

Mindent meg lehet oldani, ha akarod. A barátodtól nem szép dolog a zsarolás, de te sem várhatod, hogy elfogadja a döntésed. Valamilyen módon kompromisszumot kéne kötni.

2018. jún. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/185 anonim ***** válasza:
33%
Az miert zsarolas, hogy nem tud vele maradni, ha a kozos gyerekuket elveteti? En semtudnek, akkor sem, ha szeretem. Nem tudnek anellkul ranezni, hogy eszembe ne jutna. Raadasul a kerdezonek vanvalasztasa, a parjanak nincs, meg sem hajlando fontolni koztes megoldasokat, csak eldontotte, hogy nem es kesz. Mintha mas meg sosem oldotta volna meg gyerek mellett a tanulas, es a munkat.
2018. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/185 anonim ***** válasza:
52%

"Visszakönyörgöm magam a szüleim kegyeibe, és már nem csak engem tartanának el, hanem a nem várt, nem tervezett gyerekemet is? Anyagilag nem lenne gond, ez igaz, de képtelen lennék így élni."

Valamint: ,,36 éves. 25 éves koráig nem dolgozott, 3 évet pl. csak utazással töltött. Mindent megkapott a szüleitől, neki köszönhetően van most ott, ahol. Azt mondja, hogy bármit megadna nekem/nekünk"


Azt azért tudni kell, hogy abortusz esetén a pasid valószínűleg lelép és elzárja a pénzcsapot. Ugyanúgy könyörögheted vissza magad a szüleid kegyeibe.

2018. jún. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/185 anonim ***** válasza:
40%
Szép terveid vannak...Csak kérdés, bejönnek -e? Mert ha nem, akkor a megvalósulatlan álmaid mellett se párod nem lesz, se kisbabád.De ha azon az áron valósulnak meg, hogy egyedül maradsz,egy kapcsolat emlékével, egy abortusz lelki terheivel, akkor az keserves siker lesz nagyon.
2018. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/185 anonim ***** válasza:
33%

"Nem karrierista vagyok, hanem egyszerűen nem szeretem a gyerekeket, a velük járó lemondást sosem tudnám megszokni. Mert persze a barátomnak az nem opció, hogy ő marad itthon, merthát ő nem bírna évekig bezárva lenni, inkább tegyem meg én. Hogyne. :) "


Ennyire cinikusan és érzéketlenül írni a várandósságodról, a nem tervezett gyermekedről,aki elfojtja a te világodat és ketrecbe zár. Nem tudom, nem vagy te pasi?


És tényleg fogalmad sincs a kisgyermekes létről, mert korántsem egy börtön.


A kapcsolatod pedig véget ért. Nemcsak azért, mert könyörög a gyermekedért, meg őőő nem marad veled, ha elveteted a gyermeketeket, hanem mert TE nem szereted őt. Ez nyilvánvaló. Maximum használod, mint kelléket az életedben. Ennyi. Ne rabold az idejét. Szegény pici meg mehet a levesbe.

Sok sikert a karrierépítéshez! A jobbak gyermek mellett teszik ezt ügyesen és hosszútávon ők a nyerők.

2018. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/185 anonim ***** válasza:
24%

Akkor abortáltatod a gyereket, szakítasz a pároddal és kész.


Nagyon megérte amúgy egy 10+éves férfival együtt lenned... teljesen mások a prioritások.

2018. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!