Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves lány vagyok, teherbe...

17 éves lány vagyok, teherbe estem! Mit tegyek? Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?

Figyelt kérdés

Nem, nem voltam részeg egy buliban és nem volt egyéjszakás kalandom. A barátommal történt. Endometriózissal diagnosztizáltak egy éve és emiatt elméletileg meddő vagyok ezért annyira nem fektettünk nagy hangsúlyt a védekezésre. Hiba volt, tudom. Pár hete kezdődtek a tünetek: nem bírok ránézni a kedvenc ételemre a sajtra és szinte minden reggel hányok. Még senki nem tudja a legjobb barátnőmön kívűl aki a teszteket vette nekem tegnap. 4 különbözőt és mindegyik pozitív lett. Az egyik szerint már 6-7 hetes terhes vagyok! Nagyon nem szeretném elvetetni, de nem tudom mit tegyek. A szüleim elég jó anyagi helyzetben vannak, viszont nagyon szigorúak, mindig is eminens tanulónak kellett lennem és örökké vékony, sportos testalkatom volt mert mást nem fogadtak el. Nagyon rettegek, kérlek segítsetek!

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!



2021. ápr. 14. 14:23
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/182 anonim ***** válasza:
74%
"itt már egy magzatról is szó van" Ami csak egy magzat, és nem egy elcseszeget életű gyerek, akit önmagát eltartani se tudó anya szül. Bár könnyű úgy pottyantani hogy "anyáméknak van péééze" . Csakhogy nem kötelességük eltartani más gyerekét. Az unokájukat se, akit a kamasz lányuk a nyakukba varrna, csak mert ész nélkül szexelt.
2021. ápr. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/182 anonim ***** válasza:
80%
Én nem is mondtam, hogy tartsa meg, sőt jobb lenne ha nem szülné meg de mivel már ott van a hasában és 17 éves, így nem hozhat meg egy ilyen döntést egyedül, én ennyit mondtam.
2021. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/182 anonim ***** válasza:
90%
Ma, mihelyst találkozol velük, ültesd le őket, és meséld el. Apa, anya, bajban vagyok.
2021. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/182 anonim ***** válasza:
85%

12-es:

Szerintem nagyon aranyos, hogy bevallottad, hogy gyógyszer mellett is te voltál a hibás. Ezt a részletet mindig mindenki szokta tagadni, és emiatt tőlem egyből ment a felpontozás.

Másfelől én is endos vagyok, nekem se mondta egy doki se, hogy meddő lennék. Csupán, hogy megnehezíti a teherbe esést és esélyes, hogy kell laparoszkópos műtét majd.

2021. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/182 anonim ***** válasza:
92%
Anyu, apu, terhes vagy. A tervem az, hogy....es itt kifejted.
2021. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/182 anonim ***** válasza:
25%

Barátod hány éves, dolgozik vagy tanul, mennyire komoly a kapcsolatotok?

Először neki mondd el. Aztán együtt találjátok ki, hogyan tovább: megtartjátok vagy sem, hogyan adjátok be a szüleiteknek (az övéi sem fognak örülni, ezt előre mondom).

Ha azonnal otthagy, akkor tudod, hogy nem számíthatsz rá. Ha azt mondja, tartsátok meg minden áron, és neveljétek föl együtt, az pozitív. Akkor már könnyebb lesz a szüleid elé is odaállnod.

Az endometriózisod miatt különösen meg kell gondolnod az abortuszt, mivel lehet, hogy később nem esel teherbe.

2021. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/182 anonim ***** válasza:
91%

"Szülőknek hogyan mondjam el? És az apjának?"

Fantasztikus hírem van, képzeljétek el! Mégsem vagyok meddő!

2021. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/182 anonim ***** válasza:
20%

Miért van az, hogy mindig az ilyen beképzelt barom kirakat-szülők gyereke esik teherbe tizenévesen?

Elgondolkodtató, nem?

JA, mert az ilyet szülőnek sem lehet nevezni. Mondjuk emiatt csak sajnálni tudlak.

2021. ápr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/182 anonim ***** válasza:
80%
20-as, lehet, hogy másnak a gyereke is, csak ahol nem a kirakat a lényeg, ott a gyerek tudja, hogy minden bajával fordulhat a szüleihez, ezért nem is ír ki a gyakorira kérdést.
2021. ápr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/182 anonim ***** válasza:
92%

20-as:

Random degradálni valakiket, csak mert történt egy baleset nem jelenti, hogy jogod van pálcát törni felettük.

Az én szüleim egyszerű emberek és soha nem mertek velem és a testvéreimmel leülni, hogy beszéljenek a szexualitásról. Nekik ez tabu volt. Mégis, hála az internetnek, soha nem szexeltünk védekezés nélkül és kb. mindent tudunk az ilyensmiről.

(később a szüleim belátták, hogy tévedtek, és kellett volna beszélni erről. Most akkor degradáljuk le az egyszerű embereket is?)

2021. ápr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!