Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet túlélni egy abortus...

Hogy lehet túlélni egy abortuszt? Kérlek ne ítéljetek el!

Figyelt kérdés
A párom és én szerettük volna megtartani a babát, de nincs szülői támogatás így az abortusz mellett kellett döntenem.:( Iszonyatosan fáj a szívem, nem eszek, nem alszok:( A kapcsolat is véget ért:( (szülők eltiltottak). Csak édesanyám támogatott, de mivel ő engem is alig tud eltartani, így nem lehet kisbabám:( Rettegek a műtéttől, az altatástól:( Mi lesz velem?:S Se éjjelem, se nappalom:(
2010. júl. 27. 19:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
38%

Ne tedd meg!Nem azert irtal ezen az oldalon,mert segitseget,velemenyeket akarsz?Mindenki egyhanguan lebeszelni szeretne rola.30 hetes kismama vagyok(23 eves),a ferjemmel osszesen 130 ezret keresunk,amibol csak a lakashitelunk 80 ezer,a tobbi 50-bol szinte semmi sem marad mire a szamlakat befizetjuk,a szuleim neha segitenek egy kis penzzel,de ok is nyugdijasok,anyosomek semmivel nem segitenek,tehat nem allunk kol egyaltalan anyagilag,de a babam nem tehet errol.En hiszem,hogy nincsenek veletlenek,szerintem szamodra is van remeny,es minden kialakul idovel,en a legtobb babaruhat "second hand"-es boltokban vettem meg,a legtobb uj,kihipozom oket,es rendben van,par het es ugyis kinovi oket,remelem tejcsim is lesz,es nem kell tapszerre kolteni.Anyukad miatt meg szerintem ne aggodj,hisz o is anya,ha megszuletik a baba megvaltozik,hidd el,nem ez lenne az elso eset,es nem hiszem hogy magadra hagyna,nincs az a "kemeny nagyisziv"ami nem enyhul meg egy artatlan ujszolott lattan (talan az anyosome,de o amugy sem ember,hanem egy allat).A penzbol pedig amibol az abortuszt vegeztetned el (fogalmam sincs mennyibe kerul)szerintem inkabb jarj el havonta nogyogyaszhoz,a babaddal a pocakodban.Volt parodrol nem tudom mit gondoljak,vagyis tudom de ebbe inkabb ne menjunk bele,az o dolga,a babad elete viszont csak toled fugg,es o csak benned bizik.En tudom ,hogy nehez lehet most neked,de szerintem tobben itelnek el azert ha megteszed,mint ha megszulod,es barmi aron felneveled a babadat.

Nezd meg ezt az oldalt,es kerlek ne donts rosszul,aludj ra megeggyet: http://www.youtube.com/watch?v=t_3COaK2_V0

2010. júl. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 anonim ***** válasza:
57%

Ú, mi ez a videó, a néma sikoly?

(velünk megnézették a suliba 9 évesen :-o)


aki ezt megnézi, az tuti nem megy abortuszra

(nem merem megnyitni a videót)

2010. júl. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/75 anonim ***** válasza:
20%
Szia.Ne vetesd el es ha ugy dontesz h meg tartod ir es ha tudok segitek anyagilag sajnos nem tudok mert neha van ugy h ense eszek napokig h a gyerekeknek legyen de meg igyse bantam meg h meg szultem oket.Ruhaba es a tobbi ilyenbe barmikor szivesen segitek.Mere fele laksz?Hany hetes vagy?
2010. júl. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 anonim ***** válasza:
20%

20:19-es vagyok

meg azt mondod,hogy senki nem all melletted :),nezd hanyan batoritanak,hogy ne donts rosszul,es tudod miert?mert mindenki tudja,hogy nincs olyan megoldhatatlan helyzet,amibol nincs kiut,a legtobben mar tapasztalt anyukak,es senki nem mondja,hogy gyereket nevelni konnyu dolog,de szerintem csodalatos,en mar alig birom kivarni ezt a ket honbapot,hogy a karjaimban tarthassam a babamat.Hidd el csak szeretetre vagyik,amit te teljes mertekben meg tudsz adni neki,ebben 100% biztos vagyok,a tobbi kialakul,hidd el.

2010. júl. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/75 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen eggyet értek az elöttem válaszolókkal, hogy NE VETESD EL A BABÁT!

Barátnőm szintén nagyon szerény anyagi körülmények között neveli a kisfiát. Anyukájával él. A gyerek apja lelépett amikor kiderült, hogy babájuk lessz. Sok segítséget kapnak az önkormányzattól a védőnőn keresztül. (ruhák, játék vagy ami éppen akad). Tényleg van azért egy kis pénz is amit kapsz a baba után.

egyszeri anyasági:64.000

családi: minden hónapban 12.200

gyes: 28.000

Ja és én úgy tudom, hogy ő szintén suliba járt és nem gyest kap hanem gyedet. Úgy tudom, hogy a suli után is lehet igényelni.

Azon kívül tudsz még igényelni rendkívüli segélyt is.

Gondolj a babádra, ne vetesd el.

2010. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


A kérdésedre válaszolva, túl lehet élni egy abortuszt, de nagyon nehéz lelkileg... Nekem ugyan még nem volt, de mikor terhes lettem a kislányommal nálunk is felmerült a gondolata.

Megértem a döntésedet, de én is azt látom mint a többi előttem szóló, hogy Te nem szeretnéd ezt.

Szerintem zárj ki minden tanácsot és csak magadra hallgass, mert a helyes döntést tényleg csak te tudhatod.

De előtte hallgasd meg a tényeket. Egy baba nem olyan sok pénz ha ügyesen csinálod. Rengeteg ruhaadományt lehet szerezni barátoktól szervezetektől stb. És ne hidd hogy ciki egy kis babaruha nem használódik el annyira. Nem beszélve arról, hogy rengeteg minden te magad is meg varrhatsz pl ágynemű, rácsvédő baldachin stb. Ha szerencséd van akkor tudsz szoptatni és nem kell tápszer egy idő után meg már a 2-es, 3-as tápszerek olcsóbbak. Amúgy szerinted ükanyáink elmentek a hipermárketekbe és drágán bevásároltak a gyereknek minden félét? Hát nem és még is itt vagyunk és emberek lettek anyáinkból is és belőlünk is. Játékok is lehetnek saját készítésűek és egyébként meglepő, de a gyerek azzal szeret játszani a legjobban ami nem is játék, gondolok itt olyanokra hogy ruhacsipesz vagy műanyag flakon vagy bármi ami zörög és ránézve nem veszélyes. van még egy kis időd szépen el lehet kezdeni most összevásárolgatni ezt azt, hogy majd ne akkor kelljen egybe. Amúgy igen van egyszeres anyasági támogatás 64 ezer ft Családi pótlék 12500 ft Gyes 27 ezer ft ebből az összegből havonta ha csak a gyerekre költöd akkor azért ki lehet jönni ha ügyesen élelmesen csinálod, ha megmarad valami belőle, akkor ebből el lehet tenni egy kicsit hátha esetleg beteg lesz és gyógyszer kell. Arról nem beszélve, hogy ugyan kicsit drasztikusan hangzik de betudod adni hamar bölcsibe és elmehetsz dolgozni. Egy kisbabának nem kell sok minden csak egy szerető család puha meleg ágy és teli pocak. Persze hazudnék ha azt állítanám, hogy nincs váratlan nagyobb kiadás a babákra, de hidd el megoldható minden. Azt tudnod kell hogy törvény írja elő, hogy pusztán rossz anyagi körülmények miatt nem vehető el gyermek. Persze ha már éhen halás szélén áll az más, de nyilván ha te is eszel neki is jut majd. Egyébként tényleg van anyaotthon ahol mindenben támogatnak. Nem tudom honnan írsz, de van olyan hogy válságterhesség tanácsadó. Én jártam ott és ugyan megoldódott a helyzetem, mindent felajánlottak kiságyat, ruhákat még babakocsit is. Sőt még ultrahangot is csináltak csak annak céljából, hogy gyönyörködhessek a kicsikémben. Lehet gyermekvédelmi támogatásokat igénybe venni..stb stb Nincs olyan amit ne tudnál megoldani, ha a gyermekedről van szó. Én is hegyeket tudnék megmozgatni vagy bármit megtenni és elérni, mert olyan erőt ad egy ilyen kicsi lény. Hidd el nekem, pedig én nem vagyok eleresztve anyagilag még is ott szuszog a puha ágyikójában, jóllakottan a kislányom és boldog egészséges kiegyensúlyozott baba és nekem nincs nagyobb csoda az életemben.

Kívánom, hogy helyesen tudj dönteni, de hidd el a világon bárhova fordulsz nem is hiszed milyen sokan támogatnak majd, ha mégis megtartod a kicsinyedet.

Egy 6 hónapos baba anyukája 22/L

2010. júl. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
47%

Takarodjon a ......-ba a Néma sikolyos videókkal, aki kilinkelte! egyszerűen hányinger, micsoda undorító féreg emberek vannak! ennek a szerencsétlen, elkeseredett lánynak nem erre van szüksége, hogy még külön ilyenekkel sokkolják és fölösleges lelkiismeret-furdalást keltsenek benne!

semmi nem lesz kérdező. a lelked fájni fog egy ideig, de jobb ez így, mintsem apa, igazi társ és anyagi biztonság nélkül szülj egy gyereket a semmibe vagyis édesanyád nyakára, aki mint írod, így is alig győzi.

a műtéttől, altatástól ne félj, nem fogsz érezni semmit a világon. utána meg még lehet annyi gyereked, amennyit akarsz, ha majd lesz egy szerető, igazi férfi társad (nem egy taknyos kölyök), akinek biztonsággal szülhetsz.

2010. júl. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 Victory82 ***** válasza:
Szia!Bocsi,de nincs ekezetem!Remelem,hogy sikerul megoldani a problemaidat es meg tudod tartani a babadat!Ha csak egy pici eselyt is latsz,akkor ne vetesd el a kicsit!Anyanak lenni a vilagon a legszebb dolog!Sok nehezseggel,aldozattal jar,de nekem a kisfiam mosolya mindennel tobbet er.Biztosan sokan vannak itt is,akik tudnanak neked segiteni pl.ruhaval,jatekkal,barmivel.Tudom,hogy ez nem sok,de mindent a babad erdekeben!Ha tudok,nagyon szivesen segitek neked a kisfiam dolgaival!Gondold meg,valahogy mindent meg lehet oldani!Apukaval pedig komolyan probalj meg beszelgetni,a szulei nem tilthatnak el tole titeket,ne hagyjatok,ha szeretitek egymast!Kitartas!!!!!!!Udv.Viki.
2010. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 anonim ***** válasza:
52%
Szia!Tartsd meg,ismerősömnek volt abortusza, nagyon rosszul végződött, ha az a picike megfogant akkor melletted a helye, ennek nincs köze a pénzhez, én ugyan dolgozom de mindent visz a CHF hitel, az első pillanattól kezdve nem volt kérdés h. megtartsuk-e, azt hittük sose lehet babánk, nagyon örültünk, nézz utána milyen támogatások járnak, lehet boldogulni hidd el! Kitartást és sok boldogságot, jó egészséget kívánok tiszta szívemből! 28 hetes kismama
2010. júl. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/75 anonim ***** válasza:
24%
Internetre van pénz, de vállalni egy kis emberkét nincs....
2010. júl. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!